Wal top racing a moc?

mam do was pytanie czy wal top racing duzo zwiekszy moc silnika? mowie o takim np

http://allegro.pl/wal-top-racing-evolution-keeway-minarelli-igla-i2626644537.html

ok 0.000000000000000000001 KM
najważniejsze żeby miał wypełnienie

Najlepiej zeby napisala tu osoba co przetestowala to w praktyce

Myślisz że jak założysz wał z "racing" w nazwie to doda Ci drugie tyle mocy ? Otóż Cię rozczaruję - nie zauważysz przyrostu mocy.

DooOminO - chyba nie za bardzo znasz budowę i zasadę działania silnika spal. Wzmocnione wały stosuje się najczęściej przy powiększonych cylindrach , gdzie istnieje zagrożenie że wał firmowy "zdechnie" . Ten element silnika sam w sobie nie podnosi mocy. Dlatego odpowiedz -"ok 0.000000000000000000001 KM
najważniejsze żeby miał wypełnienie " jest jak najbardziej na miejscu :)

Pytanie do ciebie Padalec. Dlaczego ten wal jest wypelniony'?

Żeby nie rozpisywać zbytnio o budowie i rodzajach wałów korbowych powiem krótko to jest wał do silników 2t

No co ty?

eeech- DooOminO- no miło się pisało ale chyba temat został już wyczerpany.Proponuję zamknąć.

zadalem pytanie a ty nie umiesz odpowiedziec? Dlaczego wal do ktorego dalem link jest wypelniony?:-)

Kapuchon
nie mi nie chodzi o nazwe tylko jego wypelnienie

Bo jest to wał do 2t gdzie nie ma smarowania !
Wały do 4t są drążone w środku i tam płynie olej który smaruje.
W silniku 2t smarowanie masz razem z paliwem.
To tak na szybko po więcej info do wujka " Google" - tam są opisy, schematy, zasada działania.

pierwszy raz slysze ze smarowania nie ma 2t, a po co sie daje olej do mieszanki? Drugie primo w tym wypelnieniu nie ma zadnego oleju a po co to jest to sobie wyszukaj znawco ;-) Nie bede pisl po co bo chce zobaczyc co glupiego jeszcze napiszesz^^

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wa%C5%82_korbowy - rozdział "budowa wału korbowego. Nie musisz mi wierzyć a pisanie że "piszę głupoty" - no cóż bez komentarza. Przyjmijmy że wiesz lepiej i zakończmy ten temat.

"W silniku 2t smarowanie masz razem z paliwem." - czytaj ze zrozumieniem proszę łatwiej nam będzie.

Wypelnienie jest aby podcisnienie bylo wieksze, widziales kiedys jakie kartery sa w pile i po co?

"Bo jest to wał do 2t gdzie nie ma
smarowania !"

to w koncu ma to smarowanie czy nie?