wymiana 50cc na 72cc daffier dfe50-8A

Witam , części do mojego motorowerku są już w drodze , będą jutro lub po niedzieli i chciałbym zapytać czy jest jakaś różnica w wymianie jęsli chodzi o silnik z cylindrem poiomym/pionowym ?
wszystko robi się tak samo jak np na tym filmie ? https://www.youtube.com/watch?v=IQyG-HUPIT0

podobnie lecz nie tak samo [dużo wiecej roboty]
https://www.youtube.com/watch?v=7LMWI3g0WLs

o mój boże ileż to roboty ;x myślałem że sobie na spokojnie po niedzieli po szkole zrobie a wychodzi na to że będę musiał na to cały dzień zarezerwować :D
swoją drogą po co cały silnik wyciągać ? przecież (chyba) cylinder będzie można już ściągnąć po odkręceniu baku .

Nie ściągniesz bo rama idzie pod bakiem.w 3godz się wyrobisz

aa no tak , zapomniałbym o ramie :D 3godziny ? brałes pod uwagę iż będę to robił pierwszy raz w życiu ? :D

Brałem dlatego 3 ja bym się uwinął ponizej 1,i tak dobre w skuterze masz 3 razy wiecej rozbierania.

okej , jak dzisiaj części przyjadą to jutro się za to zabiorę i zobaczę ile mi to czasu zajmie bo jeszcze bedę za jedym zamachem wymieniał przednią oponę i filtr powietrza .

a jakie klucze przygotować ?

Jakie ci będą potrzebne:D 10.9.8 12,13...

no i Wszystko gotowe , co prawda siedziałem przy nim ogólnie od około 11 do 18:30 z przerwami ale było kilka komplikacji takich jak zapieczone śruby w mocowaniu silnika , a potem przez moją nieuwagę wpadła mi śrubka do wnętrza silnika to musieliśmy go rozkręcać . Wzrost mocy jest widoczny odrazu , jedyne co to jeszcze zostały zawory do regulacji bo nie miałem szczelinomierza i ustawiłem je z ojcem " na oko" i jeden jest cicho a drugi strasznie klekocze :D to po niedzieli go wyreguluje .
A jak z docieraniem teraz? Ojciec który już miał nie jeden motorek mówi żebym póki co jeździł ostrożnie nie piłował silnika czyli tzymać mu max 7tys obrotów tak do jakiś 500km i nie robił dłuższych wycieczek , potem jeszcze do 1k km jeszcze w miarę ostrożnie . Dobrze mówi ?

Cylinder masz alu z żeliwną tuleją więc 800km wystarczy [to nie simson] ważne żebyś nie piłowal i latał na połowie gazu na wszystkich biegach,co do wycieczek to możesz sobie je robić [nie ma przciwwskazań] za 300km wymień olej i to jest ważne żebyś nie olał wymiany oleju bo oczywiście po wymianie gory nie zapier... na starym?.

No zalałem nowy pół syntetyk.