Wszystko o sprzedaży na allegro i o koncie bankowym

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #207009 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

Napiszcie mi wszystko jak to się odbywa jak się sprzedaje, głównie chodzi mi o to jak tą paczkę zapakować, jak wysłać, dobrać wagę i co z kasą

#207010 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

pakujesz w jakis kartonik byle jaki enentualnie duża koperte (to z folią bąbelkową w środku) , karton najlpiej , owinąć szarym papierem , bo nie mozę być na kartonie żadnych reklam chyba że jestes przedstawicielem danej firmy 🙂 , i na kortoniku musi być płaska powietrzchnia aby można było przykleic druczek , który dostaniesz na poczcie , i tam równierz wytłumacza ci jak go uzupełnić 🙂 możesz zaadreswać paczuche ale nie musiz bo na druczku też będzie adress , czy chcesz za pobraniem czy normalną , to kwestia odpowiednio uzupełnienia druczku , ale z tym też ci pomogą 🙂

wygoogluj sobie ceny paczek , jest to gdzieś na pewno bo sam sprawdzałem , tabela poczty polskiej jaka waga ile kosztuje . ewentualnie idziesz na poczte i dowiadujesz się przed wysłaniem ile to będzie kosztować

co do samej sprzedaży na alledrogo , gdy ktoś wygra akucje / licytacje dostajesz automatycznie e-maila z jego danymi , ale poczekaj jesczena jego odpowiedz , czy chce zapłacic przy pobraniu czy przedpłata na konto itp itd , to wszystko nie jest trudne 🙂 najgorsze z tego wszystkiego , jest adresowanie tej cholernej paczki , tam sa dwie małe tableki , ale zawsze jedna z druga mi się je.bią .

EDIT :

zapomniałem

jeżeli kupujacy pokrywa koszt wysyłki , przypuścmy że sprzedawany przez ciebie przedmiot kosztuje 50 zł i wysyłka , 15 , to wysyłasz mu przedmiot za 65 , bo wysyłając od razu płacisz za wysyłke , i potem tak jakby kupujący ci to refunduje 🙂

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#207011 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

ja nie polecam wysyłania za pobraniem. Jak coś to tylko wpłata na konto.

A i wrona, przecież tam jest napisane nadawca i odbiorca xD, co w tym takiego trudnego. W lewym górnym rogu mniejszymi Twoje dane w prawym dolnym odbiorcy i tam jest więcej miejsca i większymi się pisze. A i jeszcze musisz pamiętać o priorytecie i ekonomicznym. Priorytet idzie 2 dni, a ekonomiczny ponad 3. Chyba wszystko, no i jak coś wysyłasz to dobrze zapakuj, najlepiej w tą folię bąbelkową się zaopatrzyć. I to wcale nie jest trudne. Też kiedyś się bałem itd. a teraz cały czas coś wystawiam. Tylko wkurzaja mnie oplaty allegro… Praktycznie nic takiego nie sprzedalem i nie wystawialem a tu nagle do zaplacania 20zł i strasza firma windykacyjna :573:

#207012 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

Courte napisał:

A i wrona, przecież tam jest napisane nadawca i odbiorca xD,

ja wiem , ale pamietam na początku , pierwsza chyba paczka , moje imie i nazwisko a adres odbiory , nie wiem jakso się stresowałem żeby nie zrobić błdu i wszystko mi się jebało 🙂 albo za pobraniem zapomniałem doliczyć kwote przesyłki itp , i wypełniałem druczki po 10 tys razy 🙂

#207013 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

ale jest jeden problem, bo nie mam kona bo to est polska bo nie mam 18 lat i jakbym chciał wypłacić potem to jakieś gówna się robią czyli na od np na od matki i co mam jeździć do banku żeby sprawdźić czy wpłacił czy nie.

a potem jak sprzedam np. coś za 10zł i będe musiał jeszcze zapłącić 20zł? :mrgreen:

#207014 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

hmm… w mbanku bodajże możesz założyć junior konto czy jak to się tam zwało…
    od 15 czy tam 16 lat jest 😉
    a to czy wpłacił, sprawdzasz sobie na koncie przez neta, możesz też płacić przez konto po przez internet jak coś kupujesz na allegro, ogólnie to dobra sprawa 🙄

#207015 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

ale za takie konto to trzeba płacić abonament nie?

#207016 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

nie 🙂 ja mam konto w mBanku , co prawda zakłdałem je juz po 18 rokku życia , ale dla juniorówm tymbardziej , jest za darmo , bo wiadomo że mlodzi tak nie obracają gotówką 🙂

#207017 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

no to co oni mają za korzyść jak się nic nie płacię
    bo coś tam teraz przeglądałem i było chyba 4zł na miesiąc czyli 48zł na rok a to już można jakoś zagospodarować

#207018 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

No ja mam konto w alior banku i nic nie płace za prowadzenie, za przelewy, wpłaty, wszystko darmowo, prócz karty bankomatowej.

#207019 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

Szympa napisał:

no to co oni mają za korzyść jak się nic nie płacię
    bo coś tam teraz przeglądałem i było chyba 4zł na miesiąc czyli 48zł na rok a to już można jakoś zagospodarować

nic się nie płaci , a maja zadowolenie klijenta 🙂 ktos myśli o koncie w banku , to posiadacz juz mu będzie zachwalał mbank , a po za zwykłymi kontami , oferują jeże duuuzó innych ofert , które napeno są płatne , ale większosc ludzi jak juz ma konto w danym banku i będzie chciało sięgnąć po np porzyczke czy zaołzyc konto oszczędnościowe , to zorbi to juz w mBanku. Tu wiesz jest za darmo tam za darmo tutaj 20 groszy tam 10 groszy itd , oni maja juz tak wymanipulowane że swoje zarobią 🙂

#207020 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

no wiec tak ja mam konto w bzwbk place tylko miesięcznie 3zl za karte ogólnie ok
    jeśli nie masz 18lat to idziesz z rodzicem tam czekasz 20min ty dajesz podpis rodzic podpisuje i już masz konto (ty i rodzic musicie mieć dokument tożsamości ty np paszport )

a paczki jak wysyłam jakieś duże czyli tłumik czy coś to tylko kurierem
    pakuje zawsze do jakiegoś kartonu owijam folia pakowa
    http://allegro.pl/folia-pakowa-stretch-strecz-czarna-2-7-kg-fvat-i1547761416.html
    później tak jak prezent na święta na krzyż taśma
    http://allegro.pl/tasma-klejaca-braz-48×50-kauczuk-najtaniej-1-39-i1545613830.html
    kuriera zamawiam za pośrednictwem https://www.kurjerzy.pl/pp/ediii63
    polecam ta stronkę wpisujesz rozmiary paczki ,wagę
    podają ci propozycje kurierów i kiedy ma być odebrana paczka przekierowują cie na stronę banku płacisz wysyłają ci na e-mail list przewozowy drukujesz go i na drugi dzien kurier podjeżdża pod dom bierze list wkłada go do foli przylepia do paczki i paczka idzie

ostatnio koleś kupił wydech zapakowałem paczkę wczoraj na kurierzy.pl wszystko wypełniłem zapłaciłem 25zl dzisiaj o 15 ziomek z ups zabrał paczkę

#207021 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

Panowie co mi grozi za to że akurat w tym samym czasie sprzedalem telefon dla kolegi a chlop w tym samym czasie kupil go odemnie na allegro.. zrobil wplate.. napisalem mu ze oddam pieniazki ze bardzo przepraszam itp.. co mi moze zrobić?

#207022 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

jak napisze do allegro to moga ci kazac Kupic taki sam tel i oddac facetowi lub oddac rownowartosc telefonu. Bo byl przypadek ze facet na licytacje wystawil samochod ktorego nie mial i ktos za grosze go wylicytował. I pozniej sprawa byla i wynik byl taki ze koles mial albo rownowartosc auta oddac lub kupić takie same i oddac za tyle co faciu wylicytował. Ale jak mu kase oddasz to raczej nic nie zrobi

#207023 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

Dogadaj się z nim że sprzedałeś.

#207024 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

Zwróć mu kase i skończy się na tym, że ostatecznie dostaniesz ostrzeżenie od allegro.

#207025 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

powiedz tak… Panie telefon został kupiony poza allegro przez znajomego, który kupił przed panem z jakieś 5min.
    Byłem w trakcie wycofywania aukcji gdy pan go kupił
    proszę podać nr. Konta i zwrócę panu kaske
    za niedogodności z góry przepraszam
    i będzie git!

#207026 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

juz się z chłopem dogadałem 😀 wgl inna bajka teraz.. niby wpalcil mi przez allegro kase.. na allegro pisze ze byla wplata jest zakonczona a wchodze na konto bankowe i nie ma :/ ..

#207027 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

kondzio94, … trzeba wejsc na allegro i przelac te pieniadze z allegro na konto . to samo ci nei przejdzie ;/

#207028 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

wieem.;d można ustawić tak ze samo przejdzie;d ale kaska juz doszla, widocznie mieli opoznienia jakieś

#207029 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

czyli w jakim banku to robić?
    bo jak coś kupuje na allegro to widzę że dużo jest mbanków większość i inteligo też się dość często zdarza.

i powiedzmy że sprzedaje wydech to co mam go całego folią bombelkową poowijać?
    poza tym folia jest tania ale przesyłka strasznie droga gdzie to można kupić jak nie na allegro

#207030 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

Nie musisz folią, weź pudełko, poupychaj pogniecione gazety włóż wydech, dopełnij gazetami i jazda. Albo jak masz to pokrusz styropian do pudełka, wsadź wydech i dopełnij styropianem.

#207031 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

ale skąd mam mieć pudełko?

#207032 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

Nie masz jakichś starych kartonów czy czegoś na chacie? jak nie masz to se kupuj, bo już głupote walnąłeś.

#207033 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

no i gdzie to mam kupić? :mrgreen:

#207034 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

A ne kupowałeś nigdy butów/komputera/telewizora/szafki/lampki/drukarki/kasku/plecaka itdł Nie masz żadnego pudełka kartonowego po zakupach? to współczuje.

Zawsze zostaje ci owinąć zwykłą folią pakowną, lub worami na śmieci…

#207035 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

kur*a szympa ty idioto ; D
    Ja tak bardzo chcesz to ja ci mogę jakiegoś kartona ze sklepu dać …
    Ale na wydech to nie wiem z czego teraz

#207036 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

idziesz do biedronki i pytasz się czy nie maja kartonów

#207037 Reply
    Anonim
    Gość
    • 4 505

Szympa :573:

#207038 Reply