Wymiana bębna na tarcze

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Nieaktywny

A więc postanowiłem wyje*bać ten jeba*ny bęben przedni z mojego torosa f16. Powód? Z tyłu bęben ładnie blokuje koło, natomiast z przodu ten hamulec jest za przeproszeniem hu*jowy.
    I teraz pytanie:
    Jak tam utworzyć porządny hamulec tarczowy? Co kupić? Co wymienić?
    Rozumiem, że trzeba będzie nowego ślimaka do prędkościomierza kupować bo ten mam w bębnie?
    Gdzie jest w Wawie jakiś porządny serwis gdzie mi wymienią bęben na tarcze? Ile to wszystko będzie kosztować w serwisie?
    Mój skuter – toros f16

inca
    Użytkownik

nie weim czy to będzie opłacalne dodać trzeba
    Zbiorniczek na płyn wraz z klamka hamulca , zacisk hamulca – obawaim sie ze nie masz fabrycznie uchwytów na goleni amortyzatora zmian felgi na taka z otworami do zamocowania tarczy.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

hmm
    Użytkownik

z przodu napewno musisz widelec kupic nowy bo ten niema odpowiednich mocowań i oczywiscie felga tez nowa musi byc.z tyłu to juz inna bajka,niewiem czy wogole jest opcja montazu takiej tarczy.jesli masz odrobine wiedzy to sam to zrob bo u mechanika zostawisz kilka stowek za robocizne.a wogole to bebny trzeba co jakis czas serwisowac tzn sam beben jest moze juz do przetoczenia plus do wymiany sa szczęki hamulcowe.po odpowiedniej regulacji takie ham. jednak troche dzialaja i ja bym sie wogole nie bawil w zakładanie tarcz.

dychul
    Uczestnik

Izdebski zachowaj ten śmietnik językowy dla kolegów. Tu nikomu nie zaimponujesz tym. W pierwszej kolejności musisz znaleźć model skutera który jest nazwijmy to bratem F16, ale z tarczowym hamulcem. Następnie musisz zakupić: Koło, zacisk z przewodem, pompkę hamulcową i goleń z mocowaniem zacisku. Jakiś problem może nastręczać rozebranie amortyzatora aby wymienić goleń. Reszta jest widoczna i nie sprawi problemów z wymianą.

Pietro
    Użytkownik

dychul napisał:

Izdebski zachowaj ten śmietnik językowy dla kolegów. Tu nikomu nie zaimponujesz tym. W pierwszej kolejności musisz znaleźć model skutera który jest nazwijmy to bratem F16, ale z tarczowym hamulcem. Następnie musisz zakupić: Koło, zacisk z przewodem, pompkę hamulcową i goleń z mocowaniem zacisku. Jakiś problem może nastręczać rozebranie amortyzatora aby wymienić goleń. Reszta jest widoczna i nie sprawi problemów z wymianą.

Goleń można wymienić razem z lagą. Jak są części, taka wymiana to zabawa. Do listy części trzeba dopisać owiewkę kierownicy z wypukleniem na zbiorniczek płynu pompki hamulcowej, ewentualnie można wyciąć otwór w oryginalnej.

siwypln
    Użytkownik

Trzeba było myśleć przed zakupem F16 i dołożyć troszkę kasy i kupić coś lepszego z hamulcami tarczowymi skoro nie jesteś zadowolony z bębnów.

Teraz jest to na pewno nieopłacalne….

Fubu2PL
    Użytkownik

To co piszecie jest nieprwdą sam będę przerabiał mojego z predniego bębna na tarcze potrzeben rzeczy to :
    Felga 10 do mocawań tarczy (bez ślimaka)
    Klamka hamulcowa ze zbiorniczkiem
    Zacisk tarcy,klocki przewody
    Abu to zrobić wystarczy 5mm blacha gdzie trzeba przyspawać ale jeszcze nie wiem gdzie chyba to nieruchomej częsci piasty/koła kosztuje to razem ok 150-275 zł
    Felga 50-100zł
    Klamka z Zbiorniczkiem 45-75zł
    Zacisk,tarcza,klocki od 70 do 150 zależy jakiej firmy No Name czy jakieś tam 🙂 jest to do zrobienia tylko trzeba poszukać w google wymiana bębna na tarcze w skuterze 🙂

dychul
    Uczestnik

Fubu2PL napisał:

To co piszecie jest nieprwdą sam będę przerabiał mojego z predniego bębna na tarcze potrzeben rzeczy to :

Abu to zrobić wystarczy 5mm blacha gdzie trzeba przyspawać ale jeszcze nie wiem gdzie chyba to nieruchomej częsci piasty/koła kosztuje to razem ok 150-275 zł
    Felga 50-100zł
    Co chcesz spawać??
    Nie wiem z jakiego materiału są zrobione golenie w f16. Wątpię aby były stalowe. Wiem że Polak potrafi i są z całą pewnością tacy fachowcy. Nie mniej zacisk musi być zmocowany idealnie równolegle do tarczy hamulcowej. Owszem można próbować wykonać tzw cybanty na goleń, które będą trzymać zacisk. Nie mniej nie polecam takich rozwiązań.

Anonim
    Nieaktywny

Tutaj jakiś dzieciak nakręcił swojego torosa f16 z tarczą.
    http://www.youtube.com/watch?v=lMt8J29UiOQ
    Chciałbym mieć taki sam hamulec jaki on ma. 😉

A i pytanko. gdzie wtedy ślimak od prędkościomierza będzie się znajdował?

daniel1998cool
    Użytkownik

Może i dzieciak ale to mój film!!! Ślimak jest po prawej stronie koła i jest linka.ALE MAM TĄ TARCZE OD FABRYCZNEGO LUDZIE NIE WIERZYCIE TO JEDZCIE NA BIAŁE BŁOTA KOŁO BYDGOSZCZY I TAM JEST SKLEP ”INGA” I TAM SĄ SAME TOROSY Z TARCZAMI.JEST TAM ICH Z 10!!!

mxx_rs
    Użytkownik

Czyli liczac wg Fubu wychodzi jakies 4-5 stow na czesci jesli sie umie zrobic samemu.
    Oczywiscie jak ktos ma ochote to mozna ale wsadzac 1/3 wartosci skutera zeby miec tarcze to sporo.

elloco
    Uczestnik

Jak podliczysz to wszystko i dołożysz te pieniądze to śmiało kupisz z fabrycznymi tarczami 🙂
    daniel szkoda tylko że taki „zajechany” już ten skuter.

daniel1998cool
    Użytkownik

elloco napisał:

Jak podliczysz to wszystko i dołożysz te pieniądze to śmiało kupisz z fabrycznymi tarczami 🙂
    daniel szkoda tylko że taki „zajechany” już ten skuter.

Wiem że zajechany ale co zrobić ;d

Anonim
    Nieaktywny

siwypln napisał:

Trzeba było myśleć przed zakupem F16 i dołożyć troszkę kasy i kupić coś lepszego z hamulcami tarczowymi skoro nie jesteś zadowolony z bębnów.
    Teraz jest to na pewno nieopłacalne….

Dokładnie to samo miałem napisać. Ciekawe ile Cię wyniesie ta przeróbka, bo kosztorys nie zachęca.

daniel1998cool
    Użytkownik

lucek71 ja zapaciłem 2300 zł gdzie to zobacz w którymś z komentarzy a może chce ktoś go kupić za 1200zł ? bo zamierzam go sprzedać

Anonim
    Nieaktywny

hahaha za 1200? Człowieku nówka sztuka kosztuje za 1400 zł w Realu, a nie taki skatowany i obity. Po za tym z tarczą lub nie da rade hamować trzeba tylko umieć bęben regulować. Ja wyregulowałem tak, że miodzio staje mi na przednim kole.

Po za tym: Skuter zarejestrowany na ciebie? OC do kiedy opłacone?

Kapuchon
    Użytkownik

izdebski12 napisał:

Ja wyregulowałem tak, że miodzio staje mi na przednim kole.

Co jak co ale tu już przesadzasz. Nie ma opcji żebyś postawił na przednie koło z hamulcem bębnowym.

daniel1998cool
    Użytkownik

izdebski12 napisał:

hahaha za 1200? Człowieku nówka sztuka kosztuje za 1400 zł w Realu, a nie taki skatowany i obity. Po za tym z tarczą lub nie da rade hamować trzeba tylko umieć bęben regulować. Ja wyregulowałem tak, że miodzio staje mi na przednim kole.
    Po za tym: Skuter zarejestrowany na ciebie? OC do kiedy opłacone?

Na moją mame i OC do sierpnia przyszłego roku.

daniel1998cool
    Użytkownik

ZAMIERZAM NAKRĘCIĆ FILM JAK TO WYGLĄDA JAKI „ALUS” JAK GDZIE I CO I CO WY NA TO ?

daniel1998cool
    Użytkownik

http://www.youtube.com/watch?v=e4hhvgBBMFw To mój filmik przedstawiający budowę tarczy w F16.

kuba20227
    Użytkownik

To na ile ty to ubezpieczenie wykupiłeś ?Jak ubezpieczeni się wykupuje na rok. Ja widziałem takiego F16 w selgros za chyba 1500zł a fresco za 2450zł.

Domar96
    Użytkownik

Ci chinole to naprawdę oszczędzają na produkcji skoro w nowych skuterach montują hamulce bębnowe. Rozumiem w latach 70 i 80 XX wieku, ale nie w XXI wieku ! Porażka

Anonim
    Nieaktywny

Na naszym rynku duża część konsumentów, podczas zakupu, kieruje się ceną, więc doskonale się u nas odnaleźli.

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button