! Forum Serwis Woda w paliwie

Tagi: , ,

Ten temat zawiera 21 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kisiu1981 Kisiu1981 8 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe mowiniak
    mowiniak
    Użytkownik

Witam! no właśnie, może ktoś wie dlaczego mam wodę w paliwie?
    już kilka razy czyściłem gażnik bo zbierała się w nim woda
    dodam jeszcze że mam to samo paliwo w baku co 😕 w kanistrze a wody w nim nie ma 😕

Zdjęcie profilowe Suawek
    Suawek
    Użytkownik

1. Skąd wiesz że to woda
    2. W gaźniku przy określonych warunkach dochodzi do oblodzenia, może stąd.

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    mowiniak
    Użytkownik

w taki upał oblodzenia?
    no przecież to widać że woda ,wytrąca się z paliwa

Zdjęcie profilowe tombitt
    tombitt
    Użytkownik

A może to skropliny? Jak masz mało paliwa w baku, przy skokach temperatury na zewnątrz może kondensować się woda na ściankach baku (tak samo jak na szklance z zimnym piwem 8) ) Postaraj mieć cały czas full zbiornik i sprawdź czy pomaga:)

mowiniak
    Użytkownik

ok podobnie myślałem ale rozważałem też inne możliwości, spróbuje jak mówisz

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe Suawek
    Suawek
    Użytkownik

mowiniak napisał:

w taki upał oblodzenia?
    no przecież to widać że woda ,wytrąca się z paliwa

Upał nie ma tu nic dorzeczy szczególnie jak kolega trzyma np. skuter w chłodnym garażu.
    W pracy gaźnika istnieje pewien fenomen a mianowicie jego wewnętrzne oblodzenie. Główną przyczyną jest benzyna podczas gwałtownego odparowania pobiera bardzo dużo ciepła z powietrza w konsekwencji oziębia je i zamraża zawartą w nim wodę. W temp. 15°C przy dużej wilgotności powietrza może dojść do tego zjawiska.

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Ale filozofie tutaj wymyślacie, szczególnie z lodem, żal…
    Benzyna Pb 95 zawiera 5% spirytusu (za niedługo ma być 10%). Weź sobie zrób doświadczenie; nalej na łyżkę spirytus i zapal go, zobaczysz ile zostanie wody.. W zbiorniku, zanim wypalisz benzynę, część spirytusu odparowuje zostawiając śladowe ilości wody która osadza się w gaźniku i dostaje się do komory spalania silnika. Dlatego czasem z rury idzie biały dym, lub wręcz pluje wodą. (Nie mylić kondensacji pary wodnej, podczas różnic temperatur, zwłaszcza przy niskich temperaturach otoczenia!!!).

Zdjęcie profilowe Suawek
    Suawek
    Użytkownik

Pietro napisał:

Ale filozofie tutaj wymyślacie, szczególnie z lodem, żal…
    Benzyna Pb 95 zawiera 5% spirytusu (za niedługo ma być 10%). Weź sobie zrób doświadczenie; nalej na łyżkę spirytus i zapal go, zobaczysz ile zostanie wody.. W zbiorniku, zanim wypalisz benzynę, część spirytusu odparowuje zostawiając śladowe ilości wody. Dlatego czasem z rury idzie biały dym, lub wręcz pluje wodą.

Faktycznie żal jak się pogrążasz. Jakbyś trochę poczytał, np książki z fizyki to może być zwrócił uwagę na takie fakty. Na ziemi szczególnie w pojazdach typu motorower nikt nie zawraca sobie głowy takimi pierdołami bo zaburzenia pracy nie są groźne. W lotnictwie gdzie awaria zasilania kończy się tragicznie, są skomplikowane systemy podgrzewania gaźników, łącznie z podgrzewaniem i osuszaniem powietrza dostarczanego do gaźnika.
    Tu masz całe opracowanie i opis zjawiska.
    http://www.samoloty.pl/index.php/artykuly-lotnicze/6641-niebezpieczenstwa-w-locie-oblodzenie-gaznika

Mój ulubiony fragment:
    „Jeżeli wilgotność względna powietrza wynosi ponad 30%, to oblodzenie gaźnika może wystąpić nawet przy temperaturze +30ºC. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia niepożądanego zjawiska ma wówczas miejsce przy całkowitym lub częściowym zamknięciu przepustnicy (np. zniżanie bez użycia mocy lub przy niewielkiej mocy silnika).”

A para wodna kolego sympatyczny którą widać po uruchomieniu silnika nie jest z paliwa tylko z kondensacji pary wodnej w układzie wydechowym w wyniku różnic temperatury. Gorący układ wydechowy przy swojej temperaturze roboczej wydziela tyle wody że tego nie zobaczysz.
    Poza tym jakbyś nie zauważył to kolega pyta o wodę w gaźniku a nie wydechu.

A teraz o twoim spirytusie.
    Na litr paliwa jak twierdzisz dodają 5% spirytusu czyli 50ml. Z tego 96% to czysty spirytus. 4% to przyjmijmy 2ml biorąc pod uwagę że cały spirytus odparuje. Ile musiałoby być tej wilgoci ze spirytusu żeby wylewała się z gaźnika?

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

suawek, nie czytam twoich idiotycznych komentarzy! weź się pobaw czym innym.

Zdjęcie profilowe Suawek
    Suawek
    Użytkownik

No może jednak warto poczytać moje idiotyczne komentarze, to przestaniesz wciskać ciemnotę. Ja podpieram swoje słowa poważnymi opracowaniami, ale ty wolisz strzelić focha jak mała dziewczynka i nie czytać, a potem dalej twierdzić że oblodzenie gaźnika to wymyślanie filozofii.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 22 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie