Wszytsko o benelli 49x.

Siemanko !
Mam na oku oto taki skuter i chciałbym sie wszystkiego o nim dowiedzieć czyli V-max, przyspieszenie, awaryjnosc, itd.
Z góry dzięki za info ; )

Nie wiem o nim prawie nic ,raz go widziałem. Z wyglądu mi się podoba, ale wszystko zależy od tego za ile kupujesz takiego kewaya, czy to nowe czy używane. Ma małe koła, i w dwie osoby będzie na nim ciasno. Nic więcej o nim nie napiszę bo ja go tylko raz widziałem.

Siema
Posaidam Benelli 49x od dwóch tygodni. Według mnie ma założone wszystkie blokady (sprawdzałem tłumik, filtr powietrza, kolanko, wario nie chcailo mi sie rozkrecac) i na prostej drodze rozpedzam sie do ponad 60km/h. Z górki udało mi się rozwinąć predkość 75 km/h daltego nie mam żadnych zastrzeżeń. Niestety jako że mam blokady nie mogę sprawdzić prędkości bez blokad. W moim benelli spalanie jest na poziomie 2,3l/100km. Do tej pory wymieniałem jedynie filtr poweirza bo mam przejechane 10000 km. Wadą skutera jest tłumik. Mój skuter jest z 2010 roku, a tłumik jest cały zardzewiały (zanczy był bo dziś zakończyłem czyszczenie, jutro pomaluje). Poza tym małym mankamentem nie zauważyłem większych problemów. Nie polecam do długich podróży w dwie osoby, tylnia kanapa jest mała.

Witam

Sorki że tak późno ale dzisiaj się zarejestrowałem :D
Posiadam Benelli 49x z 2009 roku od nowości i mogę je podsumować tak:
+ osiągi na serii z zawirowywaczem czy tam dopalaczem spalin bo nikt nie jest pewny czy to blokada i gumową rurką w filtrze ( niektórzy też uznają to za blokadę inni za tłumik szmerów ssania ) osiąga licznikowe 77 czyli jakieś 70 realne z GPS może ciut więcej silnik keewaya więc części do tuningu jest sporo jak dla mnie tutaj 8/10

+ niezawodność: Mam go 3 lata i żadnej większej usterki nie miałem nie licząc jednej która mogła się tragicznie skończyć tz przetarł się wężyk z olejem ( od zbiorniczka idący ) naszczęście jakimś cudem przy postoju uff... O zwykły kawałek plastiku !!! i to jest wada musisz poprzekładać te wężyki zwyczajnie żeby nie dotykały wydechu i nie osierały o nic bo u mnie kiepsko to zrobili ;/ dalej jakieś piergoły czyli świeca miała przebicie i kierunkowskaz ( przelącznik ) nie zawcze łapał w lewo ( rozebrałem i złożyłem działa ! ) 7,5/10

+ praktyczny
+ u mnie rowerowa kierownica dobra bo możesz np komórke zaczepić ;D
- słaby hamulec z tyłu i lipny piszczący klocek z przodu :/ w nowszym masz tarcze z tyłu
- brak obrotomierza ( w nowszym jest )