Wygłuszanie skutera matą

Witam,
chce zmienić prawie wszystkie plastiki na nowe, ponieważ mam pobite, i wpadłem na niecodzienny pomysł wyklejenia ich od wewnątrz matą:

http://desmond.imageshack.us/Himg819/scaled.php?server=819&filename=matad.jpg&res=landing

Czekam na obiekcje!

Taka mata jest ciężka i nie spełni swojej funkcji w skuterze gdzie głównym źródłem dźwięku podczas jazdy jest tłumik.

opatentuj pomysł to może nobla dostaniesz...

degename napisał:

Taka mata jest ciężka i nie spełni swojej funkcji w skuterze gdzie głównym źródłem dźwięku podczas jazdy jest tłumik.

Bez przesady, aż tak dużo jej nie będzie. Trzaski, piski, pustka... o likwidacje tych dźwięków mi chodzi

Też kiedyś zastanawiałem się nad wygłuszeniem plastików, choć wcale głośne nie są - ot czasem coś z tyłu rezonuje, poza tym nic. W każdym razie piski i trzaski są na łączeniach, więc wątpię, by wyklejanie plastików od środka w czymkolwiek pomogło. Zastanawiałem się nad wklejeniem jakiejś uszczelki cieniutkiej lub posmarowaniem jednej płaszczyzny połączenia cieniutką warstwą silikonu, ale niestety (a może na szczęście, bo nie wiadomo czy to by pomogło czy pogorszyło sprawę) lenistwo zwyciężyło i nie zrobiłem nic.

Z uszczelką masz racje, ale właśnie też z tego powodu zostaje przy całej macie. Mata odbierze drgania, gwarantuje.
Wydam 20zł na 4sztuki, pobawię się jeden dzień i zdam relację najwyżej :)

Jak na mój gust to nie za dużo poprawi sytuację. Najlepsza metodą będzie tak jak ktoś napisał - władować uszczelki w łączenia elementów.

Kanto napisał:

Mata odbierze drgania, gwarantuje.

Hmm, może coś w tym jest. Próbuj, skoro masz chęci i nie jest to drogi zabieg :)

Mata nie odbiera drgań tylko ich nie przenosi a to jest różnica :)
W momencie gdy montujesz ją w komorze silnika to ona odbija drgania. Ale komora silnika to co innego niż trzeszczące plastiki. Polecam kupić najtańszą uszczelkę do okien i ją wmontować między łączenia. Choćby po to aby wszystko bylo ciaśniej spasowane. Cena wielokrotnie niższa a efekt będzie lepszy.

Próbowałem takiego zabiegu przy wyciszaniu kompa kiedyś. Mata nie pomogła w niczym oprócz tego że temperatura urosła. Zwykłe uszczelki do okien pomogły :)

Kurde szczerze, nie wiem jak wy, ale mój dwu suw przy od 60-80km/h ma tak wysokie obroty, że na zębach się czuje.. Co innego jak krzyczysz w metalową ścianę, a co innego jak w gumową. Może się mylę, ale gorzej być nie może :]