Wariator - jak dokręcić

Mam pytanko, kilka dni temu odkręcilem wariator aby zobaczyć czy mam tam blokade i dokręcilem go ale nie za mocno, pozniej dokrecilem mocniej. A może trzeba dokręcic ile pary w rękach??
Po prostu przy ruszaniu mam wrażenie jakby pasek chrobortał, przeskakiwał ale tylko przy ruszaniu( czasami ale rzadko przy wiekszej predkosci mam wrazenie jakby minimalnie sie ślizgnął) , odkręcilem wczoraj i widze leciutko przytarty pasek przy bokach widac drucik stalowy lekko odsłoniety ( przebieg 400km) i w środku nartudzone z paska.
I mam wrażenie ze przed odkręceniem wario nie bylo tego objawu.
Proszę o pomoc

Jak dobrze go złożysz i dokręcisz normalnie, bez przesadnej siły to powinno być ok. Nie dokręcaj z całej pary bo potem go nie zdejmiesz :), normalnie, mocno, do oporu.

maxell napisał:

Jak dobrze go złożysz i dokręcisz normalnie, bez przesadnej siły to powinno być ok. Nie dokręcaj z całej pary bo potem go nie zdejmiesz :), normalnie, mocno, do oporu.

Kilka lat temu "bawiąc się" swoim skuterem miałem 2 przypadki. Raz ustawiłem za mocno klucz udarowy dokręcając wariator. Tak przywalił, że zerwał gwint. Byłem cały w nerwach myśląc, że to gwint na wale, szczęśliwie okazało się tylko, że zerwał się gwint nakrętki.
Drugi raz natomiast dokręciłem za słabo wario. Po kilku minutach jazdy usłyszałem tylko dźwięk "wiiiiiiiii" i skuter przestał jechać. Odkręciło się na tyle wario, że pasek został pomiędzy samym wariatorem a przeciwtalerzem.

Więc wychodzi z tego, że albo masz dobrze skręcony wariator i jedziesz albo skuter Ci nie jedzie. Nie może "trochę gorzej jechać".

Po prostu mam wrażenie na starcie jakby pasek przeskakiwal, trzęsie lekko skuterem i są odgłosy jak chrobotanie z potrząsaniem, nie wiem jak to nazwac :). po odkręceniu pokrywy widoczny jest pył z paska ale pasek wygląda ok. Dokręce go na maxa ile dam rady kluczem :). Bo odkrecilem i zakręcam bez klucza udarowego wiec chyba nie dam rady gwintu przekręcic :).

dokręć dekiel na 2 śrubku, odpal skuter, poczym zdejmij dekiel i jak dajesz gazu zobacz co jest grane:)