Wasze wypadki podczas robienia wheele.

Wyświetlanie 12 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
      ApRiLiA
      Użytkownik

Było gdzieś ok odz 16.00 wcześniej czytałem wiele artykułów na temat suntu typu wheele stoppe.Postanowiłem trochę ptrenować swoją Aprilką (scarabeo) 2t jest to dosyć zrywna maszyna przy prędkości 5-35km/h.
      Więc zaczołem ją podrywać nawet nieżle mi szło 😉
      Pamiętałem też oczywiście żeby nie przesadzic z wysokością i prędkością trzymając oczywiście w razie pogotowia tylni chaulec.
      Po jakimś czasie czułem sie coraz pewniej zaczołem pokonywać coraz większe odleglłości.Pechowa próba skończyła się szlifem po asfalcie podartymi spodniami i zedartymi kolanami gdyż za bardzo wychyliłem sie do tyłu zachaczyłem błotnikiem o asfalt a następnie zeskoczyłem ze skutera on sie przewrócił i posuną dalej ,a ja z boloncym kolanem zostałem na śroku drogi 😉
      Naszczęśie nikt nie widział i nie musiałem sie tłumaczyć .
      A i jeden morał został JAK SIE NIE PRZEWRÓCISZ TO SIE NIE NAUCZYSZ 😀

a123659
      Uczestnik

Na mojej maszynie nie da sie wheelie zrobić za kija… Waży ponad 110kg + 80 (ja). Przy chińskim dwusuwie o takich gabarytach to raczej nie możliwe.

norbert1710
      Użytkownik

hehe. Ja jechałem kiedys tak 30-35km/h zakret 110stopni za bardzo sie wylozylem i zaczepilem podnozkiem o asfalt. zarzucilo szlif ale parktycznie nic sie nie stalo:0 pierwszy ki osttani raz a jezdze od 7lat

madi
      Uczestnik

norbert wheelie to jest jazda na tylnym kole :p

Mi kiedyś wsk3 spod tyłka wyjechała oj dupa bolała… Wsk była przerobiona wiec jej nic sie nie stało. poza tym kumpla 😉

A na skuterze nawet nie próbuje, bo on sie do tego nie nadaje.

ApRiLiA
      Użytkownik

Aprilia scarabeo to chyba rzadki sprzęt występujący w polsce ale zato strasznie duzo rego typu maszyn można spotkać w całych włoszech
      A pozatym jestem bardzo dumny z orginalności mojego skutra 😀
      Adodając do tego jego zrywność miodzio mmmm
      tylko rocznik 1995

norbert1710
      Użytkownik

🙂 czlowiek cale zycie sie uczy… wypadek to wypadek:d

ApRiLiA
      Użytkownik

Świente słowa norbert 😉

Kapuchon
      Użytkownik

norbert1710 napisał:

🙂 czlowiek cale zycie sie uczy…

A i tak umiera głupi.

sydney
      Użytkownik

probowalem 2 poderwac mojego peugeota buxy 2 ti ciezko a drugiego toros f 16 bez problemu ale jeszcze troche praktyki bo torosem jak probowalem wieczorem za ciemno to jak spadlem na przednie kolo ale mialem kierownice skrecona wiec gleba

elastyna
      Użytkownik

Ja też uczyłem się podrywać udawało mi się przejechać 5-10 m na tylnim kole, zaliczyłem jedną glebę i odechciało mi się rwać na tylnie. Może dorobie crash pady to wtedy po próbuje.

Kapuchon
      Użytkownik

A ja się w to nie bawię bo szkoda mi sprzętu i jakoś mnie to nie kręci.

elastyna
      Użytkownik

Mnie to kręciło do póki nie zaliczyłem gleby. Teraz mam słabsze ambicje.

MichalWujak
      Użytkownik

Ja wrzucę tylko link bo nie chce mi się dwa razy tego samego pisać http://www.skuterowo.com/rieju-rrx-jazda-na-gumie-szkodzi/

Też zanim gleby nie zaliczyłem to bardziej mnie to ciągnęło, a później to już tylko mimowolne wheelie podczas przyspieszania.

Wyświetlanie 12 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button