Nowy wariator – brak efektów.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Nowy wariator – brak efektów.

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe zipptopss zipptopss 5 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe zipptopss
    zipptopss
    Użytkownik

Witam.
    Mam problem,mianowicie chodzi o wariator . Kupiłem dzis sportowy wariator wm motor(skuter to zipp tops 4t). Wiem nie jest to jakas super marka ale albo sa do 60 zl(tyle dałem za ten wariator) albo powyżej 150 🙂 . Ale nie o tym gadka tylko o tym że ten wariator mi zmulił start ma mniej siły w dodatku predkosc wzrosła ok 4km/h (czyli 73km/h). W skuterze zostały wymienione nastepujece czesci w silniku:
    -cylinder 80cm3
    -głowica 80cm3 z wiekszymi kanałami
    -wałek rozrzadu
    -filtr stożkowy gabkowy
    -dysza głowna
    -króciec ssacy
    -przepustnica paliwa
    i wiele ale to wiele innych czesci…został mi tylko wariator do kupienia wiec kupiłem…może to wina centralki bo jest seryjna ? Prosze o pomoc.

—————————————
    Pozdrawiam wszystkich fanów 2 kółek i silnika:)

Nr gg:34623657:) Pisać

Zdjęcie profilowe Filippo73
    Filippo73
    Użytkownik

za ciężkie rolki

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
    zipptopss
    Użytkownik

nie moga byc za cieżkie..bo gdyby były to by jezdził szybciej a x-max sie praktycznie nie zmienił .

—————————————

Zdjęcie profilowe pawelecm
    pawelecm
    Użytkownik

Ciężkie rolki na v-max a lekkie na przyspieszenie tak? Trzeba to umieścić w mitologii, pasuje jak ulał.
    Rolki służą do regulacji napędu, a nie do zwiększania prędkości maksymalnej. Jak się dobrze dobierze rolki do wariatora sportowego to i prędkość lekko wzrośnie i przyspieszenie też. Prędkość ci się zwiększyła o 4km/h – to się ciesz, bo często w ogóle się nie zwiększa.
    Musisz wyregulować nowy wariator głównie rolkami, ale może się okazać, że twardsza sprężyna też będzie konieczna.

zipptopss
    Użytkownik

Mhmmm rozumiem ale rolki sa tak samo ciezke jak poprzednie czyli 5.5g i na starym wario było lepsze przyspieszenie niz na tym wariatorze…mam wrażenie jakby ten pasek sie slizgał jest to mozłiwe ?

—————————————

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    zipptopss
    Użytkownik

miał ktoś podobny problem ? co może byc nie tak ?

—————————————

Zdjęcie profilowe pawelecm
    pawelecm
    Użytkownik

Po pierwsze to często do tuningowych wariatorów trzeba dać lżejsze rolki, po drugie do mocniejszego cylindra warto dać twardszą sprężynę. Spróbuj rolki 5 gr, jak nie pomoże to twardszą sprężynę i znowu testuj rolki. Po trzecie masz sportowy rozrząd, czyli w teorii większy moment obrotowy, ale w węższym zakresie niż na serii i pewnie przy większych obrotach. Trzeba skalibrować napęd do twojego silnika. Nikt nigdzie nie pisał, że to jest proste.
    Do tuningowych wariatorów często dają rolki pasujące tylko do serii, albo w ogóle nie pasujące – mam na myśli gramaturę a nie rozmiar 🙂
    Jeszcze o module nic nie pisałeś. Jak nie wymieniałeś to na bank masz blokadę
    Powodzenia

Zdjęcie profilowe kuba90876
    kuba90876
    Użytkownik

Mam ten wariator WM. Na rolkach 5 g skuter w ogóle nie chciał jechać. Na 5.5g dołączonych do wariatora, szedł całkiem dobrze. Teraz mam rolki 6 g i skuter jedzie idealnie. Mam podobny setup co do twojego. W porównaniu do seryjnego wariatora jest spora różnica w prędkości jak i przyśpieszeniu.

zipptopss
    Użytkownik

moduł był wymieniony na sportowy jest na nim regulacja niestety nie wiem czemu ona służy kiedys probowałem coś z nia zdziałac jednak nie powiodło sie… . Dzieki chłopaki za rady bo dużo pomogliscie. Teraz sprobuje dac inne rolki i kupic spreżyne centralna. Kupić ta najtwardsza prawda ?

Kuba90876 ile ci idzie skuter ?

Dodam że koła mam 10 cali wiec chyba też jest rożnica do innych skuterów co maja kołą 12.

—————————————

Zdjęcie profilowe kuba90876
    kuba90876
    Użytkownik

zipptopss w tym momencie z GPS jedzie około 85 km/h. Również mam koła 10′

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie