Wybór skutera 3 chinczyki

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    19MisieQ20
    Użytkownik
    • 2
    • 15Postów:

Witam mam dziś do was pytanie, mam do dyspozycji łącznie 2500 zł +/-, więc planuje wydać na skuter około 2200 zł żeby go jeszcze zarejestrować i ubezpieczyć. Dzisiaj byłem w realu w Katowicach i widziałem następujące skutery :
    -El Diablo 1400zł
    -El Loco 2299zł
    -f16 1499zł
    -i jeden motorower coś tam classic (bardziej przypominał motor) 2399zł

Moje pytanie jest następujące który z nich to najlepszy wybór? Bo z wyglądu Loco wygląda masywniej i jakoś tak pewniej, jednak jego waga różni się od tych 2 małych o 3 kg .. ? Z góry dzięki za porady i uwagi.

Anonim
    Nieaktywny
    • 180
    • 3 133Postów:

f16, el diablo – to takie same skutery, tylko różnią się naklejkami.
    Polecam torosa f16

jajo422
    Użytkownik
    • 39
    • 183Postów:

Zrobisz jak zechcesz ale ja bym sie wahał nad:
    -El loco
    – i tym motorowerem
    P.S.wybierz ten który ci sie najlepiej podoba i ma najlepsze osiagi

Majker
    Użytkownik
    • 1
    • 1 060Postów:

izdebski12 napisał:

Polecam torosa f16

Hahahaha 😀

Skoro to to samo…

madi
    Uczestnik
    • 21
    • 5 786Postów:

Majker napisał:

izdebski12 napisał:
    Polecam torosa f16

Hahahaha 😀
    Skoro to to samo…

No właśnie 😀 Jak to jest to samo to bierz tańszego, po co dopłacać za nakleję “loco”, do prędkości ona nic nie da ani do trwałości…

TheMiqlaq
    Użytkownik
    • 58
    • 688Postów:

madi napisał:

Majker napisał:

izdebski12 napisał:
    Polecam torosa f16

Hahahaha 😀
    Skoro to to samo…

No właśnie 😀 Jak to jest to samo to bierz tańszego, po co dopłacać za nakleję “loco”, do prędkości ona nic nie da ani do trwałości…

Taka naklejka daje +10 do lansu :D. Jeśli masz zapłacić stówe za brak naklejki to kup Diablo. A co do Torosa el Classico – Na forum jest duży temat o tym motorku, ale podobnie jest z F16, a El Diablo to to samo :D. Ja osobiście z tych 4 wybrał bym El Classico, bo motorekiem z biegami lepiej sie jeździ, a przynajmniej mi :).

19MisieQ20
    Użytkownik
    • 2
    • 15Postów:

madi napisał:

Majker napisał:

izdebski12 napisał:
    Polecam torosa f16

Hahahaha 😀
    Skoro to to samo…

Między el diablo/f16 a loco jest dość duża różnica w wyglądzie. Loco jest duzżo masywniejszy bynajmniej z wyglądu i jakoś więcej miejsca na nogi jest(nie omieszkałem sobie usiąść na każdym z nich) :D. Głównie chodzi mi o trasy +/- 10km dziennie do pracy i do dziewczyny, dlatego szukam czegoś co uciągnie 2 osoby bo najlżejszy to Ja nie jestem (96kg) .

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Toros el clasico, to to samo co Zumico GR 200. Tu masz taniej z dostawą do domu: http://www.max24.pl/zumico-gr-200,p2405061.html

19MisieQ20
    Użytkownik
    • 2
    • 15Postów:

Pietro napisał:

Toros el clasico, to to samo co Zumico GR 200. Tu masz taniej z dostawą do domu: http://www.max24.pl/zumico-gr-200,p2405061.html

Te motorowery tańsze wyglądaja jak za komuny ..

