Wyciek oleju ze skrzyni biegów (139 FMB)

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #721656
  ZimoT
  Uczestnik
  • Postów: 7

  Witam!
  Ostatnio zauważyłem przy swoim Junaku niepokojące ślady oleju przy skrzyni. Wygląda to jakby olej ciekł ze szczeliny między „centralną” częścią skrzyni biegów, a „lewą” częścią (tą po stronie łańcucha, gdzie jest łańcuszek rozrusznika). Olej jest niby wzdłuż całej szczeliny, ale dodatkowo zalał „wałek” zmiany biegów. No i właśnie: to będzie uszczelka między częściami skrzyni? Jeszcze jej rozbierałem, ale wydaje mi się że tam oleju nie było… A może to z okolic tego wałka? Co sądzicie, co jest najprawdopodobniej przyczyną?

  #722032
  LuK444Sz
  Uczestnik
  • Postów: 282

  Uszczelniacz pokrywy wału korbowego, o-ring pokrywy wału korbowego, uszczelniacz wolnego koła rozrusznika elektrycznego. Pod lewą pokrywą silnika oleju nie ma, montowana jest na papierowej uszczelce. Do koła magnesowego potrzebny ściągacz. Do pierścienia zabezpieczającego koło zębate rozrusznika elektrycznego potrzebne szczypce do segerów. Przed demontażem pokrywy wału korbowego polecam spuścić olej silnikowy.

  REKLAMA

  Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

  Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button