Wybór pierwszego skuterka - pomocy !

Hej!

Oprócz tego, że jestem nowa na forum, jestem też zupełnie zielona w temacie skuterów. Ale uparłam się, że będę mieć i jeździć i tak zrobię :).
Potrzebuję jednak "drobniutkiej"pomocy zaawansowanych użytkowników i tych co mają pojęcie generalnie ;).

Przeszukuję Wasze forum od kilku dni, ale nie natknęłam się na temat, który w tej chwili szczególnie mnie interesuje. Chodzi konkretnie o wybór skutera... ponieważ kompletnie się nie znam (ale poznam), póki co patrzę na "wygląd", cenę(1 sprzęt, więc trzeba brać pod uwagę kolizje różnego rodzaju i nie przepłacać) i to czy dosięgnę nogami do ziemi(mam 165cm) :D.

Mój wybór jest pomiędzy : TOROS FRESCO a ROUTER GRANDE(normal, nie LUX czy inne literki).
Do Grande już się przymierzałam i wiem, że sięgnę ;). Do Fresco nie wiem :/.

Oprócz tego, że spełnię swoją zachciankę - spokojnie, jestem pełnoletnia :)- to skuter zdecydowanie przyda mi się do pokonywania codziennej drogi do pracy, na zakupy i.. inne wypady.. :).
Nie jestem typem drogowego szaleńca, nie potrzebuję demona szybkości, ale na litość boską, w korkach w śmierdzącym autobusie nie chcę więcej stać!

Pomóżcie, proszę! Jako kobieta logicznym jest, że nie mogę się zdecydować ;). Liczę zatem na konkretne opinie, przykłady, dane, które pomogą mi w wyborze.
Z góry dzięki !

tak na dobry początek polecam najprostszego "chinola". Nauczysz się trochę i będziesz mogła potem stopniowo iść do przodu z pojemnością :)
Ja byle naprawie swojego dziada dozbieram trochę i kupuję potężną już maszynke :)

Dzięki :)

Chociaż wydawało mi się, że te co sobie "upatrzyłam" nie są aż tak trudne i skomplikowane... generalnie musi być do 50cm3, bo i tak większe mnie nie interesują, a jest mniejsza szansa, że gwizdną spod domu :).

FRESCO czy GRANDE? :)

Jeśli dobrze zrozumiałem to nie jesteś do końca przekonana który z tych dwóch skuterów wybrać ?.Nie ma trudnego wyboru w tym przypadku,oba są do siebie podobne i technicznie w zasadzie niczym się nie różnią.Nie pomyślałaś aby wybrać skuterek w stylu retro ?.Są ładne i takie /"kobiece"/.Oczywiście nie wiem jaką kwotę masz do wydania na swojego wymarzonego skuterka ?.

Zdaję sobie sprawę z tego, że są do siebie podobne i z tego, że niewiele się różnią-wobec tego moje pytanie powinno brzmieć chyba "który spośród 2 powyższych "chłamów" jest nieco mniej psujący się?" :)
Retro nie chcę-chociaż zgadzam się, że są ładne i kobiece- nie pasuje do mnie ;).
Kwota to plus minus 3 000 pln.
Czytałam, że w tej cenie można nabyć lepszą, używaną markę, ale w moich super zdolnych łapkach wszystko może się popsuć :P. A będzie mi mniej szkoda.

Tak jak pisze Dziadek. Kup ten który Ci się podoba. Oby dwa są robione z podobnej jakości materiałów i oby dwa psują się raczej tak samo. To wszystko zależy od szczęścia , bo chinole są różnie składane , więc awaryjność zależy od tego, jak został złożony dany egzemplarz. Oby dwie firmy ( Router i Toros) , są podmarkami innych firm produkujących też chińskie skutery ( Router jest właściwie Rometem , a Toros Zippem). Podejrzewam nawet że są produkowane w tej samej fabryce :-)

Ok, dzięki :).
Bardziej podoba mi się Fresco... tyle tylko,że nie wiem czy nogami dosięgnę do ziemi :). A nie znalazłam jeszcze opisu produktu, w którym podane by były jego wymiary żebym mogła porównać z Routerem (który wiem,że jest wysokościowo dobry :P).
Wie ktoś może coś takiego?

I jeszcze jedna sprawa... na co zwrócić od razu uwagę?
Pytam o rzeczy, które widać i je ogarnę, bo zagłębianie się w mechanikę to zdecydowanie JESZCZE nie ten poziom ;)

Nie wiem specjalnie czy dosięgniesz nogami do ziemi. Powinnaś raczej dosięgnąć bo oby dwa mają raczej te same wymiary. Problem w tym czy poradzisz sobie z jazdą i ewentualnym przepchaniem tego skutera. Bo lekki to on nie jest ( 110 kg) , a zawsze może Ci się coś przytrafić , i jak zepchniesz wtedy skuter na pobocze ? Ja mam 185 cm wzrostu , ważę 75 kg i z tego co pamiętam , to dosyć ciężko było go pchać. Nogami sięgałem spokojnie do ziemi :-) . Na co zwrócić uwagę ? Hmm... . Zobacz hamulce , czy dobrze działają , zawieszenie. Właściwie z zewnątrz to tylko kosmetyka. Zobacz czy pasują Ci schowki , czy plastiki są dobrze spasowane , czy dobrze reguluje się lusterka :-)

Tu masz test tego Torosa:

http://www.skuterowo.com/toros-fresco-50-duzy-za-nieduzo/

Dzięki :)!

Artykuł czytałam- merytorycznie jestem dość przygotowana, gorzej z praktyką... ale szybko się uczę, więc za kilka przeczytanych wypowiedzi na temat mechaniki sama go rozłożę i złoże ponownie i jeszcze zrobię z niego Yamaszkę heh ;).
Właściwie to nie pomyślałam o tym, że jest taki ciężki (czytałam opis produktu milion razy i widziałam te 100 kg, ale nie pomyśłałam).

Wobec tego zakończę moje rozterki na Routerze.
Dzięki wielkie!

P.s. o pomoc w sprawach technicznych z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ jeszcze się tu odezwę ;)

Miejmy nadzieję że z problemami technicznymi nie będziesz się zbyt często musiała odzywać :-) Pozdrawiam i nie ma za co :-D