Własny czujnik temperatury silnika i niski odczyt temp

Założyłem czujnik temperatury na środku głowicy, od góry, czujnik posmarowałem pastą termoprzewodzącą w miejscu gdzie dotyka do glowicy, a do okoła i z góry zalałem silikonem wysoko temperaturowym. Temperatura jaką pokazuje kiedy silnik jest już rozgrzany to między 50 a 56stopni C. Czy wybrałem złe miejsce? Jaka jest standardowa temp rozgrzanego silnika 4T 125cc w skuterze?

około 90. ale ty chyba załozyłeś ten czujnik za płaszczem wodnym wiec miedzy czujnikiem a cylindrem masz jeszcze ciecz z układu chłodzenia - wiec raczej tą temperatura widzisz.

To gdzie powinienem zamontować ten czujnik? Przed głowicą na cylindrze? Na głowicy z przodu?

w układzie chłodzenia na wylocie z głowicy

Na wylocie z głowicy to zdaje się mam gumowe węże które idą do chłodnicy, zamontować obok wyjścia węża?

czujnik powinien być w płynie jak najbliżej komory spalania.

To jak byś to zrobił? Dał trójnik na wyjściu węża i w wolne wejście wpakował czujnik temp? I czym uszczelnić wolne miejsce między czujnikiem a rurką trojnika? Może być klej epoksydowy dwu skladnikowy? Czy może jest jakiś dedykowany klej samochodowy do wysokich temperatur i żeby w kontakcie z płynem chlodniczym nie wszedł w reakcję, żeby go nie rozpuscił.

ja bym wpakował tulejke z gwintem z boku i wkręcił czujnik

Ale tulejke w taki trójnik jak wspomiałem?

nie znam konstrukcji “wylotu” płynu z głowicy to nie bardzo ci pomoge. To trzeba kombinowac zawsze adekwatnie do sytuacji (miejsca). Ja bym wstawiał przelotowo tulejke w elastyczny waż (jak jest) i czujnik wkrecał z boku. Są takie łaczniki węży plastikowe do układu chłodzenia z kołnierzami od razu żeby się węże nie zsuwały. W takie coś czujnik wpakować.