Używany maxi skuter do 3500zł – jaki wybrać?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Używany maxi skuter do 3500zł – jaki wybrać?

Ten temat zawiera 25 odpowiedzi, ma 13 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe jakabore jakabore 6 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 26 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe jakabore
    jakabore
    Użytkownik

Witam! Jest to mój pierwszy post na forum, jednak czytuje je od dłuższego czasu. Postanowiłem założyć taki temat, gdyż jak do tej pory nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, jaki skuter maxi kupić. Dla tego właśnie zwracam się do was forumowicze o odpowiedź, poniżej podaje swoje „wymagania” 🙂 :

Cena najlepiej do 3500,
    Gabaryty możliwie największe.
    Spalanie nieistotne,
    Marka obojętna,
    Stan: zdaje sobie sprawę, że nowego nic nie kupię.
    Osiągi powalające nie muszą być (przelotowo ok. 80km/h) ale, żeby dynamika była OK.

Mam 187 cm wzrostu i ważę 88kg
    Dodatkowo skuter musi być maksymalnie wygodny dla dwojga, ponieważ w większości przypadków tak będę jeździł.
    Skuter ma służyć do przejażdżek. Żadnych codziennych dojazdów do pracy ani nic takiego, z przeznaczeniem raczej na dalsze wycieczki, najmniej 50km w jedną stronę.

Doświadczenie mam z jazdą na gilera runner sąsiada, całkiem to wygodne, ale nie dla 2 os moim zdaniem, oraz jeździłem też na chińskich skuterkach dzieciaków znajomych. wszystko ok tylko „troszeczkę” za małe gabarytowo. Od razu zaznaczam, że nie wiem jakie to były marki skuterów i nie neguje chińczyków (byle nie zepsuły się w czasie jazdy gdzieś dalej od domu.)

Od razu proszę, żebyście nie przedstawiali mi skuterków dla nastolatków, tylko stonowanego skutera dla dorosłej osoby po 30.

Pozdrawiam Jakub

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jakie uprawnienia posiadasz?

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
    jakabore
    Użytkownik

i tutaj właśnie jest problem, ponieważ nigdy nie miałem okazji zrobić kategorii A. Posiadam prawo jazdy kat. B, C oraz CE

Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

To w pojemności 50ccm raczej nic nie znajdziesz. Te pseudo maxi skutery w tej pojemności, to tak naprawdę zwykłe skuterki obudowane bardziej plastikami.

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

jakabore
    Użytkownik

No tak ale komfort już chyba wyższy podróżowania ? Oglądałem Peugeota elyseo
    http://allegro.pl/peugeot-elyseo-70-50-10km-stage6-polini-malossi-i3323859112.html

taki jak powyżej, bardziej chodzi o komfort niż o wygląd. Może ten skuter być obudowany jakkolwiek. Ewentualnie w grę wchodzi jakieś delikatne zwiększenie parametrów, gdyby gabarytowo był dobry, natomiast miał za mało mocy.

Przed chwilą zauważyłem też coś takiego.
    http://allegro.pl/duzy-skuter-magnus-t-rex-50cm-2-takt-maly-przebieg-i3327207920.html
    Nie wiem jaka to produkcja, ale gabarytowo byłby całkiem dobry (a przynajmniej tak mi się wydaje).

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe enter1978
    enter1978
    Użytkownik

Witaj w klubie kierowców z kilkoma kategoriami prawa jazdy oprócz kat A. Mówisz że potrzebujesz skutera 50ccm dużego ciężkiego który będzie woził dwie osoby 50km w jedną stronę z prędkością przelotową 80km/h. Jaja sobie robisz? Szukaj czegoś większego zarejestrowanego na 50ccm, taki http://allegro.pl/yamaha-majesty-125-zarejestrowany-na-50-igla-i3320988839.html
    albo ten http://allegro.pl/yamaha-majesty-125-50-2002-r-rzeszow-i3308606624.html
    Te skutery spełnią twoje oczekiwania, a przede wszystkim to fajna konstrukcja. Choć konkurencja ze 125ccm wyciąga większą moc to mimo wszystko jak dla mnie majesty jest najlepszym wyborem, jak by się okazało (a na pewno tak się stanie) że za jakiś czas dojdziesz do wniosku że jest za słaby, zawsze można zmienić silnik, jest tego do wyboru do koloru za śmieszne pieniądze.

benekpe
    Użytkownik

enter1978 – jaja sobie robisz?
    Namawiasz autora wątku by jeździł sprzętem bez uprawnień? On chyba wie jakie skutki takiej jazdy mogą być. Bo nie życząc nikomu nic złego, wiemy, że wypadki chodzą po ludziach. A potem płacz i lament – jazda bez ważnego OC…
    jakabore – zapisz się na kurs kat. A – na pewno bez problemu zdasz.
    A potem rozglądaj się za maszyną w pojemnościach powyżej 300.
    Tylko większe pojemności gwarantują dynamiczną i bezpieczną jazdę.
    Skuter 125ccm ma nie całe 10 kucy – to za mało na dynamiczną jazdę.
    Ja obecnie jeżdżę na maszynie z 80KM i czasami brak mi mocy.

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

Zdjęcie profilowe Dziadek100
    Dziadek100
    Użytkownik

To juz nie te czasy gdy jeden milicjant potrafił czytać,a drugi pisać.Pierwsza lepsza kontrola i policjat się zorientuje że to nie jest motorower,zaczną się problemy.Na pewno zapłacisz 500 zł za jazdę bez uprawnień,dalszej procedury nie znam bo się tym nie interesowałem.Gdzieś czytałem że stawki mandatów mają podnieść o 100%,kto wie czy jazda bez prawa jazdy nie załapie się na podwyżkę.Pomijam skutki ewentualnej kolizji lub nie daj Boże wypadku w którym ktoś będzie ranny lub cos podobnego.Wtedy to chyba tylko sznurek……Zrób prawo jazdy i dopiero potem pomyśl o maxiskuterze z prawdziwego zdarzenia.Jesli nie chce Ci się robic prawa jazdy i zadowolisz się 50-tką to na rynku jest kilka modeli skuterów o gabarytach ponad przeciętnych.Peugeot Elystar,Kymco Bet&Win,i jeszcze jakieś tam Chińskie.Na Peugeocie Elystar siedziałem i obiektywnie stwierdzam że to fajny skuterek.Przy moim wzroście 176 cm miejsca jest od cholery.Jest wygodny i bardzo żwawy.Po odblokowaniu jedzie 80 km/h licznikowe.

benekpe
    Użytkownik

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nawet gdy Ty będziesz ofiarą wypadku, Twoje OC i tak nie będzie ważne. Wina będzie i tak po Twojej stronie, poniesiesz wszelkie konsekwencje wypadku. Firma ubezpieczeniowa ściągnie z Ciebie koszty naprawy. np. samochodu, a Ty zostaniesz ze zniszczonym skuterem.
    Czy warto?

Zdjęcie profilowe tmielcarz
    tmielcarz
    Użytkownik

benekpe napisał:

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nawet gdy Ty będziesz ofiarą wypadku, Twoje OC i tak nie będzie ważne. Wina będzie i tak po Twojej stronie, poniesiesz wszelkie konsekwencje wypadku. Firma ubezpieczeniowa ściągnie z Ciebie koszty naprawy. np. samochodu, a Ty zostaniesz ze zniszczonym skuterem.
    Czy warto?

To nie jest prawda. Jeżeli ewidentnie kierowca bez uprawnień nie był sprawcą wypadku to dostanie mandat za brak uprawnień, a rzeczywisty sprawca poniesie wszelkie konsekwencje wypadku. Co innego gdy sprawca nie jest oczywisty. W takich przypadkach policjant może bardziej przychylnie traktować tego uczestnika, który ma wszystkie uprawnienia, a podejrzliwie tego, który ich nie ma i zdecydować, że wina była po jego stronie.

Honda NC700S
    Yamaha Neos | Malossi Sport 70cc | LeoVince ZX | Malossi Multivar | Malossi Fly Clutch | Dellorto 17,5 – SPRZEDANY
    Keeway Speed 150 – SPRZEDAM
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 26 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie