Warunki gwarancji Zipp, Barton, Romet

Witam forumowiczów, to mój pierwszy wpis tutaj.
Mam taki dylemat, proszę o podzielenie się jakie macie w swojej marce warunki gwarancji.
Kupiłem właśnie motorower Zipp Neken i zdziwiły mnie wpisy w instrukcji obsługi, gdzie plan serwisowy przewiduje przeglądy co 2 miesiące?
Pierwsze dwa wiersze w tabeli “CO” i potem podział na km i miesiące, 300 lub NOWY, 2000 lub 2, 4000 lub 4, 6000 lub 6, 8000 lub 12. Czy to ma jakiś sens? Do tej pory uważałem, że przeglądy w ASO Toyoty są trochę kosztowne, ale tu mi wyjdzie 5x200zł w pierwszym roku, to więcej niż za limuzynę w tym samym okresie z przebiegiem 15000 dla Tyoty, 20000 dla Fiata czy 30000 dla Skody.
Szkoda, że nie można tu wrzucić fotki, ale na razie wygląda tak, że zrobię ten po 300, a potem te zaoszczędzone 800 stówek w pierwszym roku (bo nie przejadę w rok 2000km, a co 2miesiące nie będę jeździł do “ASO”) przeznaczę sobie na nowy silnik, bo gwarancja wygląda na fikcyjną?
Oczywiście przed zakupem nie udało mi się znaleźć tego w necie, teraz szukałem dla Bartona, Rometa i nic. No niestety nie dopytałem o “czasoprzegląd”, tylko co ile km.
Interesuje mnie Barton, Yamaha, Suzuki, ewentualnie sprostowanie tego co tu napisałem.
Fotka wrzucona przez pierwszy serwis z Google, mam nadzieję, że nie zniknie za 5min:
https://ibb.co/VD0CZK2

Hey w Romecie dla motorowerów gwarancje masz 6000km lub 2 lata.

Przeglądy wypadają tak:

300
1500
3000
4500
6000

Cena takiego przeglądu w ASO to 150PLN. Nie ma Tu natomiast presji czasowej byle byś robił je zgodnie z przebiegiem w ramach 2 2 lat.

Dokładnie do nich lepiej nie jeździć bo to taki przegląd, że szkoda gadać… Raz pisałem to w jakimś temacie o gwarancji jak zaprowadziłem skuter a gościu do mnie “czy był dzisiaj przepalany” odpowiedziałem mu “nie” a on odpalił zimny silnik i przygazował do odcięcia przed wymianą oleju także masz wniosek.

Dziękuję za odpowiedzi. Ja podejrzewam, że to jakiś błąd w druku. Rozumiem, że w wyczynowych silnikach olej można zmieniać nawet po każdym wyścigu, ale nie ma raczej uzasadnienia technicznego by zmieniać go w motorowerze co 2 miesiące. Książeczka jest podzielona na kilka rozdziałów, w rozdziale gwarancja jest wymienionych 4 przeglądy: 0, 300, 2000 i 4000 jako obowiązkowe, potem oczywiście gwarancja i tak się kończy przy 5000, tu nie ma podanego tego czasu, zresztą jak rozumieć NOWY przy 300km? 150zł co 1500km to wychodzi tak samo, w okresie 5000 też wyjdzie ta sama kwota na okres gwarancji.

wiesz… to jest troche lenistwo bo nie chce sie napisac od nowa instrukcji a troche atawizm a troche skutek oceny “grupy docelowej” nabywców tanich sprzętów sprzed lat.
Założyli sobie kiedyś że najtańsze skutery nabedą ci co sie nie znają i groszem nie śmierdzą, głównie dla małolatów na wiochach i bedą “tuningowane” po stodołach. Że te małolaty na wiochach nie bedą robić megadystansów. Że w sezonie -jak sprzedaz najwieksza - to beda je serwisowac i kompletować “mechanicy sezonowi” niemal z łapanki wiec nic dziwnego że sie po 150km może zacząc rozpadać (plus poprawka na jakość z chin)… itd. Wiec trzeba je sprawdzać “co chwile” - tylko też zakładają że to “co chwile” to może być cały sezon

No ja go mam 3 tygodnie, właściwie to kupiona zabawka dla dzieciaków, by je oderwać od komputera. Syn już zaczął się przygotowywać do egzaminu teoretycznego, a mógł już rok temu, tylko nie miał pyrkającej motywacji. Jak na razie raz dolałem paliwa i ciągle śmiga, oczywiście jak na te 3.5KM może/nie może. Oczywiście jest cała litania tego co nie jest ujęte w gwarancji i interesuje mnie jak to wygląda dla BARTON (i inne), bo chodzi mi jeszcze po głowie Classic 125.
Nie mam jakiś uprzedzeń do chińskich silników, odśnieżarka ma już ponad 10lat, kosiarka, kilka agregatów. Zmieniam olej, dokręcam śrubki, czasem coś przyspawam i dalej działa. Jednak w ich kartach gwarancyjnych były jedyne zalecenia do wymiany oleju co ileś tam godzin pracy i brak dziwnych wymogów wymiany oleju co 2m (jeszcze w “ASO”), np. gdy od listopada do marca będzie stał w garażu.
Na Chomiku znalazłem instrukcję do Barton B-MAX, wymiana oleju co 1500, brak okresu czasu, czyli normalnie. Brak niestety tej części o gwarancji.
Mam jeszcze kilka pytań, ale to założę osobny temat.