Wybór kasku 500-800 otwarty lub modułowy

Po wyborze skutera czas na kask co polecacie ? ogólnie to podobają mi się wizualnie Shark nano, Shark RSJ, Momo design jet speedblock, a może są inne które macie i się świetnie spisują ?

przy MOMO taki Shark to zupełnie inna (niższa) półka

Czyli momo to nie tylko styl i moda tylko robią super kaski ? tak rozumiem.

czy są to superkaski to nie wiem. Ale sam mam od dwu lat Momo i złego słowa nie mogę powiedzieć. Bardzo dobrze wykonane detale a przy tym dość lekki. W Sharkach odrzuca mnie taka plastikowa szyba (w momo jest taka "elastyczna") i drobniejsze popierdułki typu liche zapięcie.
Może to zależy od konkretnego modelu ale momo co je miałem w łapach stare i nowe sprawiały wrażenie monolitu, zwartej konstrukcji a shark jednak bardziej sprawia wrażenie skorupy na ktorej mimo wybajerzenia lekko oszczędzono.
nie są jakieś tragiczne i zbiera sporo pozytywnych opinii ale to średnia półka jakościowo-cenowa.

Dzięki za informację na temat kasków Shark a co z Nolan n43 np lub n40 a może któryś nexx?

Witam dziś byłem w salonie Yamahy na jeździe próbnej i pożyczyłem kask Arai modelu nieznam (kask integralny) i jak wsiadłem na x-maxa to jadąc ok. 70 km/h było mi głośno czy to oznacza że w kasku jet będzie dramat ? i coraz większy dramat jaki kask :( A i była promocja na kask otwarty Shoei J-wing za 1000zł Hmm.. sam już nie wiem :(

No tak to oznacza. Albo sobie walnij wysoką szybę z przodu i będzie cicho

A może Shark Raw? kolejny dzień kolejny mętlik :D

Kask Airoh Executive jeszcze taki wynalazłem posiada ktoś takowy ?

Nie, ale przymierzałem się do niego. Nie uznałem go za szczególnie wygodny. Ostatecznie uznałem, że pomimo teoretycznych zalet (funkcjonalności), chyba jednak lepiej nabyć sobie dwa kaski. Jeden otwarty, doskonały w jeździe po mieście i w ciepłej porze roku... chociaż nie przekreśla to możliwości używania go razem z kominiarką nawet zimą. Drugi pełny, albo szczękowy dla podróży pozamiejskich i w chłodnej porze roku... obowiązkowo wtedy z pinlockiem.
Kupiłem i... jestem zadowolony... ;)))

dzięi za odpowiedzi jutro ruszam po zakupy więc wyjdzie w praniu :) co zakupię mam nadzieję że wszystko będzie gites :)

keniol91, tak już bywa, że bez szyby jest w miarę cicho, a za średnią szybą robi się naprawdę głośno. Mam tak w moim Shoei'u. Na KACu bez szyby i na HYO jest OK, jak założyłem średnią szybę do KACa, albo latałem na Xmax'sie z oryginalną szybą, to było głośno... A mój szczękowiec do cichych i tak nie należy (NEOTEC - sporo otworów wentylacyjnych).

No to stało się zakupiłem X-max 125 Iron Max. Kaski jakie zakupiłem to Shoei J-wing i Nolan n44 Pozdrawiam i dzięki za wszystkie porady !

Jakie pozdrawia, no co, że już?Kupiłem i koniec? To dopiero początek Twoich przygód, zostań z nami i je opisuj :-)
Gratulacje i witaj w klubie!

heh spokojnie na dziś musiałem tylko tyle napisać bo jeszcze nocka w pracy czeka niestety :( jutro porobię fotek i opiszę a w sobote jak pogoda będzie sprzyjać to jakaś pierwsza relacja będzie :) Pozdro