Wyciek płynu chłodniczego

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Wyciek płynu chłodniczego

Ten temat zawiera 18 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe ixion ixion 2 miesiące, 2 tygodnie temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 19 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

Pojawił się kolejny wyciek, tym razem plynu chłodniczego w miejscu łączenia ,, dwójka” do którego podłączone są dwa węże, a blokiem silnika, na filmie jest czyste bo wytarłem, ale kąpię dwie krople na dobę, co robić? Nie widzę żeby tam była uszczelka, ten dwójki przykrecony jest na dwie śruby, czy tam w środku jest jakaś uszczelka? Czy samo odkrecenie, oczyszczenie i skręcenie pomoże?

Jeszcze nie uporałem się z wyciekiem oleju z uszczelki pod głowicą a już pojawił sie kolejny inny wyciek 🙁

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to wygląda jak pokrywa termostatu. to tam powinna być uszczelka bo to „serwisowalny” element. mozna sie też pastą uszczelniająca po tym przejechać jeżeli po rozkręcenu sie okaże że uszczelka nie „zdrwaniała” i sie nie kruszy ale pozostała elastyczna.
    po zabiegu trzeba całość odpowietrzać

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

Zaraz za tym dwojnikiem jest jakiś czujnik, czy to czujnik temp płynu?

Czytaj
    REKLAMA

Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zapewne tak.

Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

A za co odpowiedzialny jest ten termostat? U mnie jest duży obieg i mały? i ten termostat otwiera mechanicznie jakiś zawór? Czy tylko bada temp i załącza wentylator?

Zdjęcie profilowe Berg
    Berg
    Użytkownik

Termostat otwiera dostęp do chłodnicy żeby silnik się nie przegrzał.
    Temperaturę mierzy czujnik zamontowany pewnie gdzieś przy głowicy i pokazuje ją na wskaźniku w zegarach (jeśli masz).
    Wentylator włącza kolejny czujnik temperatury połączony w szereg z silnikiem wentylatora; z reguły zamontowany jest w chłodnicy.

Kymco MILER 125 (bogatsza wersja Grand DINK)
    Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

Aha, u mnie na zegarach nie pokazuje żadnej temp, dopiero jak podłącze się pod gniazdo diagnostyczne obd2 to mam możliwość odczytu temp plynu chłodzącego, czujnik jest obok tego termostatu.

To teraz muszę odkręcić termostat, ale najpierw muszę spuścić płyn tak? A jak później się odpowietrza taki system jak uda mi się wymienić lub naprawić tą uszczelke?

Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

Zastanawiam się cały czas co mogło spowodować że ten termostat cieknie i tak sobie myślę czy to od niskich temp w garażu? Od zimna wszystko się skurczyło i zaczęło ciec? Teraz widać jak się zbiera i kapie.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

termostat cieknie z powodu gównianej uszczelki lub gównianej konstrukcji połączenia. na pewno winą nie jest niska temperatura w garażu – bez przesady – to ma pracować w przedziale -30 do +130 stopni i to w cyklach gdzie sie grzeje i chłodzi – wiec to że w garażu masz 0 albo -5 to nie jest przyczyna tego że zaczyna ciec.

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

na masę uszczelniającą i po kłopocie np; MA Pro Grey Hi-Temp (kolor szary)

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 19 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie