Własny czujnik temperatury silnika i niski odczyt temp

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Własny czujnik temperatury silnika i niski odczyt temp

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 1 lat, 11 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #644498 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

Założyłem czujnik temperatury na środku głowicy, od góry, czujnik posmarowałem pastą termoprzewodzącą w miejscu gdzie dotyka do glowicy, a do okoła i z góry zalałem silikonem wysoko temperaturowym. Temperatura jaką pokazuje kiedy silnik jest już rozgrzany to między 50 a 56stopni C. Czy wybrałem złe miejsce? Jaka jest standardowa temp rozgrzanego silnika 4T 125cc w skuterze?

#644524 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

około 90. ale ty chyba załozyłeś ten czujnik za płaszczem wodnym wiec miedzy czujnikiem a cylindrem masz jeszcze ciecz z układu chłodzenia – wiec raczej tą temperatura widzisz.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #644530 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

To gdzie powinienem zamontować ten czujnik? Przed głowicą na cylindrze? Na głowicy z przodu?

#644534 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

w układzie chłodzenia na wylocie z głowicy

#644561 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

Na wylocie z głowicy to zdaje się mam gumowe węże które idą do chłodnicy, zamontować obok wyjścia węża?

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #644562 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

czujnik powinien być w płynie jak najbliżej komory spalania.

#644583 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

To jak byś to zrobił? Dał trójnik na wyjściu węża i w wolne wejście wpakował czujnik temp? I czym uszczelnić wolne miejsce między czujnikiem a rurką trojnika? Może być klej epoksydowy dwu skladnikowy? Czy może jest jakiś dedykowany klej samochodowy do wysokich temperatur i żeby w kontakcie z płynem chlodniczym nie wszedł w reakcję, żeby go nie rozpuscił.

#644586 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ja bym wpakował tulejke z gwintem z boku i wkręcił czujnik

#645206 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe ixion
    ixion
    Użytkownik

Ale tulejke w taki trójnik jak wspomiałem?

#645208 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie znam konstrukcji „wylotu” płynu z głowicy to nie bardzo ci pomoge. To trzeba kombinowac zawsze adekwatnie do sytuacji (miejsca). Ja bym wstawiał przelotowo tulejke w elastyczny waż (jak jest) i czujnik wkrecał z boku. Są takie łaczniki węży plastikowe do układu chłodzenia z kołnierzami od razu żeby się węże nie zsuwały. W takie coś czujnik wpakować.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
Odpowiedz do: Własny czujnik temperatury silnika i niski odczyt temp
Informacje o Tobie: