Wspólnymi siłami – malowanie przekładni.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Wspólnymi siłami – malowanie przekładni.

Ten temat zawiera 20 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 11 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 21 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Od wczoraj jestem modem tego działu, i wpadłem przy okazji na pomysł, że możemy unikać głupich tematów jakim jest ten mój 😛
    Aby uniknąć powtarzających się tematów zróbmy taki myk, że jeśli dana osoba będzie chciała zrobić coś przy swoim sprzęcie (np tak jak ja chce pomalować przekładnie) to pisze o tym na forum (jeśli nie wie jak to najlepiej zrobić). Forumowicze pomagają (w tym przypadku mi) podpowiadając co jak czym i w jakiej kolejności zrobić. Ja to przemyślam, zabieram się do roboty, jeśli mi się udaje i efekt jest zadowalający pisze artykuł „zrób to sam” i go podklejam. A reszta forumowiczów korzysta z tego, unikając zakładania głupich tematów.
    Oczywiście niech wypowiadają się Ci co mają jakieś doświadczenie, a nie domysły, bo nam wyjdzie wieś tuning :mrgreen:

A więc zaczynajmy:
    Chcę pomalować w mojej apce przekładnie. Nie chcę polerki ani chromu, niklowania ani piaskowania. Chcę ją pomalować :mrgreen:
    Widzieliście foty apki? Jaki kolor by pasował? Moim zdaniem czarny.
    Chce to pomalować bo mi od spodu odłazi farba. Co się da to zdrapie a reszte środkiem do usuwania farb. A co dalej zrobić? Jak ta farba zejdzie to pomalować to spray’em i zabezpieczyć lakierem bezbarwnym?

Anonimowy

zeby dobrze pomalowac to musisz przekładnie odtluscic rozpuszczalnikiem pozniej zmatowic papierem ziarnistosci 100-200 pozniej jeszcze raz przetrzec dany element rozpuszczalnikiem i mozesz małowac najpierw musisz dac podklad ! bez podkladu będzie lipa jak malujesz na czarno to daj i podklad czarny 🙂

[ Dodano: 2009-01-07, 13:16 ]
    i na koniec bezbarwnym jak mowisz

[ Dodano: 2009-01-07, 13:17 ]
    i najlepiej pistoletem małowac jak malujesz pistoletem to na plastik nachodzi 90 % farby a jak malujesz sprayem to tylko 45 % i efekt jest lepszy pistoletem

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Anonimowy

Przekładania jest aluminowa a nie plastikowa 😛
    Reszta ok, tylko podkład muszę kupić bo nie mam.

Anonimowy

ziarnistość 100? powalilo cie? :D:D
    weź to przeleć papierem 600 i styknie podkład lakier i klar i będzie git 😀

Anonimowy

Fakt. 100? Chyba by się porysowało za bardzo;/ wezme jakiś 600 bo mam;]

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Anonimowy

Albo weź papier 400.

Anonimowy

ja wszystkie tego typu zeczy zaczynam od 360

i nie „ziarnistosc” tylko gradacja:P

Anonimowy

klar też? Ten podkład to koniecznie musi być…. ?

Anonimowy

ja stary lakier 150 przytarlem polozylem podklad i pomalowalem na czarno i jest git 😀

Anonimowy

klar też? Ten podkład to koniecznie musi być…. ?

wystarczy zmatowic starą powłokę lakieru i można małowac 🙂

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 21 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie