Wybór kasku i kurtki

Proszę o pomoc w wyborze kasku i kurtki tak do 350 - 450 zł.
Co powiecie o kaskach LS2 bo słyszałem, że NAXA to nie bardzo.

LS2 bardzo dobry sprzęt.
Co do kurtek, proponuję firmy SECA. Nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz.
No chyba, że w grę wchodzą używki.

Ale te kurtki są dobre czy może lepiej trochę dołożyć

Zna ktoś kaski typu Arai tour tylko w trochę bardziej przystępnej cenie i dobre jakościowo?

Ja kupiłem kurtkę roleff race wear za 300 zł.Całoroczna,sprawdziła się już w każdych warunkach i polecam

A co powiecie o tych kurtkach:

ixon carbonic
kingbike torpedo
ozon duke

Te kaski typu Arai Tour to kaski na supermoto lub turystyczne enduro.
Bodajże tak się nazywają.

norbi1551 napisał:

Ale te kurtki są dobre czy może lepiej trochę dołożyć

Seca to jedna z lepszych firm. Zastanawiałem się nad Secą i Modeką. Wybrałem Modekę i teraz żałuję.

A czy te kaski LS2 są faktycznie takie dobre.
Zna ktoś takie kaski na turystyczne enduro ale trochę taniej niż Arai To są kaski jak crossowe ale trochę krótsze z szybką i z reguły odpinanym daszkiem.

odświeżam

LS2 w tej cenie są najlepsze.
z LS2 masz np
Batten
Quake

Ponieważ teraz jestem posiadaczem "naxy" - sprawdziłem przed chwilą na stronach firmowych ceny różnych kasków tych firm i różnica jest bardzo niewielka. Użytkowałem b. krótko LS-2 Tomcat, teraz Naxa S-4 i śmiem twierdzić że jakość wykonania jest zbliżona. Wg. mojej subiektywnej oceny kaski LS 2 są trochę tańsze i troszkę lepiej wykonane ale to minimalnie.
Konkluzja: kup taki model który Ci się podoba !

Ok dzięki myślałem właśnie o Naxie ale poczytałem trochę i ogólnie nie polecają.

Norbi1551 -
Naxe - mam już 3 sezon i nie wiem co ludziom nie pasuje ??? To są kaski że średnio- niskiej(200-400 pln.) półki cenowej , więc nie oczekujmy cudów zarezerwowanych dla kasków za np. 800-1000 pln.

Ja mam naxe 01,pierwszy sezon poza tym że blenda już sama opada i nie podnosi się do końca , szybkę dwa razy musiałem skręcać bo się mechanizm rozkręcił , Lakier (czarny mat)złazi na potęgę często źle spina się szczęka to na domiar złego w czasie deszczu i w chłodne poranki paruje niemiłosiernie pomimo rzekomo super wydajnemu i nowoczesnemu systemowi cyrkulacji powietrza można się uwędzić.

Widzisz Padalcu czyli w Naxie jakość zależy trochę od szczęścia.
Proszę o dalsze opinie.

norbi1551 napisał:

Widzisz Padalcu czyli w Naxie jakość zależy trochę od szczęścia.
Proszę o dalsze opinie.

Może to jest tak jak z chińskimi skuterami :-)
Chociaż muszę przyznać że blenda u mnie też nie działa jak dawniej ( ma luzy ) ale reszta na razie o.k.

Czyli mam rozumieć że najlepszym wyborem będzie kask LS2 i kurtka Seca.

Chociaż muszę przyznać że blenda u mnie też nie działa jak dawniej ( ma luzy ) ale reszta na razie o.k.

Nie wiesz może jak się dobrać do jej mechanizmu bo mnie już krew zalewa z ciągłym podnoszeniem szczęki i popychaniem paluchem blendy w dzień pół biedy gorzej jest wieczorami a z podniesioną szybą czy szczęką a opuszczoną blendą nie da rady jeździć zawiewa po oczach aż łzawi

Mam pytanie a czy te modele LS2 Batten i Quake mają blende