Wymiana cylindra

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #618305
  joker738
  Uczestnik
  • Postów: 20

  witam czym się kierować przy zmianie cylindra i tłoka wymiarami to wiem ale chce wiedzieć więcej. Nie znam się za bardzo nigdy nie wymieniałem to będzie mój pierwszy raz. Na co muszę patrzeć bym nie kupił złego cylindra i tłoka czy np jak ten stary tłok ma 2 pierścienie a bym kupił tłok który ma 3 pierścienie to w niczym nie będzie przeszkadzać?
  Ogólnie to stary tłok jest z jednej strony porywany czy to jest przyczyna ze ciężko miał odpalić i na światłach gasł nie utrzymywał swoich obrotów?
  Lubie robić przy skuterze i chce zasięgnąć wiecej wiedzy na naprawie skutera

  #618316
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 21 031

  Po pierwsze kupujesz komplet (cylinder, tłok, głowica) i wtedy w ilość pierścieni nie wnikasz bo masz zestaw. Jedyne w co wnikasz to żeby pierścienie prawidłowo pozakładać (kolejność, luz). Ilość pierścieni to kwestia konstrukcyjna.
  Po drugie zwracasz uwagę na to do jakiego silnika kupujesz – tzn piaggio, minarelli, chinarelli, stojący, leżący, AC, LC..itd
  Trzecia podstawowa sprawa to musisz znać średnice sworznia w tłoku -np w minarelli/chinarelli są np. 10 albo 12mm.

  To podstawy. Jest jeszcze kilka istotnych rzeczy ale one raczej mają znaczenie jak już naprawdę idziesz w grube przeróbki

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #618317
  joker738
  Uczestnik
  • Postów: 20

  Wielkie dzięki. Pozdrawiam LWG

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button