Wandalizm i kilka pytań

Witam, ostatnio przed sklepem miałem niemiłą niespodziankę:/ Pomijając skrzywione lusterka, odkręcenie wentylów z opon i obmelane siedzenie ktoś odczepił mi tą gumową rurkę co jest przyłączona od tego jakby czarnego prostokącika co jest nad tłumikiem i idzie w górę. Jedną część przyczepiłem, lecz gdzie wsadzić drugi koniec? Nie widzę tam żadnego otworu i nie wiem co robić ;/ Drugie pytanie. Zmierzam do wymiany oleju przekładniowego. W instrukcji jest napisane, że jak odkręci się którąś tam śrobke to zobaczę poziom oleju. A więc, gdy to odkręce, będę mógł sprawdzić poziom oleju, lecz on wtedy nie wycieknie? Ile wgl wlać oleju? Jest napisane "ilość całkowica 0.12l, ilość po wymianie 0.10l" vitality 2t

Nie pomoże nikt? ;c Nie mógłby ktoś kto ma vitality lub podobny sprawdzić jak jest u siebie?

Pomoże Ci wujek google lub opcja "szukaj"

eś się uparł na takiego wujka... Ja go znam i sie go pytom. Szukam nie urzywam.

Jeśli chodzi o zawirowywacz spalin, to albo idzie od tyłu jakby do filtra powietrza, albo do ramy, niestety, Vitalki nie posiadam i nie robiłem nic przy niej, ale takie rozwiązania znam.

Co do oleju-jak odkręcisz wlew i będzie tam olej leciał to znak, że jest :) Jeśli chodzi o pojemność-jak DOKŁADNIE zlejesz wszystko, to wlewasz 120ml i wsio, 100ml to wejdzie, jeśli nie wylałeś dokładnie wszystkiego.

Słyszałem że tak rurka poprostu tam siedzi schowana, nie przyczepiona do niczego, jednak w instrukcji jest napisane że idzie do jakiegoś dodatkowego filtra powietrza. Więc sam już nie wiem. Mógłby ktoś posiadający Vitality sprawdzic przy okazji. Ta rurka chowa sie za plastik czarny i jest trudno dostępna, ale może palcem dacie rade wyczuć czy jest to do czegoś przyczepione :) Czy jeśli będe bez tej rurki jezdził, może się coś stać?

Są dwie opcje, albo do jakiegoś dodatkowego filtru powietrza, lub poprostu siedzi schowana za plastikiem. Bardzo proszę, jeśli ktoś mógłby nawet jutro czy pojutrze sprawdzić jak to z tym jest i napisać na tym temacie, bede bardzo wdzieczny ;D

Nikt nie pomoże? ;/