wymiana karty motorowerowej na AM gdy mam zgubiona karte motorowerowa

Witam. Mam 20 lat posiadam karte motorowerowa ktora zrobilem majac 14 lat. Codziennie dojezdam skuterem do Czech raz juz placilem mandat bo oni nie respektuja karty motorowerowej a na dowod tym bardziej. Teraz weszło to prawko AM i jak bym je mial to juz na pewno moge jezdzic w czechach i niemczech bo to europejskie prawko wiec pownienem wymienic karte zaplacic i gitara tylko ze karte zgubilem juz dawno i co moge zrobic ?? zeby wymienic trzeba pokazac karte motorowerowa ktorej juz nie mam a szkola mi nie wyda duplikatu karty bo teraz sa prawka a nie karty i co mogl bym zrobic ??

Sorry jak w złym temacie i sorry za bledy ,ale tak pisze i nic nie poradze.

Jak masz ponad 18 lat to ważność Twojej karty przepadła. Robisz normalnie prawo jazdy jakiejkolwiek kategorii i możesz jeździć. Teraz polecam zdać sobie A2 i śmigać. Chyba, że masz B to wtedy automatycznie posiadasz również AM.

Ale może wydać zaświadczenie że robiłeś kartę

guliwer55 jak nie wiesz to nie gadaj. Zaświadczenie nic mu nie da, skoro ma ponad 18 lat to jego karta jest nie ważna.

aaa to tak dziala juz rozumiem. prawka B nie mam dopiero bede robil to pomysle o A1 czy tam a2 a to mozna a2 jak sie nie ma a1 ?? i moze znacie jakis myk zeby ominąć czeskie przepisy ?