Wyciek oleju z pokrywy zaworu wydechowego Barton Fighter

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Wyciek oleju z pokrywy zaworu wydechowego Barton Fighter

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe sebox321 sebox321 5 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe X_Pac
    X_Pac
    Użytkownik

Tydzień temu wymieniłem cylinder i głowicę w Bartonie Fighterze na 72ccm. Wczoraj zauważyłem że na podłodze garażu są plamy oleju, przejeżdzając palcem po pokrywie zaworu wydechowego poczułem olej. Czy do zahamowania wycieku wystarczy posmarować pokrywę silikonem, czy muszę rozkręcać ponownie silnik i zwrócić uwagę czy nie brakuje którejś uszczelki.

Zdjęcie profilowe madi
    madi
    Użytkownik

chodzi o tą okrągłą pokrywkę :

?

Jak spod tego korka cieknie to wystarczy go dokręcić (nie na chama, ale z wyczuciem).

W głowicy z tego co pamiętam nie ma żadnych uszczelek na pokrywach i tak ma być, żadnymi silikonami nie smaruj, podokręcaj i będzie ok.

Router WS 50 2013

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe X_Pac
    X_Pac
    Użytkownik

tak to ta pokrywa, dokręciłem ją do końca, mocniej nie dokręce bo boje sie popsuć gwint

Zdjęcie profilowe sebox321
    sebox321
    Użytkownik

Sprawdź czy uszczelka na korku spustu oleju gdzies się nie zawinęła. Smarowałeś uszczelke olejem zanim przykręciłeś korek?

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie