Wskaźnik temperatury kymco s8

Witam wszystkich serdecznie.
Zakupiłem s8 trzy miesiące temu (używka) i mam problem ze wskaźnikiem temperatury.Otóż przy rozgrzanym silniku wskazówka nie podnosi się tylko jest dwa, trzy mm nad słupkiem...
Czy to normalne proszę o pomoc, może ktoś się z tym spotkał.
Pozdrawiam.

w s8 jest wskaźnik temperatury? ciekawe. w s9 na pewno jest ale o tym żeby w s8 był to nie słyszałem, bowiem zarówno silnik 2t jak i 4t w tym modelu są chłodzone powietrzem.

kolego madi to jest kymco bet&win 50 2t chłodzony cieczą i ma wskaźnik temperatury, który to prawie się nie wychyla.

No, to dla czego piszesz, że S8, skoro nagle mówisz, że to jest Bet&Win?

To pewnie tylko problem z kontrolką, bo raczej nie ma tak, żeby chłodnica się prawie wcale nie grzała, nawet jesienią przy wyjętym termostacie. IMO albo to wina samego wskaźnika, przewodów albo czujnika w głowicy.

christop napisał:

kolego madi to jest kymco bet&win 50 2t chłodzony cieczą i ma wskaźnik temperatury, który to prawie się nie wychyla.

To po kiego grzyba piszes s8 jak to jest inny model??? trzeba pomyśleć co się napisało przed wysłaniem tematu. W nazwie też jest "s8".

w moim się wychyla jak na zdjęciu
przy 1/2 zaskakuje wentylator

Sory za błąd ale nie róbmy z tego afery.Zasugerowałem się tym co mam napisane w dowodzie rejestracyjnym.
Dzięki Ci kolego (barteklodz) za zainteresowanie tematem.U mnie ten wskaźnik temperatury wychyla się b niewiele i to w momencie włączenia zapłonu.Jak się silnik rozgrzeje do on dalejjest na tej samej wysokości, więc uważam że nie jest to normalne.Też wyczytałem że może to być czujnik w głowicy a może to termostat?

Termostat nie ma nic do kontrolki, w momencie nagrzania się cieczy do ok 70 stopni puszcza on obieg wody na chłodnicę. Gdybyś miał niesprawny termostat to raz-dwa silnik byś przegrzał. IMO to problem ze wskaźnikiem lub czujnikiem temperatury, tym bardziej, że jak idzie napięcie na zegary to czujnik się trochę podnosi i tak zostaje.

miałem podobny problem w aucie i była to kwestia termostatu, a objawy były podobne.


tak wygląda mój zestaw zegarów, i wskaźnik temperatury wznosi się jakieś trzy cztery mm.

Tylko w samochodzie gdzie masz czujnik temperatury, w głowicy, na wężu do chłodnicy czy w okolicach chłodnicy? :)

Ok zacznę od tego czujnika w głowicy i zobaczymy co się wówczas będzie działo. Pozdro 8-)