Wybór skutera i pytanie o Torosa F16

Witam. W celu usamodzielnienia mnie i nauczenia odpowiedzialności za własny pojazd , tata postanowił kupić mi skuter. Oczywiście dostanę go za dobre wyniki w nauce, co chyba nie jest zaskoczeniem dla osób w moim wieku (14 lat).

No więc wybraliśmy się do salonu WILMAT w Toruniu. Spodobała mi się tam Longjia Sharpy 50 . Jestem dość wysoki (182 cm )więc szukałem sporej 50-tki. Sprzedawca chwalił ten skuter i wogóle, dodawali 2 kaski, jednak cena nie zachęcała , bo 3550 zł za taki skuter to chyba trochę za dużo-i tak nie mam tyle kasy więc ta oferta ląduje w koszu. Po paru dniach pojechaliśmy do salonu Rometa i tam był bardzo fajny skuter,mianowicie Romet 717. Fajny i podoba mi się ale znowu ta przeklęta CENA !!! 4000 zł za skuter bez kasku i niczego innego. Sam skuter! I co teraz? W salonach jest zbyt drogo, a używanego nie chcemy kupić bo nie wiadomo kto tym jeździł i co z tym robił. Więc pokazałem tacie test Skuterowo.com skutera Toros F16. Spodobał mu się i pojechaliśmy do Carrefoura. Stały tam 4 skutery- Router Bassa,Toros F16 oraz 2 Torosy Fresco. Te ostatnie odpowiadały mi najbardziej bo były dostosowane do mojej wielkości ale były też dość drogie - 2699 zł. Po paru dniach przyjechaliśmy do Reala i tam były 4 Torosy F16. Nagle mnie drgnęło. Są tańsze od Fresco a ja jeszcze nigdy nie miałem żadnego skutera i nigdy na żadnym nie jeździłem ,więc może zdecyduje się na tego f16. Jakoś się chyba upchnę na tę kanapę jak usiądę z tyłu. Mój tata twierdzi że na początek do nauki wystarczy. Więc tak kończę moją opowieść i pytam o ten skuter. Czy wystarczy na początek? Jak go przygotować do jazdy po zakupie? Ile kosztuje ubezpieczenie na niego bez zniżek? Czy mogę go zarejestrować na siebie? Jak się sprawuje ( jeśli go macie )? Kiedy wymienić olej?

Pozdrawiam:
Mateusz

http://www.youtube.com/watch?v=1zwTYL8Dq4c&feature=related

rkos napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=1zwTYL8Dq4c&feature=related

Czy nie umiesz czytać?? Oglądałem ten film!!!

Ja kupiłem F16 na próbę jako pierwszy skuter żeby w ogóle się przekonać czy będę na dwóch kółkach jeździł.

Więc...
Kanapa nie jest ogromna ale dla jednej osoby spokojnie wystarczy. Też mam około 180-182.
Po zakupie ? Nic. Posprawdzać czy wszystko jest podokręcane, czy działają światła itp, zatankować, zarejestrować i w drogę.
Wysokość OC zależy od kilku czynników ale licz, że zapłacisz około 100 zł.
Możesz zarejestrować na siebie, jest tu na forum izdebski12, który rejestrował na siebie a ma 16 lat. Trzeba iść z jednym z rodziców do wydziału komunikacji ale ogólnie skuter i ubezpieczenie będzie wyłącznie na Ciebie. Minusem takiej operacji jest to, że nie można skutera sprzedać przed ukończeniem 18 roku życia, wyłącznie na podstawie zgody sądu rodzinnego (takie przepisy dziwne...)
Ja zrobiłem 1200 km od czerwca, nie miałem żadnych problemów. Szczęki mi tylko ocierały w przednim kole zaraz po zakupie ale podjechałem do serwisu i za 5 min było zrobione (oczywiście za free w ramach gwarancji). Od tego czasu wspomniane 1200 km bezawaryjnie, pali na dotyk. Spalanie 2.3L/100 km więc całkiem przyjemnie.
Olej wymieniasz po 300 km sam albo w serwisie jeśli chcesz mieć gwarancję.

Na pierwszy skuter, za taką kasę - jak najbardziej warto.

