Wyciek benzyny z gaźnika

Witam.
Posiadam Rometa 700 2t. Tak jak w temacie z mojego gaźnika wycieka benzyna zalewając filtr powietrza. Gdy skuter stoi na równym podłożu benzyna czasem się sączy w małych ilościach, a gdy przechyle moto to benzyna zaczyna się wylewać. Co może być przyczyną, czy trzeba wyczyścić gaźnik? Dodam iż świeca po kilku kopnięciach jest zalana benzyną, dlatego zamówiłem już nowy zawór membranowy ponieważ stary był uszkodzony, lecz chyba w dalszej mierze jest coś nie tak z gaźnikiem. Foto: https://imgur.com/a/J5evGl1 Kółkiem zaznaczyłem miejsce wycieku. Z Góry dziękuję za pomoc.

zalewa ci gaźnik bo sie zawór iglicowy nie domyka - tan przez ktory wlewa sie paliwo do gaźnika ze zbiornika.
Powinien go zamykac pływak. Wiec albo pływak sie podtopił bo ma dziure albo jest źle wyregulowany (blaszki sie dogina) albo ten zaworek w gaźniku sie zacina.
W efekcie jest za wysoki poziom paliwa w gaźniku i ma tendencje do wylewania sie najniżej połozonymi otworami.

Wyczyściłem właśnie gaźnik oraz wymieniłem zaworek. Tylko teraz kwestia tego czy benzyna naleci sama do gaźnika czy “pociągnąć” wężykiem od podciśnienia?

ma leciec tylko jak jest “pociągnięte” w wężyku od podciśnienia