Wymiana bębna na tarcze

A więc postanowiłem wyje*bać ten jeba*ny bęben przedni z mojego torosa f16. Powód? Z tyłu bęben ładnie blokuje koło, natomiast z przodu ten hamulec jest za przeproszeniem hu*jowy.
I teraz pytanie:
Jak tam utworzyć porządny hamulec tarczowy? Co kupić? Co wymienić?
Rozumiem, że trzeba będzie nowego ślimaka do prędkościomierza kupować bo ten mam w bębnie?
Gdzie jest w Wawie jakiś porządny serwis gdzie mi wymienią bęben na tarcze? Ile to wszystko będzie kosztować w serwisie?
Mój skuter - toros f16

nie weim czy to będzie opłacalne dodać trzeba
Zbiorniczek na płyn wraz z klamka hamulca , zacisk hamulca - obawaim sie ze nie masz fabrycznie uchwytów na goleni amortyzatora zmian felgi na taka z otworami do zamocowania tarczy.

z przodu napewno musisz widelec kupic nowy bo ten niema odpowiednich mocowań i oczywiscie felga tez nowa musi byc.z tyłu to juz inna bajka,niewiem czy wogole jest opcja montazu takiej tarczy.jesli masz odrobine wiedzy to sam to zrob bo u mechanika zostawisz kilka stowek za robocizne.a wogole to bebny trzeba co jakis czas serwisowac tzn sam beben jest moze juz do przetoczenia plus do wymiany sa szczęki hamulcowe.po odpowiedniej regulacji takie ham. jednak troche dzialaja i ja bym sie wogole nie bawil w zakładanie tarcz.

Izdebski zachowaj ten śmietnik językowy dla kolegów. Tu nikomu nie zaimponujesz tym. W pierwszej kolejności musisz znaleźć model skutera który jest nazwijmy to bratem F16, ale z tarczowym hamulcem. Następnie musisz zakupić: Koło, zacisk z przewodem, pompkę hamulcową i goleń z mocowaniem zacisku. Jakiś problem może nastręczać rozebranie amortyzatora aby wymienić goleń. Reszta jest widoczna i nie sprawi problemów z wymianą.

dychul napisał:

Izdebski zachowaj ten śmietnik językowy dla kolegów. Tu nikomu nie zaimponujesz tym. W pierwszej kolejności musisz znaleźć model skutera który jest nazwijmy to bratem F16, ale z tarczowym hamulcem. Następnie musisz zakupić: Koło, zacisk z przewodem, pompkę hamulcową i goleń z mocowaniem zacisku. Jakiś problem może nastręczać rozebranie amortyzatora aby wymienić goleń. Reszta jest widoczna i nie sprawi problemów z wymianą.

Goleń można wymienić razem z lagą. Jak są części, taka wymiana to zabawa. Do listy części trzeba dopisać owiewkę kierownicy z wypukleniem na zbiorniczek płynu pompki hamulcowej, ewentualnie można wyciąć otwór w oryginalnej.

Trzeba było myśleć przed zakupem F16 i dołożyć troszkę kasy i kupić coś lepszego z hamulcami tarczowymi skoro nie jesteś zadowolony z bębnów.

Teraz jest to na pewno nieopłacalne....

To co piszecie jest nieprwdą sam będę przerabiał mojego z predniego bębna na tarcze potrzeben rzeczy to :
Felga 10 do mocawań tarczy (bez ślimaka)
Klamka hamulcowa ze zbiorniczkiem
Zacisk tarcy,klocki przewody
Abu to zrobić wystarczy 5mm blacha gdzie trzeba przyspawać ale jeszcze nie wiem gdzie chyba to nieruchomej częsci piasty/koła kosztuje to razem ok 150-275 zł
Felga 50-100zł
Klamka z Zbiorniczkiem 45-75zł
Zacisk,tarcza,klocki od 70 do 150 zależy jakiej firmy No Name czy jakieś tam :) jest to do zrobienia tylko trzeba poszukać w google wymiana bębna na tarcze w skuterze :)

Fubu2PL napisał:

To co piszecie jest nieprwdą sam będę przerabiał mojego z predniego bębna na tarcze potrzeben rzeczy to :

Abu to zrobić wystarczy 5mm blacha gdzie trzeba przyspawać ale jeszcze nie wiem gdzie chyba to nieruchomej częsci piasty/koła kosztuje to razem ok 150-275 zł
Felga 50-100zł
Co chcesz spawać??
Nie wiem z jakiego materiału są zrobione golenie w f16. Wątpię aby były stalowe. Wiem że Polak potrafi i są z całą pewnością tacy fachowcy. Nie mniej zacisk musi być zmocowany idealnie równolegle do tarczy hamulcowej. Owszem można próbować wykonać tzw cybanty na goleń, które będą trzymać zacisk. Nie mniej nie polecam takich rozwiązań.

Tutaj jakiś dzieciak nakręcił swojego torosa f16 z tarczą.
http://www.youtube.com/watch?v=lMt8J29UiOQ
Chciałbym mieć taki sam hamulec jaki on ma. ;)

A i pytanko. gdzie wtedy ślimak od prędkościomierza będzie się znajdował?

Może i dzieciak ale to mój film!!! Ślimak jest po prawej stronie koła i jest linka.ALE MAM TĄ TARCZE OD FABRYCZNEGO LUDZIE NIE WIERZYCIE TO JEDZCIE NA BIAŁE BŁOTA KOŁO BYDGOSZCZY I TAM JEST SKLEP ''INGA'' I TAM SĄ SAME TOROSY Z TARCZAMI.JEST TAM ICH Z 10!!!

Czyli liczac wg Fubu wychodzi jakies 4-5 stow na czesci jesli sie umie zrobic samemu.
Oczywiscie jak ktos ma ochote to mozna ale wsadzac 1/3 wartosci skutera zeby miec tarcze to sporo.

Jak podliczysz to wszystko i dołożysz te pieniądze to śmiało kupisz z fabrycznymi tarczami :)
daniel szkoda tylko że taki "zajechany" już ten skuter.

elloco napisał:

Jak podliczysz to wszystko i dołożysz te pieniądze to śmiało kupisz z fabrycznymi tarczami :)
daniel szkoda tylko że taki "zajechany" już ten skuter.

Wiem że zajechany ale co zrobić ;d

siwypln napisał:

Trzeba było myśleć przed zakupem F16 i dołożyć troszkę kasy i kupić coś lepszego z hamulcami tarczowymi skoro nie jesteś zadowolony z bębnów.
Teraz jest to na pewno nieopłacalne....

Dokładnie to samo miałem napisać. Ciekawe ile Cię wyniesie ta przeróbka, bo kosztorys nie zachęca.

lucek71 ja zapaciłem 2300 zł gdzie to zobacz w którymś z komentarzy a może chce ktoś go kupić za 1200zł ? bo zamierzam go sprzedać

hahaha za 1200? Człowieku nówka sztuka kosztuje za 1400 zł w Realu, a nie taki skatowany i obity. Po za tym z tarczą lub nie da rade hamować trzeba tylko umieć bęben regulować. Ja wyregulowałem tak, że miodzio staje mi na przednim kole.

Po za tym: Skuter zarejestrowany na ciebie? OC do kiedy opłacone?

izdebski12 napisał:

Ja wyregulowałem tak, że miodzio staje mi na przednim kole.

Co jak co ale tu już przesadzasz. Nie ma opcji żebyś postawił na przednie koło z hamulcem bębnowym.

izdebski12 napisał:

hahaha za 1200? Człowieku nówka sztuka kosztuje za 1400 zł w Realu, a nie taki skatowany i obity. Po za tym z tarczą lub nie da rade hamować trzeba tylko umieć bęben regulować. Ja wyregulowałem tak, że miodzio staje mi na przednim kole.
Po za tym: Skuter zarejestrowany na ciebie? OC do kiedy opłacone?

Na moją mame i OC do sierpnia przyszłego roku.

ZAMIERZAM NAKRĘCIĆ FILM JAK TO WYGLĄDA JAKI "ALUS" JAK GDZIE I CO I CO WY NA TO ?

http://www.youtube.com/watch?v=e4hhvgBBMFw To mój filmik przedstawiający budowę tarczy w F16.