Witam zapaliła mi się podczas jazdy kontrolka oleju i wszystko zgasło

Witam pomóżcie zapaliła mi się podczas jazdy kontrolka oleju i moc spadła i wszystko zgasło, jest olej benzyna tak samo co może być przyczyną ? Peugeot Elystar 50

przyczyna mooże być to żenawet nie napisałeś jaki to sprzęt wiec nawet nie zgadniemy co u ciebie robi “kontrolka od oleju”… czy on od stanu, czy od wymiany czy od ataku kosmitów działem olejowym.

Peugot Elystar 50

Niech zgadnę - po słowach “wszystko zgasło” jak nic zwarcie - tyle jestem w stanie wywróżyć
A tak przy okazji wtrysk czy gażnik ???

Witam gaźnik, teraz tylko za Chechło i nic kontrolka oleju dalej pali się i nie można odpalić

Aaaa to jednak nie „wszystko zgasło” - coś się jeszcze pali (w tym przypadku kontrolka) , no to teraz standardowy zestaw czynności sprawdzających:
Paliwo dochodzi do cylindra ?
Iskra jest ?
Kompresja jest i ile ?
Instalacja elektryczna sprawna ?
Układ napędowy - wariator , pasek , sprzęgło - wszystko w porządku ?
Generalnie trzeba przejrzeć cały skuter i szukać gdzie przyczyna , bo może być to pierdoła np. fajka się obluzowała lub bardziej grubo - zatarty cylinder bo pompka oleju przestała działać .
Tyle z wróżenia na odległość , więcej powie np. mechanik

Tak palą się wszystkie kontrolki tak jak bym odpalał jak wkładam kluczyk Chechło i nic iskra jest elektryka też, nie mam mechanika mieszkam w Ozorkowie to malutkie miasto, nie mam juz siły do tego skutera, zlałem caly olej wyczysciłem zbiornik , iskra jest

Szukaj, sprawdzaj dalej a jak " nie mam juz siły do tego skutera " - to sprzedaj go w cholerę.
Nota bene przejeżdzałem tamtędy 2 lata temu - to spora mieścina jest i nie uwierzę że nie ma tam warsztatu żeby np; sprawdzić kompresje manometrem .

Warsztatów jest w cholerę :wink::joy: ,jutro po dzwonię i go dostarcze by mi sprawdzili , nie znam się to mój pierwszy skuter

Nie wiem już co mam dalej sprawdzać

Działaj - samo się nie zrobi.

Dziękuję Ci za pomoc i dobre słowo :wink:

Hej sprawdził mi mechanik kompresje , poniżej 4 :wink: dziękuję jeszcze raz za wiedzę

no to już masz co najmniej jedna - i to dość kluczową - rzecz do roboty

No tak poniżej 4 to padlina jest - nie miało prawa działać ale zwróć uwagę Australijski miśku że PODZIĘKOWAŁ - rzadkość w tych czasach i na tym forum !!!

tak. trzeba docenić.