Da radę rejestrować na siebie nie mając ukończonych 18 lat ale musisz jeździć z rodzicem i załatwiać oraz na papierze z podpisem, że wyrażają zgodę. "Ja niżej podpisany(a) wyrażam zgodę na zarejestrowanie motoroweru o nr VIN ****** mojemu synowi - **** ********"
OC bez zniżek i poniżej 18 lat płaciłem 117 zł, rejestracja - 111,50 zł.
I tak oto sposobem w dowodzie rej. mam wpisane tylko swoje dane, tak samo w OC. A skuterek miodzio jeździ ;)

A i dodam, że musisz wtedy posiadać własny NIP, który będzie potrzebny do sporządzenia Faktury VAT na ciebie.

Ja jako pierwszy skuter kupiłem Toros Fresco i ten F16 jakoś mi się wydawał za mały.Mam tyle lat co ty i wzrostu też coś tak.Według mnie na początek lepiej kupić większego.Jest większy i wygodniejszy.Lepiej się uczyć na większym jest masywniejszy i łatwiejszy do prowadzenia według mnie :)

izdebski12 napisał:

A i dodam, że musisz wtedy posiadać własny NIP, który będzie potrzebny do sporządzenia Faktury VAT na ciebie.

Słyszałem że już nie potrzeba NIP-u. Poza tym ja jeszcze nie jestem podatnikiem więc jak miałbym mieć swój NIP ?

NIP zależy od WK w powiecie/mieście. W jednym wymagają w drugim nie. Znam to z autopsji bo mojego F16 z zeszłego roku rejestrowałem na więcej niż jedną osobę, a trudno FV wpisać kilka nipów (szczególnie jak brakuje miejsca na notatki - co w komputerowych systemach marketowych jest częste). Generalnie kupiłem go sobie dla przysłowiowych jaj. Widząc bilboard w drodze na lotnisko skręciliśmy taksówką do sklepu. A dziś mam prawie 3kkm bezproblemowej frajdy. Mój widok (190cm, 110kg) wzbudza śmiechy i chichy na ulicy, ale mam to gdzieś, bo F16 wymiata... Skuter za cenę komórki, a wytrzymuje wszystko! Inna sprawa, że akurat na utrzymaniu moich pojazdów raczej nie oszczędzam, bo to kosztuje dwa razy tyle - tyczy się samochodów, więc i torosa :)

Pamiętaj aby po zakupie go rozkręcić i złożyć z powrotem, moja Basia z marketu tego wymagała i śmiga pięknie jak na razie. Jak na pierwszy skut f16 będzie super wyborem o ileś nie za duży. Ja mam 180 cm i często siadam na tylnej części kanapy ale to w niczym nie przeszkadza. Ważne abyś kupił dobry kask, miał respekt do prędkości i się nie popisywał przed znajomymi o co trudno w tym wieku.

dostawcy napisał:

Pamiętaj aby po zakupie go rozkręcić i złożyć z powrotem, moja Basia z marketu tego wymagała i śmiga pięknie jak na razie. Jak na pierwszy skut f16 będzie super wyborem o ileś nie za duży. Ja mam 180 cm i często siadam na tylnej części kanapy ale to w niczym nie przeszkadza. Ważne abyś kupił dobry kask, miał respekt do prędkości i się nie popisywał przed znajomymi o co trudno w tym wieku.

Nie jestem jednym z tych debili co jeżdżą na jednym kole , palą gumę ( i nie tylko gumę ale to już po skuterze :-( ). Myślisz że trzeba go rozkręcać? Byłem w serwisie żeby się zorientować czy jest coś wart (serwis) i przygotują mi skuter za 50 zł.

Cześć. Z racji rozpoczynającego się roku szkolnego usunięto Torosa z supermarketów i zastąpiono biurkami. Wiecie może gdzie mogę go dostać?

wczoraj widziałem w realu za 1399zł

Ja wczoraj byłem w realu w Bydgoszczy i nie było. A pędziłem bo w gazetce była promocja właśnie po 1399 zł.

ten romet za 4tys to na ciecz jest to tanio bo normalnie to ok.5 tys trzeba dać.Tu masz test http://www.skuterowo.com/romet-717-ciecz-skuter-bez-zadyszki/.Ten sam romet tylko na powietrze kosztuje max3500zł a 4t ok 3100zł.W torosie ledwo co się uciśniesz a w tym masz sporo miejsca na yotube są filmiki np.jak przyspiesza bez blokad 80km/h.To się opłaca.

