Jaki skuter kupić do 3 tysięcy ?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #89086 Reply
    olekgracz
    Użytkownik
    • 7

Witam,

mam pytanie jaki skuter kupic do 3000 zl aby:
    – mial silnik dwu suwowy
    – nie byl ze supermarketu

Pozdrawiam !

#89092 Reply
    Gary4
    Użytkownik
    • 9

nowy czy używany ?

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#89104 Reply
    olekgracz
    Użytkownik
    • 7

bardziej bym byl skłonny do nowego

#89111 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 10

Dołóż sobie 400 zł i kup zipp-a quantum r!
    -dwusuwowy
    -duży
    -wygodny
    -światła led
    -design
    jest to skuter chiński ale to mercedes wśród chinolów

zobacz; http://www.youtube.com/watch?v=FILcMkLvtuE

#89113 Reply
    Lukario
    Użytkownik
    • 7

jak byś miał troche więcej kasy , to za 4 kafle można mieć bartona orlando , mam takowego i jest ładny,posiada bardzo mocne światła, ma szybki i mocny silnik 2T,blokada to tylko moduł i tuleja na wariatorze i pali coś koło 3.5 l/ 100km ale jazda nim to prawdziwa przyjemność.

#89115 Reply
    olekgracz
    Użytkownik
    • 7

ok, a co do tego zipp’a quantum da sie zdjac szybe ?

#89116 Reply
    Gary4
    Użytkownik
    • 9
    #89119 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 10

zipp-y występują też bez szyby, ale jak masz szybę to 4 śrubki odkręcić i gotowe;)

#89127 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 82

olekgracz napisał:
    – nie byl ze supermarketu

A to myslisz, ze jak kupisz Zippa czy Rometa to będziesz miał coś lepszego niż te z supermarketu? 🙂

#89152 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 10

słuchaj w marketach też można dostać zipp-a ale na pewno nie quantum r. Ten skuter kosztuje prawie 4 tyś więc jak na zipp_a cena mówi sama za siebie że to pożądna maszynka!

#89157 Reply
    Padalec
    Uczestnik
    • 1

http://www.skuterowo.com/toros-fresco-50-test-wideo/#comments – to samo co zip quantum tyle że tańsze i bez nalepki zipp

#89160 Reply
    benekpe
    Użytkownik
    • 11

Chińczycy klepią te maszynki na potęgę, ktoś je w Polsce składa i nazywa np. zipp, ktoś inny z identycznych części składa identyczny model, okleja go sobie po swojemu i sprzedaje pod inną nazwą, ale za zupełnie mniejsze pieniądze. Czy to romet, czy zipp czy inny motorek z marketu, to i tak mamy do czynienia z tą samą kupką poskładanych ze sobą części i plastików. Taka może i niewygodna prawda, ale najwyraźniej istnieje duże zapotrzebowanie na takie wyroby. Dizajn naśladujący markowe maszyny daje użytkownikom namiastkę prawdziwych emocji z posiadania nowoczesnej fajnie wyglądającej maszyny – czasami pierdzącej, czasami łamiącej się, a czasami przejeżdżającej nawet te nieosiągalne 10tys. km!!!
    Osobiście sam przerabiałem ten temat. Mnie też zdawało się, że jak kupię nowy skuter na gwarancji, to nim pojeżdżę, a jak się zepsuje, to mi go naprawią. Raz się na to nabrałem, drugi raz kupiłem chińczyka, tylko droższego – myślę, no to teraz to ja mam super maszynę. Długo się nią nie nacieszyłem. Szybko, póki jeszcze fajnie wyglądała i nie do końca poodpadały plastiki, udało mi się go sprzedać. Potem już wybór padł na coś bardziej markowego – Kymco. Przepaść jakościowa ogromna. Niezawodna praca, przewidywalne zachowanie. Dopiero Kymco tak naprawdę uzmysłowiło mi, jak wiele może dać jazda na bezawaryjnej porządnej maszynce. Teraz w posiadaniu Honda. Nigdy już więcej nie popełnię błędów z przeszłości.
    Poczytajcie sobie. Autor tekstu miał podobne doświadczenia.
    http://www.skuterowo.com/skuter-motorower-czy-maly-motocykl/

#89221 Reply
    matol1798
    Użytkownik
    • 27

dekuba33 napisał:

jest to skuter chiński ale to mercedes wśród chinolów

HAHAHAHAHA

#89223 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 10

Przepraszam bardzo proszę porównaj sobie padalca torosa f16 z quantum r!!

#89226 Reply
    benekpe
    Użytkownik
    • 11

olekgracz – w tym przedziale cenowym, cokolwiek byś nie kupił, to i tak nie będzie miało większego znaczenia. Każdy skuter będzie zbudowany w oparciu o identyczne podzespoły. Dlatego, kieruj się wyłącznie gustem – to co Ci wpadnie w oko – bierz! Z pośród skuterów w tej kwocie, kup ten, który po prostu najbardziej Ci się podoba. Ani jakością, ani osiągami tak naprawdę się nie różnią. Pozdrawiam.

#89235 Reply
    olekgracz
    Użytkownik
    • 7

dzieki benekpe, chyba sie pokieruje gustem !

pozdrawiam !

#89261 Reply
    lecimyniespimy1910
    Użytkownik
    • 0

ja bym proponowal poszukac jakiegos ladnego uzywanego ale markowego skutera np speedfight 2 bądz aerox naprawde solidne skutery

#89302 Reply
    matol1798
    Użytkownik
    • 27

dekuba33 napisał:

Przepraszam bardzo proszę porównaj sobie padalca torosa f16 z quantum r!!

To jest jedno i to samo. Takiego wielkiego Quantuma ciągnie 4-sów więc nie ma się co podniecać. Nie wiem co chcesz od Torosa ale jak Quantum to Mercedes wśród skuterów z Chin to Toros będzie robił za Audi 🙂 Rozśmieszył mnie tylko to porównanie a nie piszę że jest jakimś padłem. Jechałeś kiedyś Torosem że twierdzisz że znasz się na tym ?

#89322 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 10

Ja absolutnie nie chcę się kłócić tylko przypominam że „wielkiego Quantuma” napędza 2 sów! Twierdzę że toros to padło szczególnie z uwagi na jego wygląd! porównaj z wyglądu quantuma i torosa…

#89323 Reply
    Lukario
    Użytkownik
    • 7

coś w stylu torosa f16 miał mój kolega prawie 10 lat temu O.o ,mój też ma kilka lat i nie kupiłbym już tego więcej, nie wiem jak wam ale mi się już znudził ten skuter zwłaszcza jego wygląd , a ten quantumik r to niczego sobie 😉

#89327 Reply
    TheMiqlaq
    Użytkownik
    • 58

A ja bym polecił Keewaya Hurricane. Na budziku 8600 i trzepło się coś w przekładni, ale dalej jeździ :). Zdjęta tuleja na wario + odblokawany wydech i leci 65. Jest lekki, żwawy i bardzo zwinny. Wyglądem moze nie powala, za to jest niesamowicie praktyczny. Niewiele skuterów może pochwalić się taką przestrzenią na zakupy jak Kijek. Kolejny jego plus to sama marka. Keeway to jedna z najlepszych chińskich marek produkująca skutery. Silniczek wzorowany na Minarelli Horizontal też daje radę. Ogólnie polecam z własnego doświadczenia, no chyba ze masz ponad 185 cm wzrostu ;).

Jakościowo najlepszy z chińczyków, ale tak jak kolega niżej pisze, nieporównywalny z produkcjami Tajwańskimi, ale jednak odzywa się kwestia ceny. Hurricane nowy kosztuje jakieś 3500 zł, a najtańsze Kymco w 2T ok 5 tyś.

#89330 Reply
    benekpe
    Użytkownik
    • 11

TheMiqlaq napisał:

Jakość porównywalna z Kymco.

Kolego, chyba nie wiesz o czym mówisz! Keeway`a nie porównuj do Kymco – przepaść jakościowa i technologiczna ogromna! Tajwańska firma Kymco dawno temu kupiona została przez Hondę. Robią silniki dla Hondy i motorowery sygnowane własną marką. Coś podobnego jak Skoda czy Seat na licencji VW. Miałem maszyny obu tych firm, to wiem o czym piszę. A Ty?

#89332 Reply
    TheMiqlaq
    Użytkownik
    • 58

Przepraszam za wprowadzanie w błąd :). Zaraz zedytuje posta :P.

W sumie dzięki za uświadomienie. Nie wiedziałem, że Tajwan zaopatrza Hondę w części. Dobrze wiedzieć :).

#89346 Reply
    benekpe
    Użytkownik
    • 11

W Indiach robią Hondę, w Turcji Renault, w Polsce Opla i Fiata 🙂 W Chinach klepana jest Yamaha…

#100238 Reply
    milioner
    Użytkownik
    • 1

polecam ci skutery marki honda,yamaha,sym,suzuki,kymco
    proponujecie mu chinole za 3000zł?????

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Jaki skuter kupić do 3 tysięcy ?
Twoje informacje:

Back to top button