Wydech Tecnigas - Problemy

Witam, Posiadam w skuterze taki wydech: http://allegro.pl/tlumik-tuning-wydech-tecnigas-next-r-piaggio-i4538108847.html
Ten tłumik ma już troche przejechane. Ze 3 tysiące KM Będzie. Problemy z nim są następujące:
- Nieszczelny jest silencer, po bokach cieknie olej i niczym się tego nie da uszczelnić. Próbowałem silikonami (Jeden był nawet do 1000stopni) i nic to nie dało, bo albo się roztapia albo poprostu się wykrusza i odpada. Kolejnym problemem jest to że wydech strasznie brzęczy. Jak jadę na wysokich obrotach to tego nie słychać, Lecz jak puszczę manetke i skuter zwalnia to strasznie to słychać. Wszystko jest dobrze podokręcane. Doradzcie mi co z tym zrobić.

+ Martwi mnie jedna rzecz. Skuter ładnie przyśpiesza, Lecz Vmax jest tylko 75km/h. Czy to normalne? Skuter to Peugeot speedfight 2 (Wariator polini speed control + Tecnigas, Reszta seria) (AC)

Czekam na wasze wypowiedzi na ten temat.

lżejsze rolki ?

Głownie chodzi mi o to brzęczenie.

brzęczeć może z kilku powodów. Luz lub nawet minimalne niedokręcenie może być powodem. Miejsca i sposób zamocowania może powodować że brzeczy. Skoro jest nieszczelny to mogą brzęczeć blachy pokrycia - to duże ciśnienia i te blachy naprawdę falują. Mogła sie też po prostu oberwać jakaś przegroda w środku lub jest nagar w środku. Np duże ciśnienie dociska coś wewnątrz lub blachę i jest cicho a jak odpuścisz to zaczyna drżeć.
Mój tecnigas next-r też ma tendencje do pobrzękiwania na odpuszczonym gazie.

Luzów raczej nie ma, bo skuter ma dopiero 7 tys przebiegu. A ten silencer ta koncówka niebieska ma szpary przez które wycieka olej i jest trochę luźna.

A czy ta nieszczelna końcówka ma wpływ na osiągi?