Wariator WM motor 2t

Witam:D Kupiłem wczoraj wariator firmy WM Motor do skutera 2t CPI. Na lepszy jak na razie mnie nie stać a seryjny miał dosyć duży próg w jednym miejscu tak więc wymiana była konieczna. W komplecie za 50zł był wariator, 3x ślizgi, ten dekielek co trzyma rolki w wariatorze, przeciwtalerz, 2 tulejki wariatora 38mm i 36mm a także 2 komplety rolek 3,5gram i 7gram. Skuter jest to pełna seria jedynie jest odblokowany. Przy starym wariatorze i rolkach skuter jechał po prostej 60-65km.h, z górki zamykał licznik 80+ a pod górkę męczarnia 30-40max. Start skutera też nie był zbyt dobry. Teraz wsadziłem rolki 3,5g z kompletu, tulejkę dłuższą (taka sama co seria) i skuter ma bardzo duże przyśpieszenie aż rwie koło w górę, na obroty wchodzi od samego początku takie jak by miał wyrwać silnik i są niezmienne aż do 60km/h. Skuter nie rozpędza się powyżej 60km/h nawet ciężko jest rozpędzić mu się z górki powyżej tej prędkości. Czy macie jakieś sugestie dotyczące regulacji jakie rolki dokupić ewentualnie? Nie chcę teraz inwestować dużo w skuter ponieważ po zimie mam zamiar go dobrze doinwestować na częściach stage6 klasa sport.

Daj 4.5g

A tulejka która będzie lepsza? Nie mam ściągacza do wariatora do 2t więc muszę jeździć cały czas do serwisu żeby mi odkręcali:D

Zablokuj tłok i ostrożnie odkreć nakretkę wariatora. Tylko nie blokuj świeca samochodową ani specjalną blokadą tylko w miejsce świecy wsadź kawałek grubego sznura.

kombinuj, pewnie w serii miałeś rolki koło 6g więc włóż te 7 i zobacz a jak będziesz niezadowolony to możesz wymieszać to znaczy na przemian wkładasz 7 i 3,5, tylko koniecznie na przemian żeby było dobrze wyważone wszystko

jak nie chcesz wydawać na serwis to kup sobie blokade tłoka za 19 zł i długo będzie Ci służyć ;) jeszcze klucz do samego waria najczęściej to 17-19 jest

Klucz do wariatora mam. Z tego co wiem nie powinno mieszać się rolek wariatora a jak już to waga nie może być więcej niż 0,5gram bo to źle wpływa na prace silnika. Rolki wymieniłem na 5gram ponieważ na tych 7 musiałem przejechać z 2-3km aby skuter nabrał prędkośći. Na rolkach 5gram jest idealnie ale mam strasznie mięką sprężyne centralną będe musiał chyba ją wymienić.

różnice 1g można mieszać