wybór oleju skuter 2T 50ccm

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #74633 Reply
    oliho
    Użytkownik
    • 8

witam,
    Proszę o pomoc / informację w sprawie doboru odpowiedniego oleju do automatycznego podajnika w moim skuterze.
    Do tej pory (ok.1200) miałem w dozowniku olej castrol power 1 racing ( w zielonej butli) taki jak ten :
    http://allegro.pl/olej-silnikowy-skuter-castrol-power-1-racing-2t-1l-i2484309134.html
    na innej aukcji jest gość który sprzedaje teoretycznie ten sam olej ,ale w butli koloru złotego :
    http://allegro.pl/castrol-power-1-racing-2t-1l-ppg-cross-skuter-moto-i2510105713.html

Czym różnią się te dwa oleje poza gołym okiem widoczną barwą opakowania ?

Co sądzicie o oleju firmy IPONE – http://allegro.pl/motodream-ipone-olej-do-skuterow-2-suwowych-1l-hit-i2507625970.html
    ponoć jest to jeden z lepszych obecnie dostępnych na rynku ?

Który wybrać ?

#74636 Reply
    NedERq
    Użytkownik
    • 36

Bierz w kolorze butli złotego, sam go używam, w sklepie słyszałem, że jest najlepszy. A ten Ipone to przereklamowane gówno za przeproszeniem.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#74638 Reply
    oliho
    Użytkownik
    • 8

A jest jakaś różnica poza kolorem butli w tych olejach castrol’a ?
    Na stronie www castrola po wyszukaniu oleju power 1 racing jest pokazana butla zielona …
    Nie chcę się na własnej skórze później przekonać ,ze ta w złotym był ,np. podróbką …

#74646 Reply
    rkos
    Użytkownik
    • 32

45 zł za litr oleju nie uważasz że to sporo ?
    Ja widziałem Castol 2T za 25zł za litr u mnie w sklepie, sam leję husqvarnę i stary właściciel też lał kilka lat.

#74647 Reply
    oliho
    Użytkownik
    • 8

dużo , nie dużo…litr oleju wystarcza mi na ok.1000km tak więc jakoś zbytnio nie odczuwam tego wydatku ,natomiast nie chcę oszczędzać na oleju.Druga sprawa to bardzo dobra opinia uzytkowników – tym przede wszystkim się kieruję .Mam takze przykład znajomego ,który lał do swojej starszej yamahy olej za ok.25 zł litr / raz ,że starczał m na krócej – mimo regulacji podajnika ; Dwa jakoś dziwnie zbiegło się to w czasie z tym ,ze silnik uległ zatarciu ..

#74830 Reply
    rkos
    Użytkownik
    • 32

jak uległ zatarciu to chyba lał jakieś ścieki 🙂

#74835 Reply
    HugoBoss
    Uczestnik
    • 93

oliho jeśli jesteś zainteresowany dalej kupnem tego Castrola to napisz do mnie na gg:3537627 lub może ktoś inny chce taki kupić to pisać

#75162 Reply
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77

Olej syntetyczny może być za rzadki – zwłaszcza na upały. Poza tym to jest olej do motocykli, a nie do skuterów. Jest taki olej, też marki Castrol => ActEvo Scooter i jest półsyntetyczny, a więc gęstszy i odpowiedniejszy do skutera. Silniki motocyklowe pracuję w nieco niższej temperaturze niż skuterów i nie chodzą ciągle na wysokich obrotach.
    Godny polecenia jest też olej Platinum Moto 2T – dostępny na stacjach Orlen i czasami Bliska.

#75169 Reply
    barteklodz
    Użytkownik
    • 0

chyba nigdy w życiu motocykla nie miałeś
    silnik z przekładnią cvt to ma raj

na upały tym bardziej syntetyk, ma trwalszy film olejowy
    nie raz doprowadziłem do samozapłonu z powodu przegrzania
    olej midland 2t, sprzęt exc250 2T

nazwy na opakowaniach to czysty chwyt marketingowy

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: wybór oleju skuter 2T 50ccm