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

19MisieQ20 napisał:

Pietro napisał:

Za komuny śmigały Romety, Jawki i Simsony.. Torosy el Clasico i Zumico GR200 są dużo lepsze i tańsze od niejednego odpicowanego starego Simsona 😉

19MisieQ20
    Użytkownik
    • 2
    • 15Postów:

Pietro napisał:

19MisieQ20 napisał:

Pietro napisał:

Za komuny śmigały Romety, Jawki i Simsony.. Torosy el Clasico i Zumico GR200 są dużo lepsze i tańsze od niejednego odpicowanego starego Simsona 😉

Tak myślę właśnie nad tym El loco i El Classico, bo jakoś f16 i el Diablo są za małe

pamus
    Użytkownik
    • 2
    • 45Postów:

Mam torosa f16. Też wydawał mi się mały. Na miasto i na dojazdy do pracy sprawdza się doskonale. Do pracy mam 16 km w jedną stronę. We dwie osoby też da radę jak nie jesteś zbyt wysoki. Ja mam 173 cm i moja luba 165 cm i jest spoko. Torosa kupiłem w realu za 1399 zł. Rejestracja 121.50 , ubezpieczenie w PZU 90 zł. Kask 200 zł. Za resztę masz na serwis gwarancyjny i paliwko. Ja sam zmieniłem oleje i serwis mam w d… . Jest jeszcze router bassa to samo co toros f 16 i el diablo. Poczytaj sobie opinie o tych skuterach. Ja tak zrobiłem i mam F16.

a123659
    Uczestnik
    • 35
    • 2 527Postów:

Pietro napisał:

Torosy el Clasico i Zumico GR200 są dużo lepsze i tańsze od niejednego odpicowanego starego Simsona 😉

Tańsze może i są. Zależy od egzemplarza. Ale pod jakim względem są niby lepsze od simsona? W życiu nie wymieniłbym simsona za coś takiego…

19MisieQ20
    Użytkownik
    • 2
    • 15Postów:

pamus napisał:

Mam torosa f16. Też wydawał mi się mały. Na miasto i na dojazdy do pracy sprawdza się doskonale. Do pracy mam 16 km w jedną stronę. We dwie osoby też da radę jak nie jesteś zbyt wysoki. Ja mam 173 cm i moja luba 165 cm i jest spoko. Torosa kupiłem w realu za 1399 zł. Rejestracja 121.50 , ubezpieczenie w PZU 90 zł. Kask 200 zł. Za resztę masz na serwis gwarancyjny i paliwko. Ja sam zmieniłem oleje i serwis mam w d… . Jest jeszcze router bassa to samo co toros f 16 i el diablo. Poczytaj sobie opinie o tych skuterach. Ja tak zrobiłem i mam F16.

Czytałem już chyba wszystkie opinie od tych skrajnie odradzających kupno chińczyki, do tych, które mówią, że przejechali kilka tyś km .. Sam już nie wiem, El Diablo nie jest taki zły, ale jakoś wąskie koła ma strasznie, a Loco ma dość grube co jest jego atutem

pamus
    Użytkownik
    • 2
    • 45Postów:

El diablo ma koła 10 cali a el loco 12 cali i hamulec tarczowy. Chińczyki chyba nie są takie złe. Sąsiad ma motobi sowa 4t i przejechane 26000 km. W tym czasie wymienił tylko świece, żarówki i 3 paski. Wychodzi na to, że jak dbasz tak masz.

19MisieQ20
    Użytkownik
    • 2
    • 15Postów:

El Diablo chyba będzie lepszy, jednak między Loco a Diablo 700 zł różnicy, które można przeznaczyć na wiele ciekawych rzeczy 😀

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Ryglos napisał:

Pietro napisał:

Torosy el Clasico i Zumico GR200 są dużo lepsze i tańsze od niejednego odpicowanego starego Simsona 😉

Tańsze może i są. Zależy od egzemplarza. Ale pod jakim względem są niby lepsze od simsona? W życiu nie wymieniłbym simsona za coś takiego…

Ryglos, miałeś w swoim życiu chociaż jednego Simsona? Ja miałem ok. 10-ciu i wiem co mówię. Takie coś jak Simson, było dobre 50, 40, 30, a nawet 20 lat temu, teraz jeśli trafisz na oryginała, to trzymać jako zabytek, bo do jazdy to lipa. Piszę bez ironii.

Majker
    Użytkownik
    • 1
    • 1 060Postów:

E tam – znam takich, co rzeczywiście nie wymieniliby Simsona na chińczyka, a przykłady ich maszyn są dla mnie przekonujące.

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

Majker napisał:

E tam – znam takich, co rzeczywiście nie wymieniliby Simsona na chińczyka, a przykłady ich maszyn są dla mnie przekonujące.

