! Forum Tuning Wymiana cylindra

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe  Anonimowy 6 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #154263 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe matmateo
  matmateo
  Użytkownik
  • Postów: 37

  Witam mam zumico maca i ma nagły spadek mocy jak jest ciepły prawdopodobnie puchnie tłok albo pierścionki. Muszę wymienić cylinder. Stąd moje pytanie co jest potrzebne musze kupować zestaw z głowica itd czy wystarczy sam cylinder z tłokiem . wymiana na 80

  Mateusz Zumico Mac
  #154266 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 3 133

  przy 80cm3 zalecana jest już wymiana seryjnego chińskiego wału, gdyż średnica tłoka będzie wynosiła aż 50mm.
  Jeżeli zdecydujesz się na wymianę cylindra na 72cm3 (47mm) wówczas wystarczy seryjna głowica. Należy pamiętać o większej dyszy głównej, oraz o zalecanym przeze mnie sportowym wkładzie filtra powietrza.
  Ceny kitu cylindrowego zaczynają się już od 40 zł a kończą na ponad 900 zł. Nie polecam cylindrów za 40-150 zł, gdyż taki cylinder szybko się tobie skończy (przytrze,zatrze). Na dłuższą metę polecam coś ze średniej półki (motoforce, airsal, naraku) – to są ceny do 400 zł. Jeżeli jesteś bogaty możesz kupić i takiego malossego z nicasilu za 900 zł.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
Oglądasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 łącznie)
Odpowiedz do: Wymiana cylindra
Informacje o Tobie: