Wasze rady dla nowego motocyklisty- zakup 125cm do miasta.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    zdrojo
    Użytkownik

Cześć, podjąłem decyzję o zakupie pierwszego motocyklu do 125cm. Nigdy wcześniej nie poruszałem się motocyklem. Miałbym gorącą prośbę o rady dotyczące kilku kwestii;
    1. Motocykl będzie eksploatowany codziennie od kwietnia do wystąpienia pierwszych śniegów, teren miejski ( głównie ograniczenia prędkości do 50km/h miejscami do 100km/h- niewielkie dystanse), także podczas deszczu. Na co powinienem zwrócić uwagę przy doborze maszyny. ?
    2. Kwota za zakup, pierwsze poprawki mechaniczne i zarejestrowanie nie może u mnie przekroczyć 2,5 tysiąca. Jakie modele typowo do miasta byście polecili? Czy lepiej jest zainwestować w starszy motocykl renomowanej marki, czy wrzucić pieniądze w trochę nowszego ” Chińczyka” . Mam 184cm wzrostu, 92 kg.
    3. Na jakie niedociągnięcia techniczne muszę szczególnie uważać kupując motocykl, by nie narazić się na przesadne koszta na początku, w niedalekiej przyszłości?
    Będę bardzo wdzięczny za każdą Waszą radę- będzie mi niesłychanie pomocna. Pozdrawiam wszystkich, do zobaczenia na drodze.

paci
    Moderator

moto czy skuter?Ogarniasz biegi,jeździłeś wcześniej choć motorwerem?
    Za 2,5 ko markowym zapomnij od razu bo może wyglądac ładnie a skarbonka bez końca i 2k to Ci na części starczy.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

zdrojo
    Użytkownik

Jeżeli chodzi o naukę jazdy nie będzie większego problemu- zanim wyjadę na drogę poświęcę z tydzień na placu na opanowanie techniki jazdy. Myślałem albo nad dużym skuterem, albo jakimś pseudo turystycznym- zależy mi na wygodzie.

paci
    Moderator

Skuter na początek a potem czas pokarze,skąd jesteś,czy ma znaczenie przestrzeń bagażowa?

zdrojo
    Użytkownik

Zdecydowanie tak 😉 . Jestem z Katowic- w szczycie w niektóre dzielnice autem jedzie się godzinę, a muszę być mobilny. Najczęstsza trasa to ok. 10 km terenem zabudowanym. Szlag mnie już trafia stojąc samochodem w korkach.

paci
    Moderator
    zdrojo
    Użytkownik

Dzięki wielkie za pomoc. Jeżeli możesz, powiedz mi jak rozpoznać, czy będę mógł przyjąć prawidłową pozycję za kierownicą?

Wombat
    Moderator

będzie ci wygodnie i będziesz mógł skręcać. Wygodna pozycja to sprawa indywidualna

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button