Mogę dużo powiedzieć na temat wszystkich typów Simsonów, ale nie warto, idę na mecz 😉
    (mam 3 Simy na zbyciu; SR-4 2szt i SR2 1szt. jest ktoś zainteresowany?)

sydney
    Użytkownik
    • 0
    • 36Postów:

ja mam tez miedzy innymi torosa nie jest zle ponad 7000km i wiekszych usterek nie ma jak na 4t to na starcie dosc dynamiczny ten egzemplarz nie jest az taki zly

arek1234
    Użytkownik
    • 0
    • 8Postów:

EJ CHŁOPIE CHŁOPIE
    kupisz jeden z tych skuterków i będziesz je miał na 1 góra 2 lata dozbieraj jeszcze pięc stów i kup sobie rometa 727 kupisz go za 2400zł i seta rejstracja przynajmniej ja tyle wiem z orientacji lub weź też f16 jest wmiare mały zwinny i ładny lecz niezbytszybki no i bardzo mało pali oraz jest ekonomiczny dla srodowiska i cich

enter1978
    Użytkownik
    • 19
    • 579Postów:

Jakos często mi się zdarza że zgadzam się z Pietro, tak jest i teraz. Kiedyś simson to było coś, dziś jest to zwykłe dziadostwo, jedyną zaletą jaka mi przychodzi do głowy jest łańcuch w fajnej obudowie. Kiedyś byłem wielkim zwolennikiem tych motorków i wyśmiewałem sie z chińszczyzny, po zakupie chińczyka zmieniłem zdanie. Simson jest nie wygodny, silnik 50ccm nie jedzie a raczej sie nawet cofa, za to mało pali, silnik 70ccm coś jedzie ale żre jak świnia, powyżej 4-5L na sto. A dobrze dłubnienięty chińczyk i to w 4T, przy zużyciu paliwa nie przekraczając 2,8l na sto kilometrów zje i wysra simsona 70ccm, objedzie go jak będzie chciał i w każdy możliwy sposób. Tak że proponuję kolegom którzy nie mieli do czynienia z chińskimi pojazdami żeby nie opowiadali głupot. A żeby nie było że chwale chińszczyznę a simsona na oczy nie widziałem , oto moje dwa simsony
    http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/SR-50/2713

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Simson/S-51/2750

Może ktoś ze starszych użytkowników kojarzy tego s51, na jednym z popularniejszych for o simsonach był film z jakim impetem on się rozpędza, i nikt na tym forum nie miał dynamiczniejszego simsona, a ja wam teraz mówię ze chińczyk w 4t temu s51 pozwoli co najwyżej powąchać swoją rurę, nie wspomnę juz o wygodnej kanapie w chińczyku czy hamulcach hydraulicznych.

Majker
    Użytkownik
    • 1
    • 1 060Postów:

Ja tam dalej nie wierzę. Z autopsji.

mxx_rs
    Użytkownik
    • 14
    • 706Postów:

Może to trochę wyrwane z kontekstu ale tematy o pomoc w wyborze pojawiają się tu dość często. Oczywiście od tego jest forum i zawsze każdy swoje 3 grosze dorzuci – o to przecież chodzi natomiast jeśli zaczynamy uogólniać, że chińczyki, japończyki, simsony itd to robi się podobna sytuacja jak w przypadku samochodów.
    Mając powiedzmy 30 tyś jeden kupi VW bo to przecież VW i złego słowa nie można powiedzieć, drugi kupi francuza z mnóstwem bajerów i będzie słuchał wszędzie, że uuu stary ale żeś wtopił a trzeci pójdzie do salonu i kupi małą, może niezbyt gadżeciarską ale jednak nową … pandę.
    I tak samo tutaj – większa cześć osób z tego forum to młodzi ludzie nie posiadający wygórowanych oszczędności.
    2 tysiące to kwota, która dość często się pojawia i dylemat jest taki sam jak w przypadku samochodu. Tak jak tam – Niezawodne VW z przebiegiem 200 tyś, francuz z podobno zawodną elektroniką czy nowa panda – tak tu nowy chińczyk czy jakaś honda, kymco czy inne coś o dobrej sławie.

Pietro
    Użytkownik
    • 9
    • 3 294Postów:

mxx_rs napisał:

Może to trochę wyrwane z kontekstu ale tematy o pomoc w wyborze pojawiają się tu dość często. Oczywiście od tego jest forum i zawsze każdy swoje 3 grosze dorzuci – o to przecież chodzi natomiast jeśli zaczynamy uogólniać, że chińczyki, japończyki, simsony itd to robi się podobna sytuacja jak w przypadku samochodów.
    Mając powiedzmy 30 tyś jeden kupi VW bo to przecież VW i złego słowa nie można powiedzieć, drugi kupi francuza z mnóstwem bajerów i będzie słuchał wszędzie, że uuu stary ale żeś wtopił a trzeci pójdzie do salonu i kupi małą, może niezbyt gadżeciarską ale jednak nową … pandę.
    I tak samo tutaj – większa cześć osób z tego forum to młodzi ludzie nie posiadający wygórowanych oszczędności.
    2 tysiące to kwota, która dość często się pojawia i dylemat jest taki sam jak w przypadku samochodu. Tak jak tam – Niezawodne VW z przebiegiem 200 tyś, francuz z podobno zawodną elektroniką czy nowa panda – tak tu nowy chińczyk czy jakaś honda, kymco czy inne coś o dobrej sławie.

Właśnie z tego powodu do normalnej jazdy, nie opyla się kupić Simsona S51 lub SR50, chyba że trafi ktoś na zadbany egzemplarz, za nie duże pieniądze w kolekcjonerskim stanie, w co wątpię. Ceny Simsonów są nieracjonalnie drogie jak za stary sprzęt typu youngtimer. (nie dotyczy modeli zabytkowych SR1, SR2, SR4 i KR50).

19MisieQ20
    Użytkownik
    • 2
    • 15Postów:

Ciekawi mnie jeszcze tylko, dlaczego sklepy ze skuterami mają przebicie ponad 400 zł na identycznych skuterach z reala.. w realu 1400 u nich super promocja 1999zł tylko teraz. Trochę przesadzają bo i gwarancja i serwis jest ten sam, i 0 dodatków..

Loxik
    Użytkownik
    • 6
    • 126Postów:

Ogółem między El Loco i f16 jest 3kg różnicy choć te 600zł różnicy to trochę dużo ,ale w sumie z jednej strony opłaca się trochę dopłacić to większych kół ,wygodniejszej kanapy i tarczy z przodu ;p

mxx_rs
    Użytkownik
    • 14
    • 706Postów:

19MisieQ20 napisał:

Ciekawi mnie jeszcze tylko, dlaczego sklepy ze skuterami mają przebicie ponad 400 zł na identycznych skuterach z reala.. w realu 1400 u nich super promocja 1999zł tylko teraz. Trochę przesadzają bo i gwarancja i serwis jest ten sam, i 0 dodatków..

Dlatego, że real wykorzystuje tzw. efekt skali.
    Kupi kilkaset – więc już ma taniej, sprzeda kilkaset więc nawet niższa marża x ilość sztuk da niezły wynik.
    A taki tam sobie sklepik w małym mieście sprzeda skuterów przez sezon kilka, kilkanaście więc żeby się utrzymać musi dowalić wyższe ceny.

Loxik – a jest gdzieś za 2000 zł el loco ? bo ja na allegro znalazłem tylko po (aż) 2700.
    Natomiast: + koła 12, + tarcza ale właśnie z tą kanapą to musiałby ktoś powiedzieć kto go ma albo na nim siedział bo wymiary skutera są takie jak w f16 więc i kanapa wcale nie musi być dłuższa.
    Zdjęcia nie są wyraźne ale odchylanych podpórek też nie widzę na nogi.

radek1232
    Użytkownik
    • 2
    • 12Postów:

Jak nie chcesz odkładać dalej kaski to bierz el Loco. Jeżeli natomiast chcesz zbierać na coś lepszego to może Vapor 2012 ?

solaciak
    Użytkownik
    • 4
    • 65Postów:

oglądałem dzisiaj loco oraz f16 i różnica jest ogromna 🙂
    oczywiście na korzyść loco ale czy jest sens dołożenia około 800zł za ten sam silnik tylko w innej budzie ? wygodniejszy oczywiście loco ale na f16 też się pośmiga,

mam coś takiego jak f16 i 185cm wzrostu i jakoś daje radę lecz z pasażerem naprawdę jest tragedia ale w sumie jakoś się jedzie 🙂

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button