Stało się .Udało mi się znaleźć Torosa F16 w Carrefourze i kupiłem go. Jutro przygotuję go do jazdy i zarejestruję go.

lisu7 to, że ty kupujesz niedługo rometa 717 na ciecz nie oznacza, że po wszystkich tematach będziesz mówił jaki on świetny i porównywał. Kolega matol1798 niema tylu pieniędzy.
"ten romet za 4tys to na ciecz jest to tanio bo normalnie to ok.5 "- Gdzie to wyczytałeś? Chyba miałeś głęboki sen lub solidny ból głowy, nigdy nie widziałem tego rometa za taką cenę "około 5 tys", takie bajery nie na tym forum ;].
Z resztą Toros F16 również jest w stanie osiągnąć taką prędkość.
Jeszcze dodam, że silniki 2t w "romkach" 717 mają mocny głód na benzynę, w najgorszym przypadku 5 litrów/100km.

EDIT:
No to cóż, życzę miłej jazdy.
Chinol jak chinol, dbaj o niego a będzie Tobie długo służył:)

matol za ile w tym carrefourze kupiłeś ? ja wtedy w realu widziałem za 1399zł a dzisiaj byłem i z ciekawości sprawdziłem czy są i nie było żadnego

olaf1251 napisał:

lisu7 to, że ty kupujesz niedługo rometa 717 na ciecz nie oznacza, że po wszystkich tematach będziesz mówił jaki on świetny i porównywał. Kolega matol1798 niema tylu pieniędzy.
"ten romet za 4tys to na ciecz jest to tanio bo normalnie to ok.5 "- Gdzie to wyczytałeś? Chyba miałeś głęboki sen lub solidny ból głowy, nigdy nie widziałem tego rometa za taką cenę "około 5 tys", takie bajery nie na tym forum ;].
Z resztą Toros F16 również jest w stanie osiągnąć taką prędkość.
Jeszcze dodam, że silniki 2t w "romkach" 717 mają mocny głód na benzynę, w najgorszym przypadku 5 litrów/100km.
EDIT:
No to cóż, życzę miłej jazdy.
Chinol jak chinol, dbaj o niego a będzie Tobie długo służył:)

nowy z 2012roku w teście skuterowo.com mówi gościu że kosztuje ok 5k i ja kupuje na powietrze a wyżej pisałem fakty większy jest od torosa.Toros najwyżej bez blokad poleci ci 75km/h.
Udanych odpowiedzi życzę :D

lisu7 napisał:

olaf1251 napisał:
lisu7 to, że ty kupujesz niedługo rometa 717 na ciecz nie oznacza, że po wszystkich tematach będziesz mówił jaki on świetny i porównywał. Kolega matol1798 niema tylu pieniędzy.
"ten romet za 4tys to na ciecz jest to tanio bo normalnie to ok.5 "- Gdzie to wyczytałeś? Chyba miałeś głęboki sen lub solidny ból głowy, nigdy nie widziałem tego rometa za taką cenę "około 5 tys", takie bajery nie na tym forum ;].
Z resztą Toros F16 również jest w stanie osiągnąć taką prędkość.
Jeszcze dodam, że silniki 2t w "romkach" 717 mają mocny głód na benzynę, w najgorszym przypadku 5 litrów/100km.
EDIT:
No to cóż, życzę miłej jazdy.
Chinol jak chinol, dbaj o niego a będzie Tobie długo służył:)

nowy z 2012roku w teście skuterowo.com mówi gościu że kosztuje ok 5k,http://www.motors.romet.pl/pl/oferta/skutery/2010/art853.html tyu masz cene z 2011roku a z 2012 o 1000zł droższy i ja kupuje na powietrze a wyżej pisałem fakty większy jest od torosa.Toros najwyżej bez blokad poleci ci 75km/h.
Udanych odpowiedzi życzę i nie odpisuj bo szkoda spamować ty jak niewierzysz to się swojego trzymaj a ja swojego i będzie git :D