Wyciszenie skutera

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Wyciszenie skutera

Ten temat zawiera 18 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe piotrek1234 piotrek1234 8 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 19 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #50421 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe piotrek1234
    piotrek1234
    Użytkownik

Mam wyjęty silnik od Vitalki i wpadłem na taki pomysł, żeby go troszkę wyciszyć. Na cylinder zakładana jest taka plastikowa pokrywa, pod którą przepływa powietrze i chłodzi cylinder. Mój pomysł jest taki, żeby tą pokrywę okleić matą bitumiczną. Myślę, że to powinno trochę zmniejszyć hałas wydawany przez łożyska wału, pierścienie i same wybuchy mieszanki. Koszt to jakieś kilkanaście zł.

Co o tym myślicie ? Będzie to odczuwalny efekt ?

#50422 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe HugoBoss
    HugoBoss
    Użytkownik

Według mnie nic to nie da.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #50423 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Vezyr
    Vezyr
    Użytkownik

Materiały bitumiczne służą izolacji przeciwwilgociowej, a nie akustycznej.Jeśli chcesz wyciszyć silnik, napchaj wełny szklanej-ta służy izolacji przed dźwiękami.Boisz się że się sfajczy?Nie ma opcji, jest wykonana ze skał i wypalana w temperaturze 800-1000 (jak się nie mylę) więc się nie zjara 😀 Inna sprawa, ja bym nic nie wyciszał, było 4t brać ;/ Poza naklejeniem na pokrywkę plastikową wełny, możesz i plastiki wyciszyć wełną, tylko po co?

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/85/miasto4mini.png/][IMG]http://img85.imageshack.us/img85/8220/miasto4mini.png[/IMG][/URL]
    #50426 Odpowiedź
    piotrek1234
    Użytkownik

Vezyr napisał:

Materiały bitumiczne służą izolacji przeciwwilgociowej, a nie akustycznej.Jeśli chcesz wyciszyć silnik, napchaj wełny szklanej-ta służy izolacji przed dźwiękami.Boisz się że się sfajczy?Nie ma opcji, jest wykonana ze skał i wypalana w temperaturze 800-1000 (jak się nie mylę) więc się nie zjara 😀 Inna sprawa, ja bym nic nie wyciszał, było 4t brać ;/ Poza naklejeniem na pokrywkę plastikową wełny, możesz i plastiki wyciszyć wełną, tylko po co?

No ale do wyciszenia aut ludzie używają takim mat bitumicznych i to daje nawet duże efekty. Sam kiedyś robiłem w ten sposób podłogę w maluchu i była różnica.

Aż tak znowu nie narzekam na hałas:) A 4t to nie na moją wagę i górzysty teren. Ale tak z nudów czemu czegoś nie usprawnić.. :p
    Co do wełny… można się zastanowić, ale to jest dość grube i trudno było by pewnie dopasować i dobrze przykleić( ta pokrywa ma trochę różnych wgłębień, poza tym w trakcie drgań mogłyby odpadać fragmenty.. A najgorsze to chyba możliwość dotknięcia tego ręką… Nic miłego. Dla mnie raczej odpada, tam trzeba dać coś cienkiego bo miejsca też miejscami jest bardzo mało.

#50427 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Vezyr
    Vezyr
    Użytkownik

Są cienkie kilkucentymetrowe wełny 😀 A dotyk no bez jaj od samego tknięcia nic nie ma, nie szalej 🙂

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/85/miasto4mini.png/][IMG]http://img85.imageshack.us/img85/8220/miasto4mini.png[/IMG][/URL]

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #50428 Odpowiedź
    piotrek1234
    Użytkownik

#50429 Odpowiedź
    piotrek1234
    Użytkownik

piotrek1234 napisał:

Vezyr napisał:
    Są cienkie kilkucentymetrowe wełny 😀 A dotyk no bez jaj od samego tknięcia nic nie ma, nie szalej 🙂

A myślisz, że to lepiej wyciszy od takiej maty ? Co do grubości maty mają zazwyczaj 1,5 – 3mm 🙂

#50433 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe dziadek
    dziadek
    Użytkownik

Proponuję wyciszyć ….temat.

#50435 Odpowiedź
    piotrek1234
    Użytkownik

dziadek napisał:

Proponuję wyciszyć ….temat.

Dziękuję za cenną uwagę, a mogę wiedzieć co Ci w nim przeszkadza ?

#50445 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe dziadek
    dziadek
    Użytkownik

Nie przeszkadza mi.
    To taka sobie „gryząca ironia”.
    Wydaje mi się, bezcelowe robienie czegoś, co jest raczej niemożliwe do wykonania, a przynajmniej gdzie pracy dużo a efekt mizerny.
    Silnik chłodzony cieczą można w jakiś sposób wyciszyć, ale silnik z wymuszonym przepływem powietrza już trudno i raczej nie uzyska się oczekiwanego rezultatu. Wynika to z konstrukcji. Pewnych elementów po prostu nie można osłonić (zasłonić) np.wentylator lub otwór wylotowy powietrza w obudowie cylindra.
    Jeżeli ktoś lubi eksperymentować (w pozytywnym sensie)i czuje się urażony to przepraszam.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 19 łącznie)
Odpowiedz do: Wyciszenie skutera
Informacje o Tobie: