wlalem olej ze skutera 4t do 2t

witam.Kupilem skutera quantrum r w tym miesiacu.przejechalem 300 km i musialem juz olej dolac ale nie mialem kasy i wlalem do zbiornika olej ktory wlewalem do silnika skutera 4t.przejechalem ok 50 km i skuter mi zgasl i nie moge odpalic.co teraz mam zrobic.pomocy

Gratuluję.. Musisz zlać stary olej ze zbiornika, nalać nowy KONIECZNIE do 2T i modlić się żeby odpalił. Jak nie odpali to czyszczenie gaźnika i być może wymiana tłoka, cylindra, może też wału i łożysk.

jak zlac ten olej?

I potem się pisze o chińskim g... :-( Żaden sprzęt nie wytrzyma takiego traktowania. Może nie będziesz musiał wymieniać tłoka i wału gdyż mimo wszystko olej do 4T ma własności smarujące. Jeżeli jest to co myślę to zapewne olej do 4T nie spalał się prawidłowo w silniku z mieszanką i szlag trafił świecę gdyż nagar spowodował jej przebicie lub zanieczyszczenie. Wylej tamten olej, wlej porządny do mieszanki (najlepiej syntetyczny lub półsyntetyczny) i odpalaj. Naprawdę nie rozumiem podejścia niektórych - kupują fajny skuter za 4500zł, a szkoda im 30-40zł na dobry olej do silnika. Rozumiem że czasem można nie mieć kasy ale wtedy czekamy aż kupimy dobry olej, a nie lejemy byle co do zbiorniczka.

Najlepiej weź dużą strzykawkę i wyciągnij za jej pomocą to co wlałeś, ewentualnie zobacz od dołu który przewód wychodzi z tego zbiorniczka i odłącz go z drugiej strony. Zleci stary olej to podłączasz z powrotem, oczywiście nie zapomnij o zacisku. Wlejesz nowy i próbujesz odpalić po wymianie świecy.

Miałem juz 4 skutery ale za kazdym razem 4t.chcialem kupic nowego bo tamten zima mi nie odpalal a musialem dojezdzac jakos do pracy(15km w jedna strone). w sklepie mi powiedzieli ze na zime to najlepszy 2t.przyznam szczerze ze nie znam sie na 2t.od poczatku wydawal mi sie badziewny bo na pierwsze 100 km spalil mi 6,5 litra paliwa,pozniej na kolejne 80 km spalilo mi ok.5,5 litra i na prostej drodze osiagal max 39 km/h,(z gorki 45km/h) czy to jest normalne? czterosowa jak mialem to wyciagal 80 km bez problemu i palil bardzo malo.na 5 litrach robilem 150 km.

Dodatkowo wlej trochę oleju do 2T do samego baku. Równocześnie wylej zawartość zbiorniczka i wlej odpowiedni olej w skuterze. O ile nie zatarłeś silnika, to po wymianie albo czyszczeniu świecy powinien odpalić. Powodzenia.

Nie skuter badziewny tylko Ci go nie wyregulowali w serwisie. Pogoń ich niech ustawiają co trzeba. Powinien spalać max. 3,5 litra - poza tym jest zima i zawsze będzie trochę więcej palił. Dodatkowo masz blokady i wiadomo że nie poleci 80 tylko 45. W zimę faktycznie lepszy jest 2T - szybciej się nagrzewa i lepiej znosi niskie temperatury, ale musi być dobrze wyregulowany.

tej starej świecy nie da sie uratowac?(wysuszyc,przeczyscic)

w serwisie juz ponad tydzien ssanie mi zamawiaja(bo gosciu w serwisie nie widzac skutera powiedzial mi ze to z ssaniem cos nie tak)ja rozumiem ze moze wiecej palic ale 6,5 litra to osobówka pali

tak szybko bym zatarl silnik jak to nówka jest?4 stycznia go odebralem

Co z tego że nówka jak zły olej wlałeś??? Potem się mówi że chińczyki są złe bo praktycznie nowy ale się zatarł a to że inny olej się wlało to idzie w zapomnienie!!!

mi sie wydaje ze ten olej 2t do konca splynal a ten 4t sie zmieszal z paliwem i wtedy zgasl bo nie taka mieszanka.czy to mozliwe?