Wina kola?

A powiedzcie mi taka rzecz czy moze byc to wina tylnego kola ze tak skuter wolno jedzie i jak rusza to nie ma takiej sily? Moze byc za mocno przykrecone?? Czy takze wina filtra ktore jest brudne cale w benzynie i klejace. Myte bylo ale w zimnej wodzie:/

A te koło jak ci chodzi ? jak postawisz skuter na stopki centralne i poruszasz kołem to jak chodzi luźno czy z oporem?

tylne kolo moze trzymac-hamulec,lozyska z kola jak i przekladni oraz lozysko sprzeglowe choc to bardzo rzadkie
najlepiej czuc czy cos hamuje gdzy wysprzegla sprezynki i skuter dojezdza do swiatel powinien spokojnie wytracac spida jezeli jest to gwaltowne to znak ze cos go trzyma

Powiem tak jak mocno naciagam hamulec tylny to spowalnia ale nie hamuje i ciezko mi zahamowac. A kolo tylne chodzi mozna powiedziec ok ale cos w nim halasuje moj kuzyn pytal sie o lozyska powiedxialam ze lozyska byly wymieniane a on to "dlaczego tak halasuje" taki odglos jakby cos go hamowalo ale chodzi luzno, a przednie znowu ciezko.

Teraz zrobili mi ze przednie juz luzno chodzi i powiedzieli ze on tak bedzie jezdzil 30/h to do pracy wole juz rowerem jezdzic bo szybciej.