Woda na wale - Piaggio NRG

Witam - w moim piaggio nrg konczyła się kompresja wiec postanowiłem zmierzyc luzy na tłoku, rozebrałem zmierzyłem i zlożyłem ale zrobilem to tak nieudolnie, że cała woda z układu chłodzenia wleciała do wału... Wode wylałem, lozysko igiełkowe zamoczyłem w oleju - silnik nie pracował na tym, czy mogłem uszkodzić wał? Pozdrawiam

wszystko wyczysciles wiec nie skorodowalo -jest ok
pytanie czemu woda poszla -zle dokreciles glowice? krzywa glowica?
zrabana uszczelka pod glowica?
chyba nie peknieta glowica ?

Źle załozona uszczelka pod głowicą, a jak sprawdzić czy nic się nie rozpierdzieliło, bo nie mam możliwości odpalenia skutera?

jezeli wszystko oczysciles nie mialo prawa nic sie zepsuc-skorodowac a sprawdzic jedynie czy nie ma pekniec miedzy komorami wody a cylindrem oraz podobnie z glowica nastepnie sprawdz powierzchnie glowicy czy jest prosta max krzywizna dopuszczalna to chyba 0,05-0,07 powyzej nalezy splanowac glowice inaczej mowiac dac frezerowi zeby ja wyrownal a i jeszcze jedno za kazdym razem gdy sciagasz glowice musisz zakladac nowa uszczelke

wal nie jest z cukru wiec co mialo by mu sie stac?..

No nie wiem - są rzeczy na które woda działa źle, wolę się zapytać chyba od tego jest forum nieprawdaż?

w układzie chłodzenia zamiast wody powinien znajdować się płyn ;)

No wiem ale mi wtedy wyciekała i szkoda było płynu lać tyle normalnie leje płyn:)

plyn raz ze ma inne wlasciwosci jak woda nie chodzi tu nawet o zamarzanie lecz o pompe wodna,a dwa stosujac plyny do chlodnic wspomagasz lozyska pompy przez co dziala ona dluzej bez przeciekow wyciekow mniej problemow mniej kasy na czesci no i ocywiscie ma wlasciwosci anty korozyjne