Wariator do silnika Morini.

Siemanko

Czy z wariatorami jest tak samo jak z wydechami tj. np. yasuni r ma inny kształt do minarelli a inny do morini no i czy tak samo docierać wario pod silnik?

Tak, trzeba dopasowywać. Najważniejsze są:

1. Średnica wału.
2. Ilosć ząbków.

W każdym typie silnika przeważnie jest inny wariator.

Nie kupuj tylko firmy WM Motor (Wilmat). Ani wariatora, ani niczego innego.

WM Motor wcale nie jest takie złe. Z tej firmy miałem prawie 2 całe silniki w skuterach 4t. Przejechałem nimi po 3tys km. Sprzedałem je i do tej pory jeżdżą bezawaryjnie. Zależy jak się dba tak się ma.

Kisiu nie zgodzę się z tobą. Co do WM fakt ich części nie są zbyt dobre, ale zależy jak się trafi, mi się udało z ich częściami. Cylinder idealnie dotarty. już ponad 500 km i jest dobrze. Wariator ma już około 300-350 km i wygląda jak nówka. rolki też są w idealnym stanie. Wiadomo nie mozna zbyt dużo od tego wymagać bo to są "groszowe" części, ale za taką cenę nie kupisz czegoś dobrego.

Dobra, chłopaki. Kazdy ma swoją rację. Ja miałem kilka czesci z tej firmy i tylko cewka zapłonowa zdała egzamin, a reszta trafiła do śmietnika. A podobno Skoda Favorit i jej pochodne są takie super i w ogóle, a ja miałem taką i klałem na czym świat stoi. W moich oczach to najgorszy samochód na świecie. Może ja miałem taki egzemplarz, może połowa jest takich, może trzy czwarte... Tego nie wiem. Tak samo białe sosy z Knorr-a są super ale ja predzej zwymiotowałbym śniadanie niż zjadł je na obiad chociaż takowe dania uwielbiam.

Marcin, jakbyś podłubał w trzycylindrowym silniku 2T pokroju Syrena 105L i jej polskiej jednak konstrukcji, to żadna tam baba już by Ciebie nigdy nie zaskoczyła, tak zwyczajowo nawet. :D

Hmm, to tam takie cuda są?

Panowie a nie wiecie może skąd by skombinawać pokrywę napędu z kopnikiem do sr ditech/gaźnik?