Wskaźnik olej - zawieszony ?

witam,
Jakiś czas temu kupiłem sobie skuter. mam przejechane niewiele - ok. 250km.
Dziś podczas powrotu z pracy zapaliła się kontrolka poziomu oleju.
jako ,że w tym momencie miałem jakieś 300m do domu to nie zatrzymywałem się i pod domem postanowilem to sprawdzic...
W zbirnicznku oleju było trochę oleju ,ale postaniwłem doleć "świeżego" .Weszło go ok. 400ml- czyli nawet nie połowa zbiorniczka. Jednak dioda sygnalizująca niski poziom oleju nadal świeci. Przejechałem pare km , na postoju poruszałem skuterem na boki , itd , ale dioda nadal świeci.

Co się mogło stać ? Czy dalsze jeżdżenie może zaowocować zatarciem silnika ?
Kolega mi mówił ,że jakiś pływak się zawiesił - jak go można odwiesić ?

pomorze ktoś ?
Bałem się dziś jechać skuterem do pracy ,więc stoi sobie w garażu i czeka ...

po pierwsze jaki skuter, po drugie nie sadze aby istniało coś takiego jak wskaźnik poziomu oleju ( co innego wskaźnik ciśnienia oleju) i pływak ( to tylko w przypadku paliwa)

sorki ,
Zupełnie zapomniałem o tak podstawowych rzeczach...
skuter motowell retrosa 50 2T.
Na cyferblacie jest umieszczona dioda wskazująca olej ( a raczej jego brak) w zbiorniczku nad bakiem.Olej jest automatycznie dozowany .

Oleju jest full - zbiorniczek ma ok. 1 litra pojemności , wczoraj dolałem ok. 400ml ,ale dioda nie gasnie.
Myślałem o tym ,żeby się jakoś dostać do tego zbiorniczka ,ale żeby tam dotrzeć to ściągnąć trzeba niemal całą obudowę skutera ...trochę to nie przemyslane.

OK, o dozowniku w 2T nie pomyślałem (tak to jest jak sie używa tyko 4T, a 2T pamieta tylko z czasów bez dozowników).
Znalazłem kilka zdjeć takich czujników, wyglada na to że jest to pływak poruszajacy sie po pionowej rurce, jeśli to tak działa to trzeba spojrzec czy pływak nie pozostał w dolnym położeniu i spróbowac go poruszyć.
Jednak z racji tego, że widze to ustrojstwo po raz pierwszy i nigdy nie "macałem" toraczej oddam głos bardziej zaawansowanym uzytkownikom 2T.

oliho zobacz gdzie w zbiorniczku jest pływak :) Zapewne gdzieś od góry musi wchodzić :) Może wystarczy wyjąć i popukać go żeby się odwiesił :)

Albo zacznij pukać w sam zbiorniczek oleju może pomoże :) a raczej powinno pomóc jeśli się zawiesił :P
Mi jak się zawiesił pływak w butli LPG to gazownik wziął deskę i młotek i obstukał butlę :P no i się odwiesił :)

Mógł Ci się też taki pływak popsuć więc na gwarancję z tego co widzę :) ale postaraj się najpierw popukać może się odwiesi :)

za tydzień jadę na pierwszy przegląd i wtedy to naprawią . Jeśłi to tylko pływak to luz...bedę jeżdził dalej.
Niestety nie mam jak się dostać do tego zbiorniczka... cała masa plastiku do zdjęcia , a nie bardzo mam czas na tego typu "naprawy".
Najwazniejszą sprawą dla mnie jest to ,żeby mi się silnik od tego nie schrzanił .