Wymiana cylindra z 80 na 125 cm

Witam ,, posiadam motorower junak 901 4t silnik: 70cm, cylinder 70cm, leci mi max 80, znalazłem na allegro nowy cylinder 125+cały zestaw tłok itp, który na 100% by pasował,,,
Moje pytania to:
1.Ile powinno sie go docierać?
2.czy bedzie miał wiekszą moc,i czy o dużo?
3.Czy zwiększy sie prędkość lub v/max,

Ja na Twoim miejscu bym się tak bardzo nie ograniczaj. Może zamontuj zestaw 250ccm albo 500ccm... Taka rakieta POLECI Ci w stratosferę bez problemu :-) To będzie ODLOT!!!

nie przesadzaj ;) czekam na wypowiedzi innych, za pomoc wielkie dzieki

Kto Ci powiedział, że 125cm zmieści Ci się do silnika od motoroweru? Tuleja mocująca się nie zmieści.

Daj link do tej okazji, w najlepszych kopiach tego silnika dla 125 cm3 był już inny wał więc może się okazać że te 125 cm3 to tak naprawdę 110 które chodzi na seryjnym wale ale na wale od 125 cm3 ma większą moc...

pawel74aa napisał:

Witam ,, posiadam motorower junak 901 4t silnik: 70cm, cylinder 70cm, leci mi max 80, znalazłem na allegro nowy cylinder 125+cały zestaw tłok itp, który na 100% by pasował,,,
Moje pytania to:
1.Ile powinno sie go docierać?
2.czy bedzie miał wiekszą moc,i czy o dużo?
3.Czy zwiększy sie prędkość lub v/max,

nic się nie zwiększy prócz głupoty twojej , kup se od razu 125 albo 250 bo przy twojej przeróbce to gliny raz dwa się skapną i masz kredki.
edit../
2.czy bedzie miał wiekszą moc,i czy o dużo?
3.Czy zwiększy sie prędkość lub v/max,

aha - chcesz zwiększyć pojemność i pytasz się czy to doda mocy ? - zapomnij o wszystkim i spiepszaj do szkoły dzieciaczku.

Daj link do tej okazji, w najlepszych kopiach tego silnika dla 125 cm3 był już inny wał więc może się okazać że te 125 cm3 to tak naprawdę 110 które chodzi na seryjnym wale ale na wale od 125 cm3 ma większą moc...

tu maasz link: http://allegro.pl/cylinder-tlok-loncin-125cm3-zk-junak-901-pro-125-i3202459723.html

powtarzam !!! wymiana silnika na wieksza pojemnosc niewchodzi w gre bo chce nim aby przez wakacje pojezdzic ! ,, potem zdaje na prawko,,

Tyle że to jest zestaw do 125, do motoroweru zwyczajnie nie wejdzie.

Jeśli nie wierzysz to sprawdź, w Twoim motorowerze tuleja mocująca ma średnicę 52mm. Tymczasem w tym zestawie tłok ma 56mm. Tłok jest szerszy niż tuleja mocująca!