Wybór skutera do 1500zł

Witam mam taki mały dylemacik co do wyboru mojego pierwszego skutera
a są to : Kymco vitality 2t 50cm3 z 2004r. z przebiegiem 7256km. troche porysowany i pekniety przedni blotnik ale do sklejenia. Wiem o nim tyle ze stał przez 3 lata w jakiejś stodole w austrii ale pali na kopa i to mnie cieszy :D. Znajomy ojca powiedzial ze potrzyma go jeszcze do tego piątku dla mnie bo ma na niego chętnego.

Następnym skuterem jest piaggio zip praktycznie wiem o nim tyle ze jest z 2011r. nawet nie wiem w jakim stanie i czy 4 suw czy 2 suw bo go jeszcze nie widzialem. Tak ja w temacie napisałem te dwa skutery sa do wzięcia za 1500zł.

Jak ten pierwszy masz ze sprawdzonego źródła to nawet się nie zastanawiaj. KYMCO to dobry wybór.

Piaggio z 2011 r. za 1500 zł to jakiś trup musi być. Sprawdź dokładnie to Kymco, jeśli jest w dobry stanie mechanicznym to powinieneś być zadowolony.

Z tego co wiem to kumpel ojca sprowadza rozne skutery i ten piaggio jest u niego a cena taka po znajomosci tylko wlasnie teraz ten koles jest na wakacjach jeszcze 2 tyg. i dopiero jak przyjedzie to mi pokaze ten skuter ponoć ma 2 sztuki takze bym wybrał najwyzej tego w lepszym stanie dlatego nie wiem czy brac tego kymco do piatku trzyma go dla mnie znajomy czy czekac na to piaggio? A na tym kymco nawet jechalem i bylem zaskoczony ze bez zadnych oporow i wogole pod gorke szybko sie rozpedzil do prawie 60 km/h i to z blokadami chociaz zauwazylem tylko na tlumiku ślepą kiszke to pewnie na wariatorze i gazniku tez bedzie.

Nowy kosztuje około 7 tys., dlatego powątpiewam w stan tego piaggio. Na Kymco jak zadbasz to dłuuuuugo się będziesz nim cieszył

W takim razie wezme to kymco ale mysle zeby jutro podjechac w pewne 2 komisy i jeszcze popatrzec czy nie maja jeszcze czegos ciekawego. A teraz powiedzcie mi jak z zywotnościa silnika w kymco i czy mozna w nim dac np. cylek 70 na fabrycznym wale i gazniku czy trzeba w nim cos zmieniac jeszcze.I jak z dostepnością do czesci? Aha i zapomnialem dodac ze w tym kymco chyba jest akumulator padniety poniewaz na poczatku krecil jakos ale potem przestal za 4 czy 5 razem i musialem go z kopa odpalac ale mysle no ze jak stal te 3 lata to chyba miał prawo sie rozładować, nie wiem czy to na 100% akumulator bo jak za pierwszym razem lampy swiecily ale slabo a potem przestaly to chyba tak.

Aku na bank padnięty, sprawdź to Kymco dokładnie, żebyś potem nie żałował. Na tym forum Vitalki są bardzo popularne i mają spore przebiegi. Wał jest wytrzymały, ale gaźnik przydałby się większy. Jak masz możliwość to zadzwoń też do gościa od tego piaggio i zapytaj się w jakim rzeczywiście jest stanie, być może warto poczekać.

Z tego co mi teraz ojciec powiedzial jak z nim gadał to byl w nim zmieniany cylek i cos tam jeszcze bo byl prawdopodobnie zatarty
a jak z budą to nie wiem... Myśle jednak ze to kymco bedzie dobre bo prawdopodobnie jest caly na fabryce i pali super tylko trzeba akumulatora. A i nie wiecie moze czy da sie zdjac tuleje dystansową z wariatora czy całą trzeba wymienic?

Powiedzcie mi czy skutery tgb są dobre. Poniewaz sąsiad ma do sprzedania tgb r303 2t rok 2007 i przebieg 3360km. Nawet na nim jezdzilem ale chyba vitalka jest lepsza ...

Tgb mają podobną opinię do Kymco, jednak z Twoim budżetem nie zastanawiałbym się nad markami, tylko wybierał kierując się stanem tych maszyn.

To tgb rs303 jest w zajebistym stanie nic nie ubite i tego typu rzeczy tylko ma troche mniejszego kopa niz kymco ale mysle ze jakbym sie pozbyl blokad tylko nie wiem gdzie sa, jedna zobaczylem tylko na tlumiku to mysle ze z 70 by pojechal. Akurat koles pozyczyl mi go na tydz bo wyjechal na wakacje teraz testuje :D

Ja mam na sprzedaż skuter KingWay Coliber za 1350 do negocjacji. Malutki przebieg bo 760km. 2006 rocznik jeszcze na dotarciu. Garażowany. Kupiłem go bo byłem młody i chciałem monoślad oczywiście się znudziło. Teraz jeżdżę nim tylko do sklepu. Sprzedam bo przyda się kasa bo zbieram na auto.

łap link do aukcji gdzie jest 7 zdjęć:
http://tablica.pl/oferta/skuter-kingway-coliber-maly-przebieg760km-kufer-i-kask-gratis-CID5-ID2GNZp.html