Wybór skutera

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #45977 Reply
    arekolsztyn
    Użytkownik
    • 5
    • 27Postów:

Witam,czy doradzicie mi jaki skuter mam kupić,posiadam ok.6tyś zł.Zastanawiam się nad Kymco Bet&Win 50 2T lub Keeway, tylko nie wie który model.Będe jeździć nim do pracy w korkach i na wypady za miasto z żoną.Jakie parametry powinien posiadać skóter?
    Za pomoc dziękuję.

#45982 Reply
    andrzej2310
    Uczestnik
    • 0
    • 315Postów:

Między tymi dwoma to tylko Kymco Bet&Win 50 2T a będziesz zadowolony.

#45983 Reply
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

Jeśli nie jesteście „dużych gabarytów” to jeszcze ten jest bardzo dobry: http://kymco.pl/?page_id=378

#45990 Reply
    arekolsztyn
    Użytkownik
    • 5
    • 27Postów:

Fajny ten vitality, zastanowię się i porównam je w sklepie,s skuter kupywać na wiosnę czy w zimę, co sądzicie?A jakiej produkcji są te skuterki, mam nadzieję że nie chińskie?

#45991 Reply
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

Są tajwańskie. Jeśli masz wybór kymco vs keeway, to nie ma co się zastanawiać, bo kymco dużo lepsze. Lepiej kupić teraz, bo można zaoszczędzić.
    Hugo, każdy chwali swoje… Ale według mnie B&W lepszy od Vitalki. Chociaż jeżeli tak jak napisał Hugo nie jesteś wysoki itd. to można zaoszczędzić i kupić Vitalke. Albo jeszcze więcej zaoszczędzić i kupić Agility. Popatrz tu: http://kymco.pl/?page_id=4 Może coś Ci się spodoba.

#45993 Reply
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93
    • 3 265Postów:

Pod jakim względem B&W jest lepszy od Vitalki? Chyba tylko że jest chłodzony cieczą i większy,ale za to ma gorszy start i więcej pali.

#45994 Reply
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

No właśnie o to mi chodziło. Głównie brałem pod uwagę wygodę i chłodzenie cieczą. Pali może 0,5l więcej, a ze startem nie wiem.

#46012 Reply
    Frik
    Użytkownik
    • 1
    • 7Postów:

Jak masz 6 tys to proponuje jakieś tzw. skuter orginalny zależy jaki chcesz skuter ja bym proponował peugeota aprillia lub yamaha silniki nie do zatarcia, ale jeśli już wymierać miedzy tymi dwoma to radziłbym kymco lepszy

#46021 Reply
    norbert1710
    Użytkownik
    • 19
    • 347Postów:

Proponuje kymco super 8) kolega ma narobil 11tysiecu bey rzadnej awarii) albo kymco agility:)

#46071 Reply
    arekolsztyn
    Użytkownik
    • 5
    • 27Postów:

Byłem dzisiaj w sklepie i oglądałem kymco agility, vitality, super 8 i 9.ztych czterech będe wybierać.Brać 2T czy 4T jak wygląda sprawa napraw 4T.Czy warto poczekać do stycznia i wtedy kupywać?

#46078 Reply
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

Zależy. Jeśli liczy się oszczędność to 4T, bo pali o 05/1 l mniej niż 2T. Jeżeli natomiast bardziej zależy Ci na osiągach i przyspieszeniu to 2T.

Do stycznia czekać nie warto, bo teraz możesz kilka stówek zaoszczędzić wyciągając niezły rabat.

#46087 Reply
    arekolsztyn
    Użytkownik
    • 5
    • 27Postów:

Gościu w sklepie mówił że 4T zbiera się od mniejszych obrotów nie trzeba go piłować, a 2T od wyższych , więcej gazy trzeba dawać. Czy to prawda? 4T jest bardziej awaryjny niż 2T? Więc który?

#46094 Reply
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

Nie będę po raz kolejny wypisywał różnic i zalet silnika 2T i 4T tylko polecam poczytać a wszystko będziesz wiedział i podejmiesz decyzje co bardziej wolisz.

http://www.skuterowo.com/2t-czy-4t-jaki-silnik-wybrac/

#46097 Reply
    arekolsztyn
    Użytkownik
    • 5
    • 27Postów:

Ok. dzięki, bardzo mi pomogłeś,teraz już wiem jaki silnik mam wybrać.Tylko teraz został do wybrania model skuterka, VITALITY,AGILITY,SUPER 8, lub 9.

#46105 Reply
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

Wszystko Kymco więc wybieraj który Ci się bardziej podoba i ten na którym Ci się wygodniej siedzi. Silnik o ile się nie mylę we wszystkich przez Ciebie wymienionych te same. Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

#46110 Reply
    andrzej2310
    Uczestnik
    • 0
    • 315Postów:

arekolsztyn napisał:

Ok. dzięki, bardzo mi pomogłeś,teraz już wiem jaki silnik mam wybrać.Tylko teraz został do wybrania model skuterka, VITALITY,AGILITY,SUPER 8, lub 9.

Bierz super 9, chłodzenie cieczą to duży plus dla skutera.

#46290 Reply
    arekolsztyn
    Użytkownik
    • 5
    • 27Postów:

No i biorę super 9. Obniżka jest 10% i kosztuje 6tyś.Czy pierwszy przegląd zerowy jest płatny?Jaki olej do mieszanki mam stosować, jaką bęzynę mam lać 95,czy 98 i jak mam zabezpieczyć go na zimę?

#46304 Reply
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

Co do pierwszego przeglądu to zależy od serwisu, u mnie nie był płatny. Na olej masz zbiornik także tylko oleju dolewasz. Lepiej lać jakiś lepszy taki koło 30-40zł, bo starcza tak na 1500km, a jest duża różnica pomiędzy jakimś lepszym np. mobilem a takim syfem ze stacji za 15zł.

#46305 Reply
    norbert1710
    Użytkownik
    • 19
    • 347Postów:

pogadaj w serwisie, wszystko Ci powiedza:)i w ksiazecce bedziesz mial ewentualnie…

#46311 Reply
    arekolsztyn
    Użytkownik
    • 5
    • 27Postów:

OK.dzięki

#46315 Reply
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

Aha nie napisałem, bo sobie zapomniałem. Co do benzyny to lej zwykłą 95. Co do zabezpieczenia na zimę to najlepszy garaż ogrzewany. Akumulator można wyciągnąć, ale ja nie widzę sensu jeśli garaż jest ogrzewany. W moim skucie stał akumulator całą zimę w nieogrzewanym garażu i wszystko było ok 😉

#46545 Reply
    arekolsztyn
    Użytkownik
    • 5
    • 27Postów:

Witam ponownie, właśnie dzisiaj kupiłem KYMCO super9, super.

#46546 Reply
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

Gratuluje dobrego zakupu 😉 Dbaj o ten sprzęt.

#46547 Reply
    madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 788Postów:

Gratulacje, świetny wybór 🙂

#46717 Reply
    arekolsztyn
    Użytkownik
    • 5
    • 27Postów:

A jak jest z przeglądami na stacji diagnostycznej, tak jak samochód co roku?

#46721 Reply
    a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

Nie. Pierwszy chyba po trzech latach, a kolejne co dwa lata. Z tego co pamiętam. Pewności nie mam.

#46757 Reply
    arekolsztyn
    Użytkownik
    • 5
    • 27Postów:

witam, jaka jest różnica między oznaczeniem A/C , L/C o co chodzi?

#46759 Reply
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

AC – to silnik chłodzony powietrzem. LC- chłodzony cieczą.

AC – Air cooling, LC – liquid cooling. Czy silnik jest chłodzony cieczą ( LC ) czy powietrzem ( AC ) można poznać po tym czy jest lub nie wiatrak przed tłumikiem. Jeśli jest to jest to AC a jeśli odchodzą tam rurki to LC.

#46760 Reply
    kava93
    Użytkownik
    • 11
    • 79Postów:

AC-chłodzony powietrzem LC-chłodzony wodą dobrze?:)Mam pyt ma ktoś tego rometa chłodzącego cieczą?Jak się spisuje?

#46761 Reply
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

kava93 napisał:

AC-chłodzony powietrzem LC-chłodzony wodą dobrze?:)

Nie wodą tylko płynem do chłodnic. Można wlać i wody ale tylko na bardzo krótki okres czasu bo z wody w wężach i kanałach chłodnicy osadza się kamień co zmniejsza przepływ cieczy i raczej nic już z taką chłodnicą się nie da zrobić aby przywrócić jej dawną świetność.
    Tak naprawdę to LC w 50ccm nie jest jakoś niezbędne. Osobiście jechałem powietrzakiem niecałe 170km bez przerwy i silnik nie wymagał jeszcze postoju bo nie było jakiegoś spadku mocy itd. Wiadomo w LC niby chłodzenie jest lepsze ale przy pojemności 50ccm3 nie jest niezbędne.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Wybór skutera
Twoje informacje:

Back to top button