Wadliwe rolki wariatora Romet 747 Eco 2013r

Witam szanownych forumowiczów,mam skuter jak w temacie. Po zakupie go salonie zgłaszałem usterkę że brzęczy coś w wariatorze,serwisant przyjechał posłuchał i stwierdził że rzeczywiście coś brzęczy ale stwierdził że to normalne bo rolki przy dodaniu gazu zaczynają napędzać za pośrednictwem paska tylne kolo. U mojego sąsiada takiego zjawiska nie ma,czy może być że rolki są wadliwe czy może coś się poluzowało w wariatorze,proszę o podpowiedz znających temat. Na dole link do krótkiego filmiku. https://youtu.be/zlqLU84d8Ow

nie brzmi to normalnie- jeszcze jakby brzęczało przy niskich obrotach... nooooo tooooo moooooooże jeszcze... ale przy wyższych kiedy rolki siła odśrodkowa wypycha na zewnątrz wariatora i w zasadzie są wbite miedzy wariator a jego pokrywę - nie mają prawa brzęczeć.
Zapewne to nie rolki tylko coś zupełnie innego- coś z bendixem rozrusznika..itd
Najlepiej zdjąć pokrywę napędu i zobaczyć

Ok, sciagne pokrywe i zobacze, wyjmne bendix i odpale bez pokrywy i zobacze jaki bedzie wynik. A czy to moz
e byc zwiazane z talezami w wariatorze bo gdzies czytalem ze i to moze byc.

też może być, niedokręcony jest, odchyla sie i dzwoni o coś

Odkręciłem dekiel i uruchomiłem bez niego za pomocą wiertarki silnik,dalej objaw ten sam.Zdemontowałem wariator i odpaliłem bez niego i nie było brzęczenia na wysokich obrotach,co prawda bez obciążenia silnika no bo pasek ściągnięty.Po ponownym montażu objaw powrócił,czyli pewnie to wariator,tylko nie wiadomo co brzęczy rolki wadliwe czy ten talerz.

a jak skręcony to przeciwtalerzem wariatora (tym bliżej śruby) możesz ruszać ?

ja tak miałem. Pasek mi za wysoką wchodził. Mi pomogły cięższe rolki

a jaką maz pewność ze to nie sprzęgło dzwoni lub dzwon?

No nie sprawdziłem czy choć ciut jest luz na zębatce talerza,a już skręcony jest,co do innego postu kolegi to słychać ewidentnie że to jest z wariatora.A co do rolek,to wie może ktoś jakie tam siedzą oryginalnie,lub jakie dokupić do niego,sprężyna to jest chyba twarda bo za nic nie moglem paska wcisnąć przy montażu ponownym.

spreżyna miękka to ma 40kg nacisku a twarda niecałe 50.. wiec tym sie nie sugeruj bo jak nie jesteś absolutnym zdechalkiem to być w korekotrze każdą ścisnął.Techniki nie masz :)
Rolki to sie wyciąga, mierzy i waży. Wtedy wiesz co masz na 100%. Albo zadzwoń do serwisu przy salonie.Powinni wiedzieć co tam siedzi

Do chuderlaków to nie należę,później dopiero jak skręciłem to zobaczyłem że można było pasek założyć ściskając tą sprężynę co siedzi w sprzęgle.Wiecie panowie nie jestem takim laikiem w motorkach,miałem ich 6 sztuk i zawsze sam wszystko robiłem, tylko pierwszy raz kupiłem dzieciakowi automat,a tu inna bajka z napędem i nigdy w tym cudzie nie grzebałem,Jutro trukne do serwisu może są w temacie co tam było montowane,a jak nie powiedzą to jeszcze raz demontaż i pomiar z warzeniem, a potem dokupię nowe.Jest jakaś konkretna marka co robi dobre rolki czy brać pierwsze z all...o z brzegu.

motoforce daja radena ogoł. polini albo hebo (hebo HD to coś niezniszczalnego jest) albo stage6 z tej wyższej półki

Sory że nie odpisywałem w swoim temacie tydzień ale sytuacja mi nie pozwalała,rozkręciłem jeszcze raz wariator zmierzyłem i zważyłem rolki. Szerokość standardowa 16x13 i waga 6g,i tu pytanie dokupić takie same rolki czy lżejsze 5g możne 5,5g,i drugie wymieniać same rolki czy dokupić cały wariator z rolkami? Może ktoś już dokupywał rolki i ma jakieś doświadczenie,wiem że rolki lżejsze to deko większa prędkość na starcie a potem prędkość max mniejsza i na odwrót,proszę o info.

Problem zdiagnozowany i naprawiony,to nie były ani rolki ani talerz wariatora ani rozrusznik a tulejka która siedzi na dolnej śrubie mocowania silnika obok podnóżek,miała luz i to ona brzęczała nas stojącym skuterze a jak podniosłem na nóżki to problem znikał,i po tym doszłem do usterki,tak czy siak to dziękuję wszystkim za podpowiedzi.