Ws 50 vs Ogar 900 racing

Dalej poszukuję motoroweru:) Więc mam pytanie. Którego byście wybrali? WS z 2013 czy Ogara z 2011? Oba nowe:)

WS 50.

A powiesz dlaczemu:)?

Wypowie się ktoś jeszcze?

podpowie ktoś http://www.skuterowo.com/forums/topic/kompresja-1

Co odrzutowiec się znudził ? :D Silniki niby te same, ale OGAR tutaj wygrywa. Wygląd ma lepszy WS... Decyduj lepszy silnik i słaby wygląd czy słabszy silnik i dobry wygląd.

A co chcesz kupić f16?:) Trzeba dokupić tylko rakiety i można latać:) Ale silniki to chyba mają jednakowe. Trudny wybór:)

O gustach się nie dyskutuje , ale moim zdaniem ten Ogar do najpiękniejszych nie należy. A WS już wygląda jako tako :-) Ja bym brał Ws'a .

no. WS ładniejszy, a silniki te same. Kwestja gustu i pieniędzy, podejrzewam że ogar jest trochę tańszy

Kristop napisał:

A powiesz dlaczemu:)?

Bo mi sie ogar 900 nie podoba. Na WSie sie wygodnie siedzi, można robić nim długie trasy. Dwa razy przejechałem WSem po 500 km jednego dnia i nie było to jakoś męczące. W ogarze plusem jest schowek pod siedzeniem.

Ja jeżdżę 1 sezon na Junaku 901 rs.Mechanicznie jest ok,tylko elektryka do bani-poszedł 2-gi obrotomierz i wskaźnik paliwa.Odkręciło się też mocowanie wydechu,ale dlatego,że było słabo dokręcone.

Dobra, kupujemy ws, tylko teraz zapytanie: opłaca się trochę dopłacić i odrazu wymienić flaki na 72ccm?

Tak opłaca się. Sam w swoim miałem 72 ccm i różnica jest spora - szybciej się rozpędza i osiąga wyższą prędkość maksymalną. Można w miarę płynnie ruszać bo 50-tką to rusza baardzo wolno blokując ruch. Zmieniaj cylinder na 72 ccm i zębatkę na większą.

Seryjny wał powinien wytrzymać, tak?

bez obaw. 72cc ma około 4koni wał wytrzyma

zalety ws
-cięższy
-wygląd starego motocykla
-większy bak paliwa
zalety 900
- lżejszy
- sportowy wygląd
-w wersji racing z tyłu tarcza
- mniej awaryjne

Gdybym miał wybierać, to zdecydowanie Ogar 900.
Sprawdzona od lat konstrukcja.

Też bym wziął Ogarka, tylko co najmniej 2x w tygodniu musiałbym zaglądać na stacje;) Teraz torosa z ok 6 litrowym bakiem przynajmniej raz w tyg. musze tankować, a co dopiero 4l;)

tylko tu jak się postarasz zejdziesz poniżej 2 l/100 km :), a zasięg 200 km nie jest zły.