Wszędzie olej

zabrałem sie do czyszczenia gaźnika zdjąłem filtr a tam wszędzie olej nawet w gaźniku stał olej. Przez zime skuter stał pare razy próbowałem go odpalić ale nic z tego teraz jak się za niego wziąłem zobaczyłem ten problem. Poradzie mi jak temu zaradzić :D

Skuter Piaggio typhoon 2t :D

wyczyścić.
Wszędzie olej co się zrobił bo w gaźniku ci sie rozwarstwiła mieszanka w komorze pływakowej - na olej i wahe. Olej na dole a waha na górze.
Jezeli nie masz dozownika oleju tylko robisz z łapy mieszanka i taka masz w baku to w baku masz identycznie (a olej przy dnie).
Można długo tak przechowywać mieszanke - nawet 6 do 8 tygodni ale trzeba go zabełtać raz na tydzień - a najlepiej na 3 minuty go puścić na jałowe bo tego co masz w przewodach paliwowych to sobie nie pomieszasz za mocno.

sam miesza mam oddzielne zbiorniki na olej i na benzynę

To cóż za olej tak się niechętnie z paliwem miesza? Jakieś Łorleny z niskiej półki, czy Luxsior ze starych zapasów?

miesza sie świetnie każdy. nawet orlen.
tylko potem sie rozwarstwia - zwłaszcza w niższych temperaturach

Wiesz, zapewne masz rację, bo staram się nie zaglądać do gaźnika zimą. Obserwuję jednak pojemnik (przezroczysty) z paliwem do piły łańcuchowej - z olejem Stihla i ni cholery nie chce się rozwarstwiać - może to kwestia czasu. Czy faktycznie wszystkie oleje się separują?

Nie wiem jaki olej ale cały gaźnik wyczyściłem do 0. Myślę że to zimom mogła być wina ssania. Zbyt długo było ssanie a zanim sie rozgrzał i wg. Rozwarstwiać nie ma jak bo jak mówiłem miesza sie dopiero w gaźniku.

ale w komorze pływakowej leżało już zmieszane a dysza pociągnęła "gęste". I to nie jest tak że sie kompletnie separują i jedno na dole a drugie na górze ale gęstsze frakcje opadają i glut przy dnie jest stanowczo bardziej gęsty niż glut na górze

dobra wiem o co chodzi :D