Wybór chinczyka skuter do 3000 zł

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Kodi95
    Użytkownik

Cześć, mam zamiar kupić skuter(50) do 2.5-3 tysięcy złotych …. więc zapewne chińczyk i stąd moje pytanie do was czy moglibyście jakiegoś polecić, zaproponować lub ewentualnie zarzucic linkiem albo powiedziec czym mam sie kierowac przy wyborze?
    Pozdrawiam, K.

Wombat
    Moderator

a masz jakiś wzrost? wage? zakładane przeloty? preferencje?

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Kodi95
    Użytkownik

Skuterek ma mi służyć do tras od 3 km do 15 km w zależności czy to praca czy studia. Wzrost 183 i co do wielkości skutera to znajomy ma torosa gp500 i mniej więcej taka wielkość skutera by mnie interesowała, chyba ze patrze na to ze złej strony. Jeżeli chodzi o to jak często chciałbym z niego korzystać, to najrzadziej 3 razy w tygodniu.

Wombat
    Moderator

nowy/ używany ?

Kodi95
    Użytkownik

Zdecydowanie wolałbym aby był to nowy skuter

Kodi95
    Użytkownik

Nie musi byc to oczywiscie chinskiej produkcji ale na pewno za 3 tysiące nie kupię sprzętu markowego

Rysio_Misio
    Uczestnik

Kup sobie nowego chińczyka w tzw. dużej budzie. Serwis ku temu jest tak cienki, jak niegdyś żyletki Polsilvera, ale kogo to teraz… ;0

Kodi95
    Użytkownik

Co masz na myśli?

Anonim
    Nieaktywny

Jeśli pytasz o MYŚLI Rysia, to nikt z nas nie wie, a podejrzewamy czasem, że i On nie zawsze i/lub nie do końca 🙂
    A serwisy chinoli faktycznie są ponoć cienkie jak żyletki, a nawet jak Gillette :-)))
    *
    Ale do sedna. Jako początkujący i bez doświadczenia możesz mieć przeboje z nowym chińczykiem, bo wymagają pewnej troski, a na serwisy nie ma co liczyć, bo – patrz: żyletki.
    Możesz kupić używkę, a te zawsze wymagają troski. Tak czy inaczej, trzeba się albo zaprzyjaźnić z mechaniką, albo z kumatym mechanikiem 🙂
    Polecam tego typu atrakcje:
    http://olx.pl/i2/oferta/kymco-agility-city-CID5-IDeHzlN.html#:7ad423ae43
    http://olx.pl/i2/oferta/skuter-kymco-agility-city-50-2012-2013-r-CID5-IDgcjFl.html#:4cf9b12584
    http://olx.pl/i2/oferta/kymco-like-50-CID5-IDgkYFL.html#:4cf9b12584
    Tylko cena do negocjacji 🙂

Kodi95
    Użytkownik

A mógłbym zasięgnąć waszej opinii co do tych modeli? W internecie troche szukałem i ludzie polecali ze względu na tanie części i zadowolenie przy jak to nazwaliscie odpowiedniej trosce.

http://spidi-skuter.pl/skutery/199-skuter-mondial-zw50qt-7e-zielony.html

http://allegro.pl/mondial-50-zipp-quantum-raty-dowoz-gratisy-fv-i6120393629.html

http://allegro.pl/skuter-romet-router-delux-1-classa-bassa-50cc-727-i6202481188.html#thumb/5

Zastanawiam się nad nowymi, bo uzywany skuter markowy też predzej czy pozniej bedzie wymagal ,,serwisu 😀 ” a w ich przypadku moze byc drozej czy jestem w błędzie?

Kodi95
    Użytkownik

Ewentualnie czy jakikolwiek NOWY niemarkowy skuter jest wedlug was godny polecenia? 🙂

Wombat
    Moderator

one są zasadniczo wszystkie takie same mechanicznie i dzielą się na te 2T i na te 4T.

Kodi95
    Użytkownik

A na pierwszy skuter, o ktory mam zamiar dbac lepiej wybrac 4t czy 2t? Tzn. wiem, ze 4T jest bardziej ekonomiczny ale nie przekłada się to znacząco na osiągi? Bo moc jest nieco mniejsza

Michalk001
    Uczestnik

Wiesz, może nakieruję twoje myśli na nieco inne tory ale na pierwszy nowy pojazd raczej wybrałbym biegówkę. W skuterze masz przekładnię bezstopniową, tak więc atrakcje typu zerwane paski, piszczące sprzęgło, kwadratowe rolki, zjechane wariatory i sprężynki do wymiany masz zapewnione w standardzie. Owszem można napisać że trzeba dbać, tyle tylko że przekładnia bezstopniowa jest tak zbudowana że bez specjalnych narzędzi i klucza pneumatycznego nie dasz rady sam tego naprawić. A uwierz, żle dobrany pasek potrafi pęknąć 10 km po założeniu.
    Wiem że jazda na biegach jest nieco bardziej wymagająca, ale po pół dnia nauki ogarniesz to bez problemu. A sam napęd jest tak prosty jak w rowerze, masz zębatkę przednią którą masz na wierzchu po odkręceniu dwóch śrubek i zdjęciu pokrywki, łańcuch który wystarczy psiknąć olejem w sprayu i tylną zębatkę którą odkręcisz zwykłą nasadką. Dodatkowo z obu stron napinacze łańcucha – wszystko na wierzchu i do ogarnięcia kilkoma zwykłymi kluczami. Sam nasmarujesz, sam naciągniesz i ewentualnie wymienisz zębatkę. Skrzynia biegów i sprzęgło jest praktycznie bezobsługowe poza wymianą oleju w silniku. Ja przejechałem na swoim ponad 45000km i nie dotykałem się do sprzęgła ani skrzyni biegów, jedynie co 12-15 tysięcy km wymieniam łańcuch i zębatki. Poza tym ten silnik jest oszczędny i niesamowicie trwały. Jak widzę jak mój znajomy co 2-3 miesiące dłubie w skuterze to cieszę się że jednak mam ten silnik i zero problemów.
    http://allegro.pl/motorower-router-ws-50-romet-raty-0-transport-jak-i6323333665.html

Anonim
    Nieaktywny
    Michalk001
    Uczestnik

Zulus napisał:

A półautomat…?
    http://olx.pl/i2/oferta/skuter-kymco-nexxon-50-4t-nowy-nowy-okazja-hit-cena-CID5-ID6Zfcf.html#:0a0f9341a9

Gdybym miał teraz kupować sprzęt to brałbym go w ciemno.

Wombat
    Moderator

jak czytam że to ^model wystawowy^ to mam przed oczami życie wszystkich modeli wystawowych które znam – czyli ujeżdżał go cały salon z odpiętym licznikiem, dawca części, model testowy.. itd

Rysio_Misio
    Uczestnik

He, he, he. Ogłoszenie z tych… niepospolitych (ktoś usiłuje leczyć na siłę swoje kompleksy). ;PPP
    >
    TO PRODUKT ORYGINALNY by TAIWAN, a nie jak obecne… CHIŃCZYKI.

Kodi95
    Użytkownik

Dobra powiem krótko, kolega który napisał o routerze WS 50 narobił mi chęci na takiego… a że do wypłaty mam jeszcze 2 tygodnie to pozwole sobie zadac jedno pytanie… Czy w motorowerach typu router ws50 blokada jest jakas, czy tylko w skuterach? Pytam bo mam prawko kategorii B dopiero 2 lata a upowaznienie do jazdy na A1 ma sie chyba po 3 latach posiadania kategorii B o ile sie nie myle? i btw, czemu tylko w salonach daja lusterka do niego>?

Wombat
    Moderator

jest w każdej 50tce która jest zarejestrowana jako motorower bo jest ustawowe ograniczenie prędkości

Anonim
    Nieaktywny

A kiedy dokładnie osiągniesz próg trzech lat B? Nie warto poczekać i kupić 125? Jest już środek sezonu, czyli z górki. Chyba, że planujesz sezon całoroczny 🙂

Kodi95
    Użytkownik

prawko B zrobilem niestety jak mialem prawie 20 lat a nie przed 18 dlatego 3 lata miną dopiero na początku lutego 2018……

Jesli chodzi o pojedynek chinski/tajwanski/japonski skuter nowy za 3 tysiące złotych kontra Romet Router WS 50 to co jest lepszym wyborem?

Wombat
    Moderator

to w zasadzie bardzo zbliżony wybór ale podobno biegówki są trwalsze.

Rysio_Misio
    Uczestnik

Dlaczego tak sądzisz? Czemu napęd oparty na CVT jest mniej trwały?

Wombat
    Moderator

ilość wypływających zajeżdżonych biegówek i ilość zajeżdżonych CVT oraz wiedza o osiąganych przebiegach sugeruje że biegówki są trwalsze

Michalk001
    Uczestnik

Wombat napisał:

ilość wypływających zajeżdżonych biegówek i ilość zajeżdżonych CVT oraz wiedza o osiąganych przebiegach sugeruje że biegówki są trwalsze

Skoro ja pokonałem 45000 km i nawet jeszcze nie wiem jak wygląda silnik od środka to znaczy że coś w tym jest. Żaden pasek w 50cm3 nie osiągnie takiej trwałości. Oczywiście zębatki i łańcuch już wymieniałem ale w tym przypadku nie jest to trudniejsze niż w rowerze i nie trzeba do tego specjalistycznych narzędzi. Cały napęd wymienisz w pół godziny o ile łańcuch jest odpowiedniej długości. Ale sekretem do takiej niezawodności jest wlewanie dobrego oleju do silnika i paliwa z wyższej półki. Paliwo leję z BP, a olej to syntetyczny Castrol Power 1 Racing 10W40. Lepiej dołożyć 10zł za butelkę oleju i kilkanaście groszy za litr paliwa i nie mieć ze sprzętem żadnych problemów. Dodatkowo regulacje i wymiana zużytych części na czas. No i oczywiście nie palę kapcia, ani nie robię stuntu. 😀

Kodi95
    Użytkownik

Półautomat tak czy siak odpada bo jest za drogi a mnie interesuje tylko cos w cenie DO 3 TYS. więc ws 50 rozważam i jakieś niemarkowe skuterki w tej cenie

Wombat
    Moderator
Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button