Wydech Yasuni R

Kupilem nowy wydech z Mielocha Yasuni R i czy to jest normalne zeby wydech zaczal rdzewiec? wczoraj byly spore burze skuter był nakryty pokrowcem,dzis nim pojezdzilem troche, pod koniec jazdy pokazała sie rdza na kolanku zaraz przy mocowaniu wydechu z cylindrem.Czyby trafila mi sie sztuka ktora nie zostala pokryta lekierem bezbarwnym? jak dla mnie to niedopuszczalne wydajac ponad 7stow na wydech,ktory przy pierwszym kontakcie z woda łapie rdze.

reklamuj lub pogódź sie z tym
kolejny nowy też zardzewieje.

w moim Stage 6 pro replica pierwzse co zaczęło rdzewieć to napis “stage6”… jedyna opcja żeby nie rdzewiał to garaż bez wilgoci do którego tak wstawiasz skuter że ma na tyle wygrzeny wydech że woda odparuje zanim sie weźmie za blachy.
a pod pokrowcami (nawet oddcychającymi) kondensuje sie wilgoć i po deszczu pod pokrowcem jest znacznie dłużej wilgotno niż dookoła.
Czyli chodnik już suchy a pod pokrowcem parówka wilgotna.

Chyba go pokryje lakierem bezbarwnym,zeby ograniczyc tak szybkie rdzewienie,swoja droga kazdy wydech predzej czy pozniej rdze z łapie na to nie ma mocnych,jedyne co to mozemy spowolnic ten proces malujac wydech farba bezbarwna ktora zabezpiecza ten wydech na jakis czas.Byłem swiadomy tego ze rdza go z lapie ale nie sadzilem ze przy pierwszym lepszym deszczu tylko,zaluszmy po przejechaniu np 